Modyfikacja Urban Chaos » Urban Chaos - FAQ

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących problemów z działaniem gry. Jeśli poniżej nie ma odpowiedzi na twoje pytanie - spróbuj poszukać jej na naszym forum, bądź jeśli nie będzie, założyć odpowiedni temat.

________________________________
"Dlaczego łopata wygląda jak karabin, albo shotgun ma opis od snajperki?"
Błąd ten występuje gdy uruchamiamy grę plikiem JA2.EXE Nie można uruchamiać gry tym plikiem ponieważ wszystko się miesza, aby gra działała poprawnie należy uruchomić grę plikiem JA2_UC.EXE

"Dlaczego policja mnie atakuje?"
Najczęściej jest to spowodowane zranieniem któregoś z cywili bądź kogoś z policji. Pod żadnym warunkiem nie można do nich strzelać, jeśli jednak to zrobiliśmy pozostaje tylko wczytać stan gry. Czasami się zdarza, że policja zaczyna nas atakować zupełnie bez powodu, a wtedy także najlepszym sposobem jest odczytanie stanu gry który był zapisany tuż przed atakiem na sektor, i zaatakować jeszcze raz, lecz na inny sposób, np. z innej strony bądź o innej godzinie.

"Dlaczego nie mogę wyjść z gry? Wchodzę do opcji, gdy naciskam przycisk "Wyjdź" gra się zawiesza!"
Należy zainstalować najnowszą oficjalną łatkę do gry QuickFix 2. Znajdziesz ją w naszym dziale download.

"Gdy włączam nową grę, zamiast intra, jest czarny obraz!"
Instalacja oficjalnej łatki QuickFix 2 powinna pomóc.

"Czemu zamiast polskich literek jest duże A?"
Jest to spowodowane instalacją UC na polskim JA2. UC nie obsługuje polskich znaków i dlatego zamiast nich jest "A". Problem ten rozwiązuje dopiero instalacja spolszczenia.

"Dlaczego gra samoczynnie się wyłącza?"
Zapewne zdarzyło Ci się kiedyś uruchomić grę plikiem JA2.exe, nie można tego robić, UC instaluje się na czystą wersję JA2, beż starszych zapisów gry i uruchamiania. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

"Dlaczego nie mogę szkolić samoobrony w niektórych sektorach miast?"
Samoobronę można szkolić tylko w tych sektorach w których w JA2 było miasto. Dla przykładu, w JA2 Drassen zajmowało 3 sektory, a w UC odpowiednik tego miasta - Calisto, zajmuje 6 sektorów, a więc w tych nowych trzech nie możemy szkolić samoobrony.

"Nie mogę wyjść z sektora P1 (podziemia), gra się zawiesza przy wychodzeniu"
Przy każdej próbie wyjścia z sektora wszystkimi najemnikami gra będzie się zawieszać, sektor jest popsuty. Jedyną możliwością jest pozostawienie tam jednego najemnika lub odczytanie stanu gry, w którym jeszcze nie wszedłeś do tego sektora. Nie ma innego sposobu, nie warto w ogóle wchodzić do tego sektora, nie ma tam nic ciekawego.

"Jak można aktywować tryb Science Fiction?"
Należy zainstalować patcha Science Fiction Files Pack który znajdziesz w naszym dziale download.


________________________________
Problemy dotyczące UC zainstalowanego na JA2 Unfinished Business:


"Nie działają wszystkie ekrany wczytywanie?"
Jest to spowodowane tym że UC nie zamienia wszystkich ekranów wczytywania w grze, reszta to tylko stare z JA2 których nie ma w JA2UB, a UC nadal je potrzebuje. Przez co MOD zainstalowany na UBeku nie ma co wczytywać i niektóre loadscreens są czarne. Aby rozwiązać ten problem zainstaluj zwykłe JA2, wejdź do katalogu z grą np. C:JA2Data i wypakuj z pliku LoadScreens.slf potrzebne ekrany wczytywania, umieść je tam gdzie jest zainstalowany JA2 Urban Chaos do tego samego katalogu.

"Nie działają wszystkie twarze ludzi."
Powód jest ten sam co powyżej. Aby temu zapobiec należy wejść tam gdzie jest zwykły JA2 (np.C:JA2Data) i wypakować z pliku Faces.slf potrzebne twarze do katalogu z UC Data/Faces.

"Nie idzie rozpocząć gry."
Aby rozpocząć gre nie można pomijać intra.

"Najemnicy mówią po polsku i po angielsku."
Powód jest chyba jasny, w UC głosy są po angielsku, a w UB po polsku i po prostu w czasie gry się mieszają. Rozwiązaniem problemu jest zainstalowanie UC na angielską wersję UB.

Autor: Len, 2 komentarze · 14943 czytań
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikaButcher

    Mam takie pytanie, zainstalowałem UC na polskiej wersji ja2 i problem mi się pojawia gdy w mieście Calisto zagaduje do "Carmen" on mi daje laptopa i mi się zamiast kursora ten budzik pokazuje ale choć bym nie wiadomo ile czekał to on nie znika i nic nie mogę ruszyć ;/ poradźcie coś

  • Avatar użytkownikalukasamd

    Napisz o tym na forum - problem bardziej skomplikowany, a tu będzie niewygodnie o tym rozmawiać.
Nick: