Polska Grupa Moderska » Modyfikacja Polskiej Grupy Moderskiej


Modyfikacja

Polskiej Grupy Moderskiej
Na początku tego roku, a dokładniej rzecz biorąc w styczniu, powstała u nas specjalna grupa, która za swój cel obrała rozruszanie już nieco skostniałej, acz zasłużonej, polskiej sceny moderskiej dotyczącej Jagged Alliance 2. Jej liderem został nasz wieloletni i lojalny użytkownik Micand 1989 i to on wziął na swoje barki całość spraw związanych z zarządzaniem, koordynacją i przydzielaniem wszelkiego rodzaju prac. Dzisiaj chcieliby się z nami podzielić swoimi postępami nad pierwszym realizowanym przez nich projektem.

Ich pierwszym dziełem będzie spora modyfikacja, bazująca na JA2 1.13, która przeniesie nas w rejony Ameryki Południowej, a sama akcja będzie się toczyć na terenach blisko położonych rzeki Amazonki, tak więc dżungla, lasy tropikalne, rzeki, bagna, bardzo niebezpieczne zwierzęta, a co za tym idzie wręcz spartańskie warunki, będą jej znakami rozpoznawczymi.

Głównym złym bohaterem, będzie amerykański senator (były wojskowy), który pod przykrywką organizacji ratującej lasy deszczowe Amazonii, prowadzi nielegalne wydobycie złota i diamentów w amazońskiej dżungli, a gdyby tego było mało, to przy okazji wzbogaca się na produkcji i przemycie na ogromną skalę narkotyków z tych terenów, bezpośrednio do swojego kraju i innych państw. Bardzo nie jasne i nieprecyzyjne informacje o działalności tego polityka, trafiają do rąk jego kontrkandydata w walce o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Walka o władzę potrafi być brutalna, dlatego bez większego zastanowienia, jego przeciwnik postanawia wykorzystać te wiadomości i wysyła grupę najemników, aby sprawdzili i zdobyli dowody na przestępczą działalność senatora, dzięki którym wygrana w zbliżających się wyborach prezydenckich, była by dla niego tylko czystą formalnością. Niestety nie wszystko pójdzie zgodnie z planem i będzie nas czekała piekielna walka o przetrwanie w nieprawdopodobnie trudnych warunkach amazońskiej dżungli.

Podczas rozgrywki spotkamy kilka specjalnych grup, między innymi mafię narkotykową, z którą będziemy mogli prowadzić interesy, uzyskiwać cenne informacje, czy zdobywać fundusze na dalszą rozgrywkę. Kolejną grupą będzie ludność tubylcza, która przede wszystkim będzie miała na celu ratowanie wiecznie zielonych lasów. Niestety wydobycie złota i diamentów odbywa się kosztem samej dżungli (wycinka lasów, skażenia wody cyjankiem i rtęcią stosowaną do zbrylania złota, to tylko niektóre z nich). Inną grupą będą wysłannicy samego zleceniodawcy naszego zadania. W każdym bądź razie to gracz sam zadecyduje, której grupie pomóc, a którą zlikwidować, każda z nich będzie miała swoje plusy i minusy.

W trackie wędrówki do głównego celu naszych zmagań, będziemy mieli do wykonania mnóstwo pobocznych bardzo ciekawych misji, które dadzą nam wiele korzyści, jak i również będą mogły zmienić całą fabułę o 180 stopni. Nieliniowość oraz możliwość wyboru, którą ścieżka dalej poprowadzić całą historię tej modyfikacji, będzie już zależała tylko od nas.

Data wydania nie jest jeszcze dokładnie znana, lecz żeby przyspieszyć premierę tego moda, PGM ma do wszystkich bardzo gorącą prośbę. Poniżej jest plik, w którym znajdują się zestawy przeróżnych gotowych twarzy, łącznie ze specjalnym programem (nie trzeba instalować), do ich otwierania. Każdy z Was może je wziąć, przeglądnąć i zasugerować, który z tych portretów najlepiej nadawał by się do zarysu przedstawionej wyżej historii.

ZESTAW TWARZY

Dodatkowo każdy z Was może zostać autorem całego tego projektu, poprzez wykonanie choćby jednej mapy, która odzwierciedlała by tereny amazońskiej dżungli. Założeniem PGM jest wykonanie wszystkich sektorów na nowo, aby nic się nie powtarzało z klasycznego JA2, ale jak można się domyślać, jest to część, która najwięcej zajmie czasu. Jeśli ktokolwiek znalazłby trochę wolnego czasu, aby wykonać taki sektor, to Polska Grupa Moderów była by niezmierna wdzięczna. Jeśli ktoś się zdecyduje, to prosimy używać edytora map z najnowszej wersji 1.13 dostępnej poniżej. Można też wziąć gotowy zestaw map, przeglądnąć je i dać nam znać, czy któraś z map tam występujących nadawała by się do tego projektu.

JAGGED ALLIANCE 2 1.13

Wszelkie opinie, komentarze, oceny lub problemy możecie śmiało opisać pod tym artykułem lub w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym. Za wszelkie spostrzeżenia i ewentualną pomoc, z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.


Autor: Starchris, 1 komentarz · 14128 czytań
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikadotz

    Po ośmiu latach od tej informacji proponuję włączenie w uniwersum JA państwa pod nazwą "San Escobar". Mógłby tam coś robić w imieniu polskiego rządu Steroid. Patrz rok 2017 w https://jaggedalliance.fandom.com/wiki/Timeline
Nick: