Modyfikacje » Alien Overlord

JA2 Alien Overlord

Jagged Alliance 2
Alien Overlord

Autor modyfikacji: brak danych
Wersje językowe: Angielska
Podstawa: Jagged Alliance 2
Premiera: brak danych
Rozmiar: 214 MB (Download)


Modyfikacja ta, jest w głównej mierze oparta na projekcie Demise of Man, w której to możemy wyhodować i zarządzać kolonią filmowych obcych, z tym że tam, historia i świat nie został zmieniony. Tutaj wszystko zostało wykonane na nowo, dlatego jest on traktowany jak mod na poziomie Urban Chaos, czyli całkowicie nowa fabuła, wszystkie sektory wraz mapą strategiczną wykonane od podstaw na nowo i przystosowane do zupełnie odmiennego świata planety obcych, do tego nowe postacie, misje i zadania oraz kompletnie oryginalni, z fantastycznymi animacjami przeciwnicy, w postaci cyborgów.

Gdyby tego było mało, to w grze znajdziemy nieprawdopodobną ilość futurystycznego uzbrojenia. Już na samym początku możecie się o tym przekonać, wystarczy wybrać opcję, aby u Bobbiego Raya było mnóstwo sprzętu (jego sklep będzie dostępny od razu), a sami zaobserwujecie ile tam tego jest, a to przecież będzie dopiero początek historii.

Historia została oparta na grze Quake 2 (intro i outro zostało właśnie z tej gry zapożyczone i wdrożone do modyfikacji), gdzie wrogą dla całej ludzkości rasą są Stroggowie. Przez wiele lat niszczyli kolonie ludzkie jedna po drugiej, aż w końcu zaczęli zagrażać samej Ziemi. Dopiero po wynalezieniu odpowiedniej technologi udało się odeprzeć nieustanny atak i zepchnąć Stroggosów do ich ostatniego bastionu, jakim jest ich rdzenna planeta Stroggos. Naszym głównym zadaniem będzie poprowadzenie żołnierzy (najemników) do ostatecznego zwycięstwa i całkowitej eliminacji każdej wrogiej jednostki, aby nigdy więcej rasa ta nie zagrażała Ziemi i jej koloniom.

Stroggosowie to rasa cyborgów oparta na żywych organizmach (coś na wzór Borgów ze Star Treka). Najwięcej jednostek jest pochodzenia ludzkiego, gdyż to my najczęściej padaliśmy ich łupem. Jednostek jest bardzo dużo, od małych robocików, przez średnich cyborgów, aż po gigantyczne roboty. Te największe są nieprawdopodobnie wytrzymałe i konwencjonalna broń raczej nie zda na nich egzaminu, dlatego najlepiej będzie postarać się o którąś z niezliczonych futurystycznych broni, które będą zadawać ogromne obrażenia.

Sama planeta, to bardzo jałowa skalista ziemia, gdzie z pewnością nie ujrzycie ani jednego drzewa czy rośliny. Najczęściej spotkacie puste sektory, gdzie w najlepszym wypadku natkniecie się na stertę kamieni. Poza tym wszystkie ośrodki Stroggosów, to zamknięte kompleksy zabudowań, bardzo silnie strzeżone przez chmarę robotów. Zdobywanie ich z pewnością nie przyjdzie Wam z łatwością. Na pocieszenie możemy Wam powiedzieć, że rasa tych cyborgów jest bardzo powolna, a obrażenia przez nie zadawane są bardzo małe i to przede wszystkim należy wykorzystywać w walce.

Cały kompletny i szczegółowy opis geografii terenu, struktury planety, poszczególnych jednostek Stroggosów, głównych ich ośrodków, zabudowań i baz militarnych oraz dokładną charakterystykę historii zawartej w tej modyfikacji znajdziecie w pliku poniżej. Zalecamy chociaż pobieżne zapoznanie się z nim przed rozpoczęciem rozgrywki.

SZCZEGÓŁOWY OPIS MODYFKACJI

Nigdzie nie ma jakichś szerszych informacji na temat tej modyfikacji, jakby dosłownie nigdy nie ujrzała światła dziennego, dlatego tak naprawdę nie wiele o niej wiemy. Jeśli tylko będziecie mieli z nią jakieś problemy lub chcielibyście się podzielić swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim oceną tego projektu, to bardzo gorąco zachęcamy do napisania o tym pod artykułem lub w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym.

Galeria zdjęć

Autor: Starchris, 1 komentarz · 4152 czytań
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikaSyatoBlacksmith

    Wow !!!! exelent work !!!
Nick: