Modyfikacje » JA2 Reloaded

Legion 2 Logo

Jagged Alliance 2
Reloaded

Autor modyfikacji: OsamodasxD
Wersje językowe: Polska
Podstawa: Jagged Alliance 2
Premiera: 06.07.2013
Rozmiar: 22 MB (Download)


Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się na scenie moderskiej JA2 nowego projektu, który jak się okazało, był niemal na ukończeniu, a jego autor wskazał początek wakacji, jako przewidywany termin jego wypuszczenia. Twórca, czyli OsamodasxD, jak najbardziej wywiązał się z tej obietnicy i od kilku dni możemy testować całkowicie nową modyfikację, opartą o klasyczne Jagged Alliance 2, z absolutnie wszystkimi sektorami wykonanymi od podstaw na nowo oraz z wieloma innymi ciekawymi ulepszeniami.

Od razu na pierwszy plan wbija się nowa mapa strategiczna, z ułożeniem wszystkich ważnych lokacji inaczej. Mowa tutaj o miastach (łącznie z nowymi nazwami), położeniu wyrzutni rakiet SAM Site, specjalnie ukrytych tajnych sektorach (więzienia, fabryki ciężkiego sprzetu), położeniu Skyridera, rozwidleniach dróg i innych podobnych. Nawet sektor startowy znajduje się w całkowicie innym położeniu. Całość będziecie musieli odkryć samodzielnie, ponieważ nikt poza autorem na razie nie wie, gdzie to wszystko się znajduje.

Nowe sektory, to znakomicie wykonany kawał dobrej roboty. Wszystkie mapy, a jest ich ponad 200 (wliczając w to również podziemia), zostały stworzone na nowo. Można to porównać do map z JA2 w stosunku do map z JA2 Wildfire, lecz naszym zdaniem, sektory z JA2 Reloaded, są nawet lepsze niż te z Wildfire. Zostały one dopracowane pod każdym szczegółem, domy zostały zbudowane co do detalu, to samo z drogami i ich poboczami, rzekami, lasami, lotniskami, więzieniami, kopalniami (łącznie z podziemiami) i innymi podobnymi sektorami. Ogrom pracy i poświęconego czasu, aby to wszystko wykonać, budzi ogromny szacunek dla Twórcy.

Oczywiście nie zabrakło zmian w broniach. Na chwilę obecną są te, które znamy z oryginalnej wersji JA2, lecz z tego co się dowiedzieliśmy, jest planowane wdrożenie pozostałych z JA2 UB oraz JA2 Wildfire. Ich statystyki również zostały pozmieniane, lecz w celu nie spojlerowania, gdyż jest to bardzo świeża modyfikacja, nie będziemy ich publikować. Niech każdy z Was sam je odkryje, pozna i przetestuje.

Z pozostałych zmian, to najbardziej interesujące są następujące:

 • Rebelianci będą już dla nas nieaktywni, będziemy mogli z nimi tylko porozmawiać. Żadnego z nich nie będziemy mogli już wynająć, lecz w pierwszym sektorze będą walczyć z nami ramię w ramię (sterowani przez komputer).
 • Zanim wynajmiecie jakiegoś najemnika, sprawdźcie dokładnie jego statystyki oraz cenę, ponieważ zostały one w mniejszym lub większym stopniu zmienione.
 • Wszystkie bronie będą dostępne w sklepie internetowym, na mapie, jak i u przeciwników. Oczywiście będzie wdrożona pełna opcja Drops All Items.
 • Samoobronę będzie można teraz szkolić nie tylko w miastach, ale i na innych ważnych terenach. Nawiązując do JA2, to były by to np. Tixa, Orta, Estonii, San Mona i inne podobne. Dodatkowo, w jednym sektorze można będzie ją szkolić sześcioma najemnikami do maksymalnie 28 obrońców.
 • Czołgi będą występować częściej i to nie tylko w mieście królowej, ale i również w innych lokacjach.
 • W grze zostaną umieszczone tzw. "znajdźki", czyli ukryte miejsca w ośmiu sektorach, w których będziemy mogli odnaleźć bardzo cenne przedmioty.

Jeśli chcesz poczuć klimat starego, dobrego, klasycznego JA2, to ten mod będzie dla Ciebie idealny. Gorąco zachęcamy do jego wypróbowania i podzielenia się z nami opinią na jego temat.


Galeria zdjęć
Autor: Starchris, 17 komentarzy · 8070 czytań
Komentarze (17)
 • Avatar użytkownikaMalchari

  Nie jestem pewien czy ktos tu jeszcze zagląda lecz czy to jest tylko demo gry?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Oj zdziwiłbyś się, jak dużo ludzi tu zagląda :) A co do Twojego pytania, to jest to w pełni pełna wersja modyfikacji.

 • Avatar użytkownikaPiodan

  Witam. Czy problem polskich znaków(wszystkie widziane jako 'A') w tej modyfikacji jest problemem ogólnym, czy tylko na moim sprzęcie występuje??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  To jest problem polskiej wersji (absolutnie Twój sprzęt jest w porządku), angielska wersja już tego problemu nie posiada.

 • Avatar użytkownikaPiodan

  Drugi raz już pogrywam w tego moda i nadal nie mogę Vinca zrekrutować i furgonetki ruszyć na inną trasę jak San Mona - Chitzena. Będzie jakaś poprawka jeszcze do moda czy to może u mnie tak to tylko chodzi??

 • Avatar użytkownikaRobson

  Posiadam instalację ja2 i ja2 wildfire. Mod ja2 reloaded pl od razu mnie zaciekawił. Zainstalowałem tego moda na Ja2 (kopiowanie plików do katalogu z grą), niestety mam chyba kiepską rozdzielczość ...czy da się ją jakoś poprawić? Czy mod współpracuje z dodatkami?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Ten mod posiada tylko jedną rozdzielczość 640x480, ale już jest w przygotowaniu werja na 1.13 z wszystkimi dodatkami i rozdzielczościami.

 • Avatar użytkownikaRobson

  Przeszedłem grę na tym modzie na poziomie 'doświadczony', tryb SF, mało rodz. broni. Oto moje uwagi:
  + Rzeczywiście mnóstwo przerobionych sektorów, dodane nowe
  + Przeciwnik potrafi zaskoczyć nieprostoliniowym działaniem, chociaż nie cały czas
  (np. czujka podaje pozycję naszych najemników i za chwilę na głowę spada nam
  pocisk moździerzowy)
  + Zmienione statystyki broni, postaci
  + seria z karabinu maszynowego czyni dokładnie to, co powinna
  + Spotkałem sporo terrorystów w grze, łatwo namierzyć Carmena i zgarnąć nagrodę
  + Poprawione obrażenia od granatów oraz granatów 40 mm
  - Słaba rozdzielczość (640x480) gry
  - Mało przedmiotów do modyfikacji broni, ubioru postaci (przydałoby się
  rozszerzenie pozwalające nosić plecaki,torby itp, oraz modyfikować broń i ubiór)
  - Przeciwnik ma niezwykłą celność (głównie początek gry), nawet z krótkiej broni
  będąc "umierającym" potrafi trafić w dziesiątkę na granicy zasięgu strzału ?!
  - Postacie w stanie "krytyczny/umierający" nadal z nami walczą i są realnym
  zagrożeniem...
  - Mimo, że zostały zmienione nazwy miast to w dialogach wymieniane są z
  podstawowej wersji gry (wg mnie można przymknąć na to oko)
  - Nie znalazłem w grze wspomnianych "składzików broni" (da się przeżyć bez nich)
  - Nie znalazłem pilota śmigłowca Skyrider i zaginionego dzieciaka Joeya (cała mapa
  była odkryta)
  - Doprowadziwszy Marię do Angela nie pojawiła się rozmowa z Angelem, quest nie mógł
  być wykonany
  - Minimi to wg autora moda najlepsza broń w grze, bije w statystykach inne na
  głowę, poza tym ma tylko 30 kul w magazynku.
  - Nie zastałem królowej krepitusów w kopalni, chociaż wchodziłem z poziomu
  powierzchni na ostatni poziom z 5-6 razy (może więcej)
  - Nie znalazłem samochodów, więc przemieszczałem się pieszo na całej mapie gry :/

  Myślę, że dodanie wersji moda na 1.13 z dodatkami i rozdzielczościami spowoduje, że w zasadzie nie będzie na co narzekać, a mod będzie doskonałą propozycją przejścia gry ja2 "jeszcze raz".

 • Avatar użytkownikaPliman

  Jest opcja żeby ta modyfikacja pojawiła się w miarę szybko na 1.13? Bo nie wiem czy czekać czy grać tak jak jest?

 • Avatar użytkownikakoscielny

  POMOCY!!! odbijam 1 miasto ide dalej do kopalni po drodze mam 9 wrogow noi zabilem ze 4 a 5 zabijam i wychodzi z gry ok ucieklem do innego sektora ide dalej dochodze do miasta gdzie kopalnia zabijam typa i wychodzi z gry co jest mod zajefajny pogral bym

 • Avatar użytkownikaandrew67867

  odbilem to miasto na poczatku i udalem sie do Aspenwod jakos tak i tam gdzie kopalnia jest czolg skad wziasc law dzikie to troche niewiadomo gdzie isc ????

 • Avatar użytkownikaandrew67867

  Robson napisal bys gdzie isc na poczatek i skad brac te lawy na czolgi

 • Avatar użytkownikaandrew67867

  sory ze yak mecze ale jak bron zamawiac mam lotnisko samobrone a w katalogu nazwy miami austin honk kong niema drassen np to gdzie to mi wylonduje ???

 • Avatar użytkownikalol

  mod fajny w sumie troche za latwy teraz czas na vietnam slyszalem ze modzik fajny

 • Avatar użytkownikaPiotr

  Pragnę wyrazić mój głęboki szacunek dla twórców tego serwisu. Moje słowa podziękowanie kieruję także ku tym, którzy go monitorują, aby był zawsze tak czynny jak i aktualny. Ku naszej uciesze, czyli niepocieszonych i zdruzgotanych faktem osób, iż już nigdy nie powstanie kontynuacja, która choć zbliży się do ideału jakim jest JA2. Mody to zaledwie namiastka tego, na co ciągle, pomimo braku jakichkolwiek szans, oczekujemy.

 • Avatar użytkownikaJancioThor

  Niestety w wersji stabilnej nie mogę odnaleźć Fatimy, to po pierwsze, a po drugie, zamówiony towar u Bobiego nie dotarł na lotnisko w Drasen, (podejrzewam że dotarł ale do oryginalnej lokalizacji lotniska) ( przy zapisie save wystepuje oryginalna lokalizacja, czyli będąc w Drasen, gra zapisała lokalizację jako Tixa)

 • Avatar użytkownikaDocDoc

  Zainstalowałem sobie tego moda, żeby pyknąć w JA2 po latach. Już na samym początku nie mogę dać listu dla Enrico. Czy to normalne? Zadanie wisi w historii na czerwono, a jak próbuję mu wcisnąć list to mówi, że nie chce. Odbiłem pierwsze miasto i dalej to samo. Tak ma być czy coś jest spaprane?
Nick: