Modyfikacja Urban Chaos » Urban Chaos

JA2 Urban Chaos Logo

Jagged Alliance 2: Urban Chaos

Autor modyfikacji:: JA2MOD Squad
Wersje językowe:: Polska, angielska, niemiecka, rosyjska
Podstawa: Jagged Alliance 2
Premiera: 30 grudnia 2003r.
Rozmiar: 160 MB (Download)


Urban Chaos jest najbardziej rozbudowaną modyfikacją jaka kiedykolwiek powstała na bazie Jagegd Alliance 2. Swoim rozmachem przewyższa dwa oficjalne dodatki: Unfinished Business oraz wydane niedługo później Wildfire. Na pytanie, co ta modyfikacja zmienia, najprostszą odpowiedzią jest słowo "wszystko". Mamy tu zupełnie nową historię rozgrywaną w fikcyjnym państwie Danubia, dawnym członku Układu Warszawskiego położonym w Europie środkowej. Gra zaskakuje już od pierwszych chwil - mamy tu całkowicie odmienione menu główne, nowe intro, laptop, mapa a nawet ekrany wczytywania. Na gracza czeka jeszcze jedna niespodzianka, i to od pierwszych sekund gry. Danubia jest cywilizowanym krajem, a misja ściśle tajna. Najemnicy przybywają więc normalnym samolotem pasażerskim niewyposażeni w broń, która mogłaby ich zdradzić na lotnisku. Tymczasem, walka rozpoczyna się już od pierwszego sektora, a pierwszym zadaniem gracza staje się zdobycie środka obrony.

Środowisko gry zostało całkowicie przebudowane. UC posiada ponad 250 sektorów naziemnych i podziemnych - to więcej niż w JA2. Danubia zresztą jest krajem mocno rozwiniętym, zdecydowana większość sektorów posiada spore zabudowania, szczególnie w miastach których również jest więcej niż w pierwowzorze. Sektory miejskie to prawdziwa betonowa dżungla - asfaltowe ulice wzbogacone o latarnie i przylegające chodniki, obok wielkie budynki, czasem nawet jednopiętrowe. Największe z nich posiadają własne lotniska, które są naprawdę rozbudowane, a najszybszym sposobem transportu krajowego jest... metro, które posiada nawet własną infrastrukturę. Do tego dochodzą pociągi i łodzie, które umożliwiają dotarcie do wyspy na południu kraju. W czasie eksploracji Danubii spotykamy zupełnie nowe postacie stworzone specjalnie na potrzeby modyfikacji, jest i nowy dyktator - Brenda. Unicestwienie jej rządów jest celem nadrzędnym, lecz droga do jego wypełnienia nieco inna. Królowa ukrywa się w schronie do którego wejście jest poza stolicą, odnalezienie go to jedno, drugą sprawą jest otwarcie drzwi - do tego potrzebujemy klucz, który możemy zdobyć odnajdując tajne dane i tworząc z nich listę MOC, którą następnie przekazujemy niejakiemu Carmenowi. Tego typu innowacyjne rozwiązania sprawiają, że modyfikacja jest uznawana za jedną z najlepszych w historii serii.

 • Nowa fabuła i nowy kraj - Danubia
 • Zupełnie nowe postacie NPC i RPC
 • Mnóstwo nowych zadań do wykonania
 • Ponad 250 nowych sektorów
 • Zupełnie nowe bronie i wyposażenie
 • Masa nowych obiektów, całkowicie odmienione miasta
 • Interaktywne metro, pociągi i łodzie
 • Nowe ekrany wczytywania
 • Nowe intro i outro
 • Dostępna w polskiej wersji językowej

JA2: Urban Chaos - 01 JA2: Urban Chaos - 02 JA2: Urban Chaos - 03 JA2: Urban Chaos - 04

Zobacz więcej
Autor: Len, 4 komentarze · 12621 czytań
Komentarze (4)
 • Avatar użytkownikaVin

  Nie mogę uruchomić urban chaos po zainstalowaniu wyskakuje komunikat cannot init font file fonts\font14sanserif.sti pomoże ktoś?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  No przecież bez gry JA2 nie pójdzie. Przekopiuj wszystkie pliki do katalogu z grą, zgodnie z instrukcją w opisie moda.

 • Avatar użytkownikabizkit123

  cześć, mam pytanie: gdy wyszkoliłem samoobronę w Calisto i wróciłem później do miasta odebrac sprzęt z bobby Ray's, nagle cywile zaczęli walczyć z samoobroną. Gdy wycofałem najemników z sektora otrzymałem informacje, że sektor został przejęty przez wroga. Co moge zrobic, by w mieście było spokojniej? nie chce za każdym razem walczyć z cywilami, gdy wejde na lotnisko w calisto...

 • Avatar użytkownikaPiotr

  Trąci amatorszczyzną. Wystarczy przeczytać nazwy niektórych miast. Nie tylko to mam na myśli. Już grałem kiedyś w ten dodatek a raczej mod. Utknęło mi w pamięci kilka ważnych potknięć, jak choćby tury przeciwników trwające w nieskończoność i, to łagodne określenie, niedbale zaprojektowane niektóre sektory. Ważne jednak, iż za darmo. Tak właściwie, dlaczego sir-tech nie wydał kontynuacji bazującej na tym samym silniku? Nowa fabuła, nowi najemnicy (choć to nie niezbędne) i - co oczywiste - nowy kraj do wyzwolenia. Nie kupilibyście? Fani JA zapewne by nie zawiedli i upuściliby nieco krwawicy ze swego portfela. Przyjaciele, nie oszukujmy się, te mody to jedynie coś na otarcie łez. To trudne do pogodzenia, ale nigdy już nie powstanie kontynuacja mająca w sobie tą iskrę, jaką posiadała dwójka. Kontynuacje wyszły, ale, jak doskonale wiemy, nigdy nawet nie zbliżyły się do drugiej odsłony JA. Lepiej, aby nie wychodziły. Jedynie budowały nadzieje, które bezlitośnie były niszczone.
Nick: