Artykuły serwisu » Modyfikacje

Modyfikacje

Artykuły dotyczące modyfikacji gier z serii Jagged Alliance oraz Hired Guns. Dotyczą one głównych informacji o grach.

 • Alien Overlord

  Opis modyfikacji JA2 Alien Overlord, która przenosi słynną grę Quake 2 w realia gry JA2.
 • Back 2 Business - Opis modyfikacji

  W Karroto rozbija się samolot, na pokładzie którego przebywa prezydent. Wówczas terroryści przejmują całkowitą władzę w kraju. Tworzą się siły oporu, a w konsekwencji wybucha wojna domowa. Sąsiednie państwo, Tracona, korzystając z okazji przystępuje do ekspansji na terytorium Karroto. Pewnie nawet nie wiedziałbyś o istnieniu tego kraju, gdyby Enrico Chivaldori nie napisał do ciebie z pewnym zadaniem.
 • Deidranna Lives

  Jagged Alliance 2: Deidranna Lives to modyfikacja do oryginalnego Jagged Alliance 2 (wersja 1.06 US), taktycznej gry turowej z elementami RPG, stworzonej przez wspaniałych ludzi z firmy SirTech Canada. Za DL odpowiedzialna jest grupa JA2MOD Squad, ta sama, która zasłynęła później modyfikacją Urban Chaos. Lecz to DL był ich pierwszym projektem i mimo iż nie wprowadza tylu zmian, to naprawdę bardzo dobra pozycja.
 • Demise of Man

  Opis modyfikacji Demise of Man, która wprowadza do JA2, filmowych kosmitów z sagi Alien.
 • Fight for Freedom

  Rok 1945, II Wojna Światowa w Europie i na Ocenia Spokojnym dobiegła końca – Hitler nie żyje, zaś Hiroshima i Nagasaki zostały zrównane z ziemią. Straszliwej, nazistowskiej ideologii nie usunięto jednak całkiem ze świadomości ludzkiej. Na Pacyfiku znajduje się niewielka wysepka, rządzona przez dyktatora-faszystę. Aby zniszczyć zło, gracz otrzymuje odpowiednie środki na rekrutowanie grupy najemników, których celem będzie wyzwolenie wysepki spod panowania faszysty.
 • JA 2 Unfinished Business w HD

  Opis modyfikacji Jagged Alliance 2 Unfinished Business Multiple Resolution.
 • JA2 Metavira

  Opis modyfikacji JA2 Metavira, która za pomocą JA2 przeniesie nas do świata gry JA1.
 • JA2 Reloaded

  Modyfikacja ta to całkowicie nowe wszystkie sektory łącznie z podziemiami, nowe bronie i ich statystyki i mnóstwo innych ciekawych rozwiązań i ulepszeń. JA2 Reloaded, to po prostu nowe odświeżone klasyczne JA2.
 • JA2 Warhammer H40K

  Modyfikacja ta, to przeniesienie na grunt JA2, słynnej gry z 2004 roku Warhammer 40,000: Dawn of War.
 • JA2'005

  JA2'005 - Ewolucja Jagged Alliance 2. Modyfikacja oryginalnej gry stworzona w celu poprawienia błędów i różnorakich niedoskonałości, a także ulepszenia gameplaya. Uważając przy tym na zachowaniu bliskości do oryginału, czyli nie zmieniać - tylko poprawiać. Jest to modyfikacja, która powstała głównie jako platforma dla innych. JA2'005 można nazwać rosyjskim odpowiednikiem JA2 1.13.
 • Jagged Alliance 2 - Multiplayer

  Jako, że JA2: Multiplayer jest w fazie Alpha, czyli bardzo wczesnej, może być sporo problemów z działaniem i uruchomieniem modyfikacji. W tym krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na Wasze pytanie - jak uruchomić?
 • Legion

  Dokładnie 9 listopada 2005 roku powstała pierwsza polska modyfikacja do Jagged Alliance 2,5 Unifished Bussines, czyli Legion. Stworzył ją Jazz, moder prowadzący stronę internetową nazwaną tak, jak mod. Legion nie jest skomplikowanym modem, gdyż nie zmienia fabuły. Jednak biorąc pod uwagę, że to pierwsza modyfikacja Jazza, zawiera sporo nowości.
 • Legion 2

  Legion 2 to modyfikacja, którą stworzył polski moder Jazz. Znamy go z innych projektów: wielu programów ułatwiających modyfikowanie gier z serii Jagged Alliance, modyfikacji Legion do Unfinished Business a także nieukończonej Operacji Igła. Wbrew nazwie, modyfikacja wcale nie jest kontynuacją starszego projektu z 2005 roku. Sam Jazz tłumaczy to tym, iż oznacza ona drugą w pełni działającą modyfikacją jego autorstwa.
 • Militia Factions Mod

  Ogólnie rzecz biorąc, modyfikacja nie ma być czymś niesamowitym na miarę Urban Chaos czy Renegade Republic. To raczej unowocześnienie starego, dobrego Jagged Alliance 2. Rzecz, która ma ją najbardziej wyróżniać spośród innych, to nowe tilesety, ale po kolei... Zacznijmy od tego, co pozostało bez zmian. Akcja nadal rozgrywa się na ulicach, a właściwie bezdrożach Arulco. Także misje są te same choć niektóre mają inne zakończenia. Na mapie kraju, choć na pierwszy rzut oka takiej samej, naniesiono kilka zmian.
 • Militia Factions Mod: Tracona

  Stworzona przez niejakiego Willa Gatesa Militia Factions Mod, modyfikacja Jagged Alliance 2 nie była zbyt rewolucyjna. Oprócz dużej ilości oddziałów samoobrony i nieco zmienionych sektorów, jakiekolwiek inne nowości ciężko było dostrzec. Nic więc dziwnego w tym, iż Mod nie zyskał dużej popularności. Gates’a jednak wcale to nie zraziło, co więcej, postanowił stworzyć kolejną modyfikację.
 • Misje AIM

  Jagged Alliance 2: Misje AIM (tytuł roboczy) to najnowszy projekt Jazza, autora takich modyfikacji jak Legion, Operacja Igła i Legion 2. Według zapowiedzi, ta modyfikacja ma się wyróżniać spośród wszystkich już istniejących. Przede wszystkim, podobieństwem do JA: Deadly Games. Ci, którzy grali już pewnie wiedzą o co chodzi. Mianowicie, DG wprowadzało ograniczenie swobody ruchu względem JA1 dzięki misjom, które nasi najemnicy musieli wykonywać.
 • New Classic JA2

  Jak sama nazwa wskazuje, JA2 New Classic to przede wszystkim stare, ale nadal pełne klimatu Jagged Alliance 2, w którym kierując grupą najemników musimy wyrwać Arulco spod panowania despotycznej królowej. Myli się jednak ten, kto sądzi, iż taka modyfikacja nie jest w stanie zaoferować nam niczego ciekawego. Nie działa ona na bazie JA2 v1.13 więc nie posiada ogromu wyposażenia i nowinek technologicznych, które… czasami zupełnie przerastają niezbyt doświadczonego gracza, czy też osoby, które szukają tylko kosmetycznych zmian.
 • Night Ops

  Fabuła rosyjskiej odpowiedzi na Urban Chaos w przeciwieństwie do przeciwnika nie została zmieniona i nadal jest to historia znana nam z JA2, pomimo tego mod jest naprawdę innowacyjny. Gra wita nowym menu oraz nową grafiką w laptopie. Na dodatek w obu przypadkach w nasze ucho wpada nowa, całkiem niezła, muzyka. Modyfikacja posiada grubo ponad 300 nowych oraz zmodyfikowanych sektorów z JA2, jak widać może więc stanowić w tej kwestii mocną konkurencję dla UC.
 • Night Ops - Opis zmian

  Poniższy artykuł jest jedynym dostępnym w sieci szczegółowym opisem zmian, które wprowadza modyfikacja Night Ops, produkcji rosyjskiej. Jej początki to rok 2002, wersje 0.1, 0.2 i 0.3 były tylko modyfikacjami uzbrojenia i mieściły się na dyskietce. Od wersji 0.4 następowały większe zmiany. W napisaniu tego recenzjo-poradnika pomocne były publikacje ze strony JA2.su
 • Noc Oficerów

  Modyfikacja przez długi czas znajdowała się w fazie produkcji, więc niczego konkretnego i pewnego powiedzieć się po prostu nie dało. Jak zapewniali nas twórcy, umieszczonych w nim miało zostać bardzo wiele nowych sektorów. Kolejną obietnica to nowe postacie NPC i RPC oraz zupełnie nowa organizacja do wynajmowania najemników. Znaleźć się w niej miały osoby, które już niejednokrotnie miały z prawem na pieńku.
 • Nowa Kaledonia

  Spis nowości, jakie miała zaserwować nam Nowa Kaledonia był po prostu przytłaczający – oprócz zmienionej fabuły i odmiennych zadań, pojawić się miało całe mnóstwo zupełnie nowych, powiększonych sektorów zaś do AIM i MERC zamierzano dołączyć trzecią organizację ze spluwami do wynajęcia – EUOM (Elite Units Of Mercenaries). Pod młotek wzięto agencję badań osobowości I.M.P., nie wiadomo jednak, co miało ją zastąpić.
 • Operacja Igła

  Smutną prawdę jest to, że w moda o nazwie Operacja Igła raczej nigdy nie zagramy – Jazz poinformował polską społeczność Jagged Alliance, że projekt pomimo sporego zainteresowania i niezłego stanu prac został odwołany. Sytuacja ta nie była zbyt dziwna, ponieważ już od dłuższego czasu przed tym newsem żadne informacje o projekcie się nie pojawiały.
 • Pierwsze wrażenia z Renegade Republic

  Pierwsze wrażenia z Renegade Republic Jagged Alliance 2 to gra, którą można niesamowicie łatwo modyfikować, a to głównie za sprawą fanów, którzy stworzyli specjalne edytory. Przez 8 lat od premiery gr
 • Projekty odwołane

  Desert Storm Autor: Andrew Podstawa: brak danych Data wstrzymania projektu: 14. grudnia 2005 r. Powód wstrzymania projektu: utrata danych Opis: Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja miała toczyć się gł
 • Recenzja Back 2 Business

  Back 2 Bussines to niemiecka modyfikacja bazująca na Jagged Alliance 2: Unfinished Bussines. Jak sama nazwa wskazuje, wracamy do biznesu i to w sensie dosłownym – po raz kolejny otrzymujemy bowiem misję od Enrico Chivaldorii. Karottistan to kraj położony na północ od Arulco rządzony przez prezydenta Eduardo Gardillo. Niestety w wyniku niewyjaśnionych okoliczności, samolot rządowy z prezydentem na pokładzie podczas lotu, ulega awarii a następnie rozbija się.
 • Recenzja Legion 2

  Legion 2 wyszedł spod ręki Jazza, chyba najsłynniejszego polskiego modera serii Jagged Alliance. Prace nad grą rozpoczęto w kwietniu 2007 roku i po dziesięciu miesiącach wydano publiczną wersję beta. Do dnia dzisiejszego mod nie wyszedł z tej fazy, lecz jest konsekwentnie poprawiany i rozwijany przez autora, dzięki czemu pracuje poprawnie z najnowszą wersją v1.13, oraz innymi mini-modyfikacjami działającymi na tej samej bazie.
 • Recenzja Renegade Republic

  Historia modyfikacji Renegade Republic jest dosyć burzliwa. Może nie tak, jak najnowszej gry z serii, jaką jest Hired Guns: The Jagged Edge, lecz i w tym przypadku istnienie produktu finałowego wisiało na włosku. Pierwsze informacje o projekcie pojawiły się w połowie sierpnia 2006 roku na międzynarodowym forum The Bear’s Pit i, delikatnie mówiąc, robiły piorunujące wrażenie: z zapowiedzi jasno wynikało, iż modyfikacja będzie stanowiła istną rewolucję w świecie Jagged Alliance, a pod względem ilości nowości przebije nawet Urban Chaos.
 • Renegade Republic

  Tym razem zostajemy najęci przez przedstawiciela przedsiębiorstwa naftowego, aby zabezpieczyć ich mienie (i zdobyć nieruchomości innych firm czy krajów). Wraz ze swoim oddziałem najemników, lądujesz w Transkaukaskiej Republice (w skrócie TKR).
 • Renegade Republic - Wywiad ze Scorpionem

  Jagged Alliance 2 Renegade Republic to obecnie z pewnością najbardziej wyczekiwana przez fanów modyfikacja JA2. Po raz pierwszy od kilku lat pojawi się mod, który naprawdę może równać się ze znanym wszystkim JA2: Urban Chaos. Ale czy spełni ona wysokie oczekiwania graczy? Czy okaże się hitem, czy też kompletnym niewypałem?
 • Return to Metavira

  Jak sama nazwa wskazuje, w modyfikacji tej mieliśmy odwiedzić wyspę Metavira – rejon działań z Jagged Alliance 1. Szczegóły fabuły nie zostały niestety opublikowane. O samych nowościach też nie wiadomo zbyt wiele. Z pewnością planowano dodać nowe sektory oraz bronie, w tym także te z JA1.
 • Shady Job

  Akcja rozgrywa się na małej wyspie, położonej na Morzu Wschodnim (zgodnie z tradycją JA, wszystkie miejsca i nazwy zostały zmyślone). Odział najemników przeciwstawi się siłom potężnej organizacji wspomnianej we wcześniejszych częściach serii Jagged Alliance, chociaż nie biorącej do tej pory aktywnego udziału w wydarzeniach. Nowym klientem stanie się nie kto inny jak A.I.M. Fabuła nie nawiązuje do Arulco czy Tracony, imiona takie jak Deidranna i Enrico także nie natraficie.
 • Vengeance

  Po zakończeniu misji w Arulco (JA2), prawo i porządek nie zostały przywrócone wystarczająco szybko. Wielu przestępców i gangsterów popierających reżim zdołało uciec siłom Miguela Cordony. Władza Cordony, z założenia demokratyczna, szybko znalazła wielu przeciwników. Korupcja doprowadziła do tego, iż nie można było zaufać nikomu.
 • Wielka Wojna

  Wielka Wojna to jeden z modów do Jagged Alliance 2,5: Unfinished Business. Został on wykonany przez jedną tylko osobę, polskiego modera, Bartka0511. Podobnie jak Legion, Wielki Wojna to raczej bardzo rozbudowana kampania, niż mod – w grze naszym głównym zadaniem nadal pozostaje to znane z JA2,5UB, czyli zniszczenie kompleksu rakietowego w Traconie, zagrażającego Arulco.
 • Wywiad ze Scorpionem w Tacticular Cancer

  Vengeance, Vengeance NK, który jest dość podobny do JA2 Vengeance, RPC mini-mod dla anulowanego grupowego projektu Wildfire 6, Renegade Republic. Obecnie pracuję jako doradca grupy WW2 tworzącej moda na bazie 1.13, jednocześnie wspomagając prace nad Renegade Republic (teraz z NewInventory) i kontynuując tworzenie JA2’005 Renegade Republic.