Modyfikacje » JA2 Metavira

Logo JA2 Metavira

Jagged Alliance 2
JA2 Metavira

Autor modyfikacji: Arulcish_Lion
Wersje językowe: Angielska
Podstawa: Jagged Alliance 2
Premiera: marzec 2013
Rozmiar: 141,5 MB (Download)


Chyba nikt się nie spodziewał, że będziemy mieli możliwość zagrania w JA1 za pomocą JA2, a jednak sytuacja ta stała się rzeczywistym faktem. Tę dość zaskakującą informację odkryliśmy na forum naszych zagranicznych kolegów, na Bear's Pit Forum, gdzie projekt ten ma swoje miejsce. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest zespół znany wszystkim z modyfikacji Night Ops i to na kodzie źródłowym z tej gry, będzie bazował Jagged Alliance 2/1 Metavira.

Jak zapewne większość z Was pamięta, cała akcja rozgrywana była na małej wysepce zwanej Metavira. Przeprowadzane w przeszłości testy nuklearne na jej terenie, doprowadziły do pojawienia się bardzo nietypowych drzew (Fallows), które zaczęły dawać niezwykle wartościowy sok (Sap), będący bardzo przydatnym przy produkcji leków. Niefortunne wydarzenia doprowadziły do przejęcia kontroli nad wydobyciem, produkcją i sprzedażą tego produktu przez mafię. Naszym zadaniem będzie unormowanie sytuacji i oczyszczenie całej wyspy z nieproszonych gości. Do dyspozycji będziemy mieli najemników z pierwszej jak i drugiej części JA.

Cała ekonomia opierać się będzie o pozyskiwanie tego drogocennego soku z drzew. Rosną one w różnych sektorach i w różnych ilościach (zielone kwadraciki), a pobieraniem z nich soku będą się zajmować tubylcy (żółte kwadraciki), których trzeba będzie wynająć i oczywiście im zapłacić.

Gotowy produkt będzie wytwarzany w czterech fabrykach znajdujących się na wyspie i tak samo jak to było z kopalniami w JA2, tak i tutaj będą one miały ograniczoną produktywność. Pamiętajcie, że tylko taki gotowy towar przyniesie Wam wymierne korzyści finansowe. Sam zebrany sok jest bezwartościowy.

Samo główne zadanie dostaniemy od niejakiego Jacka Richardsa, który będzie cały czas nam towarzyszył, ale w tym sensie, że będziemy od niego dostawać na mapie strategicznej informacje, w związku z bieżącymi wydarzeniami na wyspie, m. in. cenne wskazówki, ocenę naszych czynności czy pomoc w wykonywaniu misji.

Pomimo, że Metavira jest normalnym JA2, to jednak rządzi się swoimi specyficznymi prawami, o których warto pamiętać.

  • Przede wszystkim atakować wrogie sektory będziemy mogli tylko za dnia, a dokładniej rzecz biorąc od 06.45 do 21.15.
  • Nie ma na tej wyspie dostaw od Bobbiego Raya, dlatego będziecie musieli się nauczyć jak przetrwać z tego, co sami znajdziecie.
  • Sloty w inwentarzu najemnika będą dostępne tylko, jeśli ubierzemy odpowiednią kamizelkę.
  • W wodach Metaviry żyją elektryczne węgorze, które mogą w łatwy sposób zneutralizować naszych najemników, dlatego zalecane jest korzystanie z dróg i mostów.
  • Leczyć i naprawiać możemy w każdym kontrolowanym przez nas sektorze, lecz tam gdzie są fabryki, czynności te będą trwać o wiele krócej.
  • Inteligencja przeciwników została na tyle zwiększona, że możemy mieć z nimi poważne problemy.
  • Najemnicy nie będą dostępni od razu, tylko ich wynajęcie będzie uzależnione od odpowiedniego postępu w grze.

Modyfikacja ta jest dopiero w wersji beta, ale twórcy zdecydowali, aby ją udostępnić już teraz i to dla wszystkich. Cel tego posunięcia jest oczywisty, pozyskanie jak największej ilości informacji zwrotnych co do błędów i ulepszenia swojego projektu. Modyfikacja ta jest już w naszym dziale Download i wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do jej wypróbowania.


Autor: Starchris, Brak komentarzy · 4136 czytań
Komentarze (0)Nick: