Jak stworzyć modyfikację? » Poradnik modera - Tworzenie i wypakowywanie plików SLF

Tworzenie i wypakowywanie plików SLF
Artykuł z serii Jak stworzyć modyfikację?

Dla JA2 i wszystkich oficjalnych rozszerzeń

Do obsługi plików SLF najlepszym programem jest SLF-Explorer, który ze wszystkich dostępnych jest najbardziej rozbudowany. Plik możecie oczywiście znaleźć w dziale download naszego serwisu. Obsługa programu jest bardzo prosta:

SLF-Explore

Jak wypakować plik SLF?

Wypakowywanie plików to bardzo prosta sprawa, wszystko to praktycznie tylko przesuwanie z jednego okienka na drugie.
Aby wczytać pożądany plik należy kliknąć na zakładkę Pliki/Otwórz (Ctrl+O). Zawartość wybranego pliku zostanie wyświetlona w oknie A. W oknie B wybieramy miejsce na dysku do którego chcemy wypakować pliki. Aby je wypakować wystarczy złapać jeden z plików na polu A i przesunąć go na pole B (F5). Jeśli chcemy wypakować większą ilość plików możemy wybrać poszczególne pliki trzymając klawisz Ctrl, bądź Shift.


Jak stworzyć plik SLF?

Tworzenie plików SLF jest prawie, że odwrotnością wypakowywania tych samych plików.
Aby stworzyć nowy plik SLF klikamy w zakładkę Plik/Nowy (Ctrl+Alt+N). W polu A mamy zawartość naszego nowego pliku, aby dodać coś do niego wystarczy z pola B, gdzie jest nasz dysk, przeciągnąć pliki na pole A. Następnie zapisujemy plik w wybranym przez nas miejscu oraz nazwie wchodząc w zakładkę Plik/Zapisz (Ctrl+S). Należy pamiętać o tym aby nie zmieniać nazw edytowanych plików bo gra nie będzie ich czytała.

Uwaga:
Jeśli chcemy edytować jakieś pliki znajdujące się w pliku SLF, nigdy nie wrzucamy edytowanych plików do nowego pliku SLF! Należy stworzyć katalog z nazwą pliku SLF np. Interface (gdy Interface.slf).

Autor: Len, 1 komentarz · 15383 czytań
Komentarze (1)
  • Avatar użytkownikaPerry

    A jak np. przerzucić postać z JA2 do 2,5, czy to tylko wszytko zależy od pliku .slf?
    Czy potrzebne sa jeszcze jakies inne czynnosci?
Nick: