Modyfikacje » New Classic JA2

Legion 2 Logo

Jagged Alliance 2
New Classic

Autor modyfikacji: Starchris
Wersje językowe: Angielska
Podstawa: Jagged Alliance 2
Premiera: 25.08.2010
Rozmiar: 62 MB (Download)


Jak sama nazwa wskazuje, JA2 New Classic to przede wszystkim stare, ale nadal pełne klimatu Jagged Alliance 2, w którym kierując grupą najemników musimy wyrwać Arulco spod panowania despotycznej królowej. Myli się jednak ten, kto sądzi, iż taka modyfikacja nie jest w stanie zaoferować nam niczego ciekawego. Nie działa ona na bazie JA2 v1.13 więc nie posiada ogromu wyposażenia i nowinek technologicznych, które… czasami zupełnie przerastają niezbyt doświadczonego gracza, czy też osoby, które szukają tylko kosmetycznych zmian.

Modyfikacja powstała z okazji 11 urodzin pierwowzoru i zawiera w sobie elementy nie tylko z JA2, ale i UB oraz Wildfire, w szczególności pod względem uzbrojenia i wyposażenia. Najważniejsza zmiana to jednak dodane mapy z Wildfire, a więc Arulco z prawdziwymi miastami i obiektami przemysłowymi, a nie tylko zacofanymi wioseczkami. Aby grafika nie biła nas w oczy, podniesiono również rozdzielczość obrazu do 800x600px. Dla osób lubiących walkę na zdobycznym sprzęcie dodano w opcjach pozycję odpowiadającą za ful litem drop, a więc po jej włączeniu zabici przeciwnicy będą pozostawiać po sobie całe wyposażenie. Dostępne w grze uzbrojenie zadaje natomiast znacznie większe obrażenia niż dotychczas, dzięki czemu gra stała się bardziej realistyczna. Dla przykładu, nóż w ręku zręcznego najemnika, czy pistolet z tłumikiem dany celnemu strzelcowi to naprawdę zabójcze połączenia. Granaty i materiały wybuchowe potrafią szybko unieszkodliwić nawet sporą grupę "złych kolesi", unieszkodliwić dosłownie "na amen".

Rzecz jasna, nie zabrakło również detali – tradycyjnie zmieniono nieco okno laptopa, ale i część stron internetowych w nim dostępnych, oraz interfejs mapy strategicznej. Co prawda nowych najemników nie znajdziemy, ale od razu rzucają się w oczy zupełnie nowe, świetnie wykonane twarze naszych podkomendnych, oraz niektórych postaci, jakie możemy spotkać w Arulco. Wśród nich znajdziemy… dobrze znanych aktorów! Co ciekawe, twarze prezentują się bardzo dobrze nawet podczas animacji odtwarzanej, gdy najemnik coś mówi. Sami komandosi nie są już tak bardzo wszechstronni, bowiem każdy z nich jest ekspertem w jednej dziedzinie. Oczywiście nadal możemy poprzez trening zrobić z nich fachowców również od zupełnie innych działań. Co ważne, razem z modyfikacją otrzymujemy obszerną instrukcję obsługi w języku polskim i angielskim, a także dziewięć testowych zapisów gry pozwalających na zapoznanie się z wszystkimi nowościami jakie znajdziemy w tej modyfikacji. Autor dodał nawet niektóre stare elementy w dodatkowych katalogach z instrukcją ich przywrócenia na wypadek, gdyby komuś nie przypadły do gustu te nowe i zmienione.

Najważniejsze atuty modyfikacji:

 • wyższa rozdzielczość oraz opcja drops all items,
 • poprawione mapy z JA2 Wildfire z workami z piaskiem na dachach,
 • najlepsze bronie z wszystkich części JA2,
 • najlepsi najemnicy z wszystkich części JA2,
 • rekrutacja wszystkich rebeliantów od samego początku gry,
 • punkty akcji dla broni zaczynające się już od zera, a siła broni kończąca się na tysiącu,
 • całkowicie nowy interfejs
 • ponad dwieście czołgów, robotów i krwawych kotów,
 • kilkadziesiąt królowych crepitusów,
 • występowanie wszystkich sześciu terrorystów,
 • kilkadziesiąt ochroniarzy dla wszystkich złych cywilów w grze,
 • krótkie dialogi wrogów i samoobrony podczas walk.

JA2 New Classic - 01 JA2 New Classic - 02 JA2 New Classic - 03 JA2 New Classic - 04

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 18 komentarzy · 17591 czytań
Komentarze (18)
 • Avatar użytkownikaBubba

  "Obszerna instrukcja obsługi ???" raczej MEGA obszerna instrukcja. Ja jeszcze takiej nie widziołem przy żadnym modzie. A jaka elegancja tu kolorek tam pogrubienie równiuteńkie akapitki - wielki szacun że się chłopu tyle chciało pisać.

 • Avatar użytkownikaRed Lee

  Witam, mam wersję 1.33 tego moda i nadal mnie wyrzuca przy obronie bojówki z wojskiem

 • Avatar użytkownikasethkoegh

  ten sam problem mam na win XP home. W trakcie wejścia wroga do sektora i w trakcie ataku.

 • Avatar użytkownikafelek666

  ja napotkałem błąd tego typu: gdy wszedłem do sektora w almie i oddałem strzał, gra się wiesza i tak jest za każdym razem, uniemożliwia mi to grę a szkoda bo dobry mod ;)

 • Avatar użytkownikaLopez2300

  Witam, ja mam z kolei problem z save'ami. Gdy chce wczytać grę, a jestem w drassen to wywala mnie do menu głównego z komunikatem że nastąpił błąd przy wczytywaniu gry. Ktoś wie jak temu zaradzić?

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Red Lee, Sethkoegh, Felek666

  Ten błąd został naprawiony w najnowszej wersji moda 1.34.

  @Lopez2300

  To jest typowy błąd całej serii JA2. W takim przypadku należy załadować ostatni działający save i przejść jeszcze raz stracone etapy. Najlepiej dla bezpieczeństwa używać wszystkich 10 slotów na zapisanie stanu gry.

 • Avatar użytkownikaSlay

  Mod jest naprawde godny polecenia, ale ma wiele irytujących wad, np:
  -czcionka po której bolą oczy, jest za mało widoczna na tym tle
  -sektory jak Grumm w których (przynajmniej u mnie) są przeciwnicy, których nie można znaleźć/ trudno znaleźć
  -denerwujący cywile, którzy stoją blisko czołgu przeciwnika

 • Avatar użytkownikaPit

  Nie mogę zainstalować moda. Wyskakuje komunikat...

  Nie można uruchomić programu, ponieważ nie znaleziono smackw32.dll.

  ocb ??

 • Avatar użytkownikaStarchris

  @Pit

  Musisz przeinstalować samą grę JA2 ponieważ brakuje Ci tego pliku, a nie powinno. Z Twoim problemem wiąże się mnóstwo innych pytań dlatego bardzo proszę pisać o tym oraz o innych podobnych tematach na na forum. Tam uzyskacie pełną pomoc i wsparcie. Tutaj nie jest miejsce na takie tematy i poruszanie takich problemów.

 • Avatar użytkownikaNick

  Mam problem z grą mianowicie jak zaatakowałem sektor N9 i wygrałem to w trakcie scenki z królową scenka sama mi się wyłączyła, nie da się nic zrobić oprócz zapisu, odczytu gry, wyjściem i uruchomienia upływu czasu.

  Problem ten powstał na początku dialogu z Joem.

 • Avatar użytkownikarbk17

  Czasem gra mi się wywala, ale to jeszcze drobnostka bo czasem zawiesza komputer i nic się już nie da zrobić poza restartem, po kilku takich akcjach zauważyłem, ze system mi się psuje - da się coś zrobić, aby nie zawieszało komputera na amen tylko pozwoliło chociaż wyłączyć grę?

  Jedyne co zrobiłem to zmieniłem ustawienia na "uruchom w trybie windows98" i chyba rzadziej się zawiesza, ale więcej przecina.

 • Avatar użytkownikaMik451

  Zaden link download nie prowadzi do plików opisanych powyżej.

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Opisz dokładnie co się dzieje, bo u góry jest link "Download" i on prowadzi do tego właściwego i ten również bez problemu ściąga.

 • Avatar użytkownikaMik451

  To jest link do tego co mi wyskakuja na każdym downloadzie "https://mega.co.nz/update.html"

 • Avatar użytkownikaMik451

  Natomiast , jeśli ktoś z forumowiczów udostepniał link do pliku w komentarzu to nie było rzadnego problemu z pobraniem.

 • Avatar użytkownikaMik451

  Problem rozwiazany , dzieki za utwierdzenie że wszystko działa prawidłowo (zdeterminowało to szukania rozwiazania).

 • Avatar użytkownikaKick

  Myślałem że tym razem trafiłem na ciekawy i bardziej wymagający mod i bardzo się zawiodłem. Wszystko fajnie, tylko cywile osłaniają czołgi przeciwnika. Jak temu zaradzić? Ich też rozwalać?

 • Avatar użytkownikaKick

  Ale ogólnie gratuluje autorowi, fajna modyfikacja, wprowadza wiele pomniejszych usprawnień które rzeczywiście odświeżają grę (1.13 czasami wydaje mi się zaśmiecony licznymi funkcjami i zmianami), szkoda jedynie tego błędu z cywilami który bardzo irytuje
Nick: