Inne

Wszystkie inne artykuły, które nie pasują do żadnej innej kategorii. Są to między innymi felietony, oraz podsumowania ubiegłych lat.

 • II urodziny Jagged Alliance Center! - Podsumowanie

  Dokładnie dwa lata temu narodziła się nowa strona poświęcona serii Jagged Alliance. Nikt nie wróżył jej sukcesu, nikt nie wierzył, że przetrwa dłużej niż 2 miesiące. Splot nieszczęśliwych wydarzeń chciał, że do redakcji dołączyły 3 osoby, które wcześniej były częścią redakcji konkurencyjnej strony. Ich doświadczenie oraz pracowitość sprawiły, że JACenter w bardzo krótkim czasie zyskało uznanie w oczach fanów serii.
 • Iron Squad

  Iron Squad to największa oraz najstarsza z istniejących i funkcjonujących polskich grup moderskich, warto więc poznać historię, oraz dotychczasowe osiągnięcia zespołu. Zapraszamy do lektury artykułu, dzięki któremu poznacie najważniejsze informacje związane z Iron Squad.
 • Jagged Alliance 2 - Dual Screen

  Rozmawialiśmy z Pro Sotos i G.R. Moore ze Strategy First o ich nadchodzącej konwersji Jagged Alliance 2 na konsolkę Dual Screen. Wszystko co mogli powiedzieć znajdziesz w tym wywiadzie.
 • Konkursy organizowane przez serwis JACenter.pl

  Spis wszystkich konkursów, które udało nam się zorganizować przez cały czas funkcjonowania serwisu JACenter.pl. Możecie odświeżyć pamięć poprzez zobaczenie, jak wyglądały strony konkursowe, a także zapoznać się z listą ich laureatów.
 • Podsumowanie 2006

  Od światowej premiery Jagged Alliance 2 minęło już 7 lat. Czas upływa nieubłaganie i nie da się tego zmienić. JA2 to gra stara, nie da się ukryć, jednak, jak to się mówi, "stara, ale jara" :) W porównaniu do pierwszej części serii, odniosła znacznie większy sukces, w 2002r., czyli 7 lat po premierze JA1 już nikt o nim nie pamiętał, za to JA2 zdaje się wciąż świetnie trzymać. Cały czas powstają nowe modyfikacje, a pod tym względem rok 2006r. był nadzwyczaj udany.
 • Podsumowanie 2007

  Koniec roku to czas podsumowań... no tak, ale jest już miesiąc po nowym roku. Trochę się spóźniliśmy ale to nie powoduje, że artykuł staje się nieaktualny. Ten będzie aktualny już zawsze. To dlatego, że opowiada o najważniejszych wydarzeniach z minionego roku, które wzbudziły duże zainteresowanie bądź miały duży wpływ na scenę Jagged Alliance, nie tylko polską.
 • Podsumowanie 2008

  Rok temu, podczas naszego drugiego w historii podsumowania roku, wspólnie uznaliśmy że rok 2007 był wyjątkowo obfity w różnorakie nowości. Czy 2008 rok był pod tym względem gorszy? Na pewno nie, choć wielu mogło by się kłócić. A przecież w ubiegłym roku doczekaliśmy się premiery Hired Guns: The Jagged Edge, niedoszłej kontynuacji serii Jagged Alliance.
 • Podsumowanie 2009

  Rok 2009 to nie tylko trzeci rok funkcjonowania serwisu Jagged Alliance Center, ale i wiele zmian na rynku gier, oraz scenie amatorskich modyfikacji. Wielokrotnie w ciągu niego przyszłe losy serii Jaggedów stawały pod znakiem zapytania i dopiero rok 2010 przyniósł nam wyjaśnienie wątpliwości, no i nieco ulgi. Czy nie byłoby dobrze przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze wydarzenia z tamtych, wydawać by się mogło długich miesięcy? Oto przed wami podsumowanie 2009 roku, a więc wszystkie najważniejsze informacje zgromadzone w jednym miejscu i opatrzone odnośnikami do ważnych informacji. Zapraszamy do lektury, wspominania no i oceny tamtego roku - jak wyglądał on Waszym zdaniem?
 • Podsumowanie 2010

  Dla serii Jagged Alliance rok 2010 był bez cienia wątpliwości rokiem przełomowym – najpierw kontynuacja serii została definitywnie przekreślona, aby później niczym feniks odrodzić się z popiołów i przynieść fanom zupełnie nową nadzieję, a wszystko to dzięki niemieckiej firmie bitComposer Games. Rzecz jasna nie tylko o JA2 Back in Action oraz JA Online była mowa w ciągu tych wydawać by się mogło długich dwunastu miesięcy, które przeminęły w jednej chwili. Warto przypomnieć je sobie wraz z najważniejszymi wydarzeniami jakie miały wtedy miejsce.
 • Quo vadis... Graczu?

  Jest to trochę nietypowy artykuł, ponieważ nie opisuje on jak przejść jakieś zadanie czy znaleźć helikopter. Nie jest to także opis jak należy modyfikować Jagged Alliance 2 czy V1.13. W artykule tym chciałem zamieścić moje przemyślenia, które są ściśle powiązane z grami komputerowymi a co za tym idzie także i z Jagged Alliance.
 • Wywiad z Lenem

  "Iron Squad to grupa powstała przez przypadek dokładnie 2 lata temu. Odkąd pierwszy raz zagrałem w modyfikację JA2: Urban Chaos chciałem ją spolszczyć, marzenie to zacząłem realizować w przed ostatni dzień grudnia. Początkowo nad spolszczeniem pracowałem tylko ja i Szadou, 4 dni później doszli Ko5ma i Scooly." - Pierwszy wywiad z Lenem, szefem grupy Iron Squad.