Modyfikacja Vietnam SOG '69 » Vietnam SOG '69 - Opis

Vietnam SOG '69 Logo

Jagged Alliance 2
Vietnam SOG '69

Autor modyfikacji:: Becoming X
Wersje językowe:: Angielska, Polska, Rosyjska
Podstawa: JA2: Unfinished Business
Premiera: Brak danych
Strona oficjalna: vietnamsog69.50megs.com
Rozmiar: 28 MB (Download)


Do roku 1967 przepływ zaopatrzeń przepływających przez Kambodżę do komunistycznych wojsk w Południowym Wietnamie został rozpoznany jako główny problem, który przeciwstawiał się wysiłkom Stanów Zjednoczonych w ochronie demokratycznego Południowego Wietnamu. Aby to zakończyć, USA autoryzowało ściśle tajną grupę SOG aby prowadziła sekretne misje obserwacyjne mające doprowadzić do odnalezienia kompleksu w Ho Chi Minh oraz COSVN, prawdopodobnej kwatery komunistów na południu kraju. Przygotowano drużynę SOG zwaną "Hatchet Force" i zrzucono w okolicy. Niestety wynik tej akcji był tragedią. Drużyna poniosła ciężkie straty nim zdążono ich stamtąd wydobyć. Oczywistym jest, że COSVN nadal istnieje, a liczba Wietnamczyków z północy jest nadal wysoka. Twoim zadaniem jest odnalezienie i zniszczenie COSVN, możliwe, że będziesz musiał przekroczyć granicę z Kambodżą.

Rejon działań, w ktorym przyjdzie nam walczyć:

Vietnam SOG '69 - Mapa
Kliknij aby powiększyć

W Vietnam SOG '69 stajesz na czele grupy najemników fundowanej przez SOG mającej za zadanie odnaleźć COSVN i odbyć ewentualną wędrówkę do Kambodży aby go zniszczyć. Twoja misja zacznie się w Tay Ninh, niedaleko granicy z Kambodżą. Będziesz walczył w dżunglach Żelaznego Trójkąta, na ulichach An Loc i w tunelach samego COSVN. W modyfikacji pojawia się czterech nowych najemników i wielu nowych NPC. Do tego ponad 40 broni oraz ekwipunek z czasów wojny w Wietnamie. Nie jest to może nowoczesny sprzęt, ale z pewnością zabójczy. Vietnam SOG '69 to doskonały dowód na to, że nawet w pojedynkę można stworzyć świetną modyfikację. Główne cechy modyfikacji:

 • Zupełnie nowa fabuła
 • Niepowtarzalna mapa Wietnamu (i nie tylko)
 • Nowe menu główne (wyłącznie w wersji PL)
 • Nowe misje (questy)
 • 24 zupełnie nowe postacie NPC i 8 RPC
 • Ponad 150 nowych broni i przedmiotów
 • Oraz ponad 100 zupełnie nowych, prawdziwie wietnamskich sektorów!

Za sprawą grupy Iron Squad, autorów spolszczenia do JA2: Urban Chaos, powstała polska wersja modyfikacji JA2: Vietnam SOG '69. Spolszczenie obejmuje 100% tekstów w grze, a ponadto zawiera wszystkie oficjalne, a także te stworzone przez IS specjalnie na potrzeby polskiej wersji UB łatki, dzięki czemu modyfikacja działa o wiele sprawniej, szczególnie pod kątem działania na polskiej wersji UB. Dodatkowo spolszczenie wprowadza zupełnie nowe menu główne, nowy sektor początkowy i raport rozpoznania, znajdujący się w laptopie. Premiera Vietnam SOG '69 PL odbyła się 8 marca 2007r.


Vietnam SOG '69 - 01 Vietnam SOG '69 - 02 Vietnam SOG '69 - 03 Vietnam SOG '69 - 04

Zobacz więcej
Autor: Len, 7 komentarzy · 19942 czytań
Komentarze (7)
 • Avatar użytkownikaXBARTEKX

  Grałem i powiem że fajne ;]. Nic nie przebije tego klimatu niepowtarzalnego. Ale pistolet CIA troche mnie odrzucił :D.

 • Avatar użytkownikaStridingshadow

  Też byłem zdziwiony że coś takiego w ogóle istnieje, ale przypadkiem znalazłem. Dowiedziałem się że CIA rzeczywiście zamówiło kilkadziesiąt tysięcy pistoletów jednostrzałowych kal 9mmLuger, miały być zrzucane w styropianowych pudełkach razem z małym zapasem amunicji. Broń miała ułatwić zdobycie właściwej broni bojowej (np. przez zabicie uzbrojonego strażnika) a styropianowe pudełko utrzymywało się na powierzchni wody. Broń miała kryptonim "Deer Gun" (broń na jelenie).

 • Avatar użytkownikaSi

  Ej a podstawa gry JA2: Unfinished Business musi być po polsku czy po angielsku żeby mod był po pl?

 • Avatar użytkownikafere

  dlaczego niemoge isc w inne sektory wszedzie sciezka zablokowana ??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Wszystko jest ok. Zdobądź te sektory, a na końcu będzie specjalne przejście do innych.

 • Avatar użytkownikaMaciek

  * COSVN - Central Office for South Vietnam, Central Executive Committee of the People's Revolutionary Party

  * SOG - Military Assistance Command, Vietnam – Studies and Observations Group

  * 8 RPC - chyba w modyfikacji Jonasa; w wariancie podstawowym - 5 (Vince Beaumont nie pojawia się)

 • Avatar użytkownikaBeny

  Nie mogę przejsć misji betty, nigdzie nie ma kotów, może przez to,że importowałem postacie? Pomóżcie chciałem zrekrutować Texa i nie mogę
Nick: