Artykuły serwisu » Poradniki do serii Jagged Alliance 2

Poradniki do serii Jagged Alliance 2

Nie możesz sobie z czymś poradzić? Dopiero raczkujesz w Jaggedach? Ten dział jest właśnie dla Ciebie!

 • Dobór oddziału i sprzętu

  Większość początkujących graczy Jagged Alliance nie wie najczęściej, jak sformować dobry oddział i jakie optymalnie wyposażyć konkretnych najemników. W artykule tym chciałbym pomóc takim graczom w odpowiednim doborze ludzi oraz sprzętu na podstawie doświadczeń zdobytych przez dosyć długie już granie w Jagged Alliance.
 • Klawiszologia w Jagged Alliance 2

  A artykule tym znajdziecie spis skrótów klawiszowych, który dotyczy: Jagged Alliance 2, Jagged Alliance 2: Unfinished Bussines, Jagged Alliance 2: Wildfire, oraz wszelkich modyfikacji do wymienionych gier.
 • MegaNajemnik - wszystkie cechy na 100 pkt

  Na własnych doświadczeniach chcę pokazać wam jak przy prawie początku gry mieć praktycznie wszystkie statystyki na 100 (prawie wszystkie) - poradnik by SaviolaMaster.
 • Przyjaźnie i wrogości w Jagged Alliance 2

  Opis sympatii i antypatii w stosunku do wszystkich najemników, ze wszystkich części Jagged Alliance 2.
 • Rozwój parametrów najemników

  Wbrew pozorom Jagged Alliance nie jest tylko strategią taktyczną. Gra posiada również elementy znane z typowych RPGów. To prawda, że dowodzimy najemnikami i mamy do wykonania określone zadanie, zarazem jednak każdy najemnik to zupełnie inna osoba, cechująca się odmiennymi walorami. Praktycznie każdą z cech da się podczas gry dodatkowo rozwijać, teraz dowiecie się jak to zrobić.
 • Środki transportu

  Choć Arulco to kraj Trzeciego Świata, nie jest wcale taki mały. Ciągłe podróżowanie na piechotę nie pozwoliłoby na rozwój przemysłu kopalnianego. Naszym najemnikom również nie jest na rękę taka forma transportu, ponieważ tracimy czas i element zaskoczenia. Na całe szczęście twórcy gry postarali się, abyśmy mieli w tej kwestii szerokie pole działania i dostępnych jest wiele środków lokomocji. Czas je opisać.
 • Szansa na trafienie w serii gier Jagged Alliance 2

  Ten poradnik pokaże nam wszystkie możliwe sytuacje, pozycje i przedmioty, które mają wpływ na celność oddanego strzału.
 • Taktyka walki w mieście

  W Jagged Alliance 2 nie raz i nie dwa przyjdzie nam walczyć w terenie zabudowanym, czyli w mieście albo w jakiś magazynach, czy stróżówkach rozrzuconych po Arulco. Od walki w terenie otwartym starcia te różni praktycznie wszystko. Warto więc poznać podstawowe taktyki, czyli sposoby walki w terenie zabudowanym. Oczywiście bierzemy pod uwagę zarówno działanie dzienne jak i nocne.
 • Tworzenie postaci w IMP

  Aby stworzyć własną postać w świecie Jaggeda, należy najpierw przejrzeć skrzynkę e-mail. Wśród listów znajduje się jeden otrzymany od Psych Pro Inc. Zawiera on ofertę nie do odrzucenia - za jedyne 3000$ gracz może wykreować własne alter ego w grze.
 • Ukryte statystyki broni w serii gier Jagged Alliance 2

  Wszystkie bronie, oprócz standardowych statystyk, posiadają również ukryte parametry, które również decydują o jakości działania danej broni. Inaczej mówiąc, czy dana broń jest rzeczywiście dobra czy nie.
 • Walka z oddziałami pancernymi

  Jako początkujący gracz Jagged Alliance 2, nie wiedziałem co czeka mnie pod koniec gry. Moją ulubioną bronią były karabiny snajperskie, choć nie zapewniały dużej szybkostrzelności i były ciężkie, preferowałem trzymanie przeciwnika na dystans. Wyobraźcie sobie teraz moje zdziwienie, gdy przed stolicą Arulco, na przedmieściach Meduny, zobaczyłem czołgi... brak jakiegokolwiek sprzętu ciężkiego przesądził wynik starcia, w efekcie utknąłem w miejscu.
 • Zdobywanie funduszy

  Prowadzenie działań w Arulco jest kosztowne, najemnicy żądają sporych opłat za swoje usługi, także zakupy w internetowym sklepie Bobby Ray wcale nie są tanie. Musimy przygotować portfel również na wręczenie kilku pokaźnych łapówek. Na szczęście początkowe fundusze to nie wszystko co oddano nam do dyspozycji. W Aruclo znajdziemy kilka alternatywnych źródeł gotówki, które zaserwowali nam twórcy gry.
 • Łączenie przedmiotów

  Jak wiadomo, Jagged Alliance nie jest grą w której jesteśmy zdani tylko na to co znajdziemy i co już jest złożone "do kupy". Sami możemy pobawić się w MacGyver'a i zrobić coś ze znalezionych przedmiotów. Niektóre z nich mogą dać nam sporą przewagę nad przeciwnikiem - np. dzięki ulepszeniu naszej broni czy osłony.