Modyfikacje » Militia Factions Mod: Tracona

Militia Factions Mod Tracona Logo

Jagged Alliance 2
Militia Factions Mod: Tracona

Autor modyfikacji:: Will Gates
Wersje językowe:: Angielska
Podstawa: JA2: Unfinished Business
Premiera: 15.08.2008r.
Rozmiar: 50 MB (Download)


Stworzona przez niejakiego Willa Gatesa Militia Factions Mod, modyfikacja Jagged Alliance 2 nie była zbyt rewolucyjna. Oprócz dużej ilości oddziałów samoobrony i nieco zmienionych sektorów, jakiekolwiek inne nowości ciężko było dostrzec. Nic więc dziwnego w tym, iż Mod nie zyskał dużej popularności. Gates’a jednak wcale to nie zraziło, co więcej, postanowił stworzyć kolejną modyfikację. Prawdziwym szokiem dla graczy była wybrana podstawka – Will postanowił, iż mod będzie oparty nie na rozbudowanym i doskonale znanym JA2 1.13, ale na leciwym już Jagged Alliance 2,5 Unfinished Bussines. Swoją decyzję argumentował w prosty sposób: Ja2 1.13 jest olbrzymią bazą, ale ciągle się rozwija, co skutecznie uniemożliwia tworzenie modyfikacji. Trudno nie przyznać mu racji biorąc pod uwagę los, jaki spotkał Renegade Republic w wyniku ciągłych ewolucji JA2 1.13.

Skoro gra miała się opierać na JA2,5UB, Gates uznał, iż warto wykorzystać ten fakt i osadził akcję w… Traconie. Główny cel nadal pozostał ten sam – kierując grupą najemników, gracz ma za zadanie zniszczyć wyrzutnię rakiet zagrażających Arulco. Nowa modyfikacja umożliwia nam jednak odwiedzenie nie tylko miasteczka Varrez, znanego z oficjalnego produktu Sir-Tech’a, ale także reszty kraju, jakim jest Tracona. Nic więc dziwnego w tym, iż mod zawiera grubo ponad siedemdziesiąt nowych sektorów. Aby gracze nie uznali nowego MFM za zwykłą kampanię, Will dodał coś, co od razu przyciąga uwagę – nowego wroga, jakim są roboty bojowe. W przeciwieństwie do tych występujących w polskiej modyfikacji Legion 2, te w MFM: Tracona są stworzone od podstaw a na dodatek występując w kilku rodzajach. Biorąc pod uwagę spustoszenie, jakie sieją w szeregach wroga można je uznać za naprawdę groźnego przeciwnika. Spore zmiany dotknęły najemników. Większość z nich ma nieco inne, najczęściej lepsze statystyki. Wiele sposób płatnych zabójczyń zyskało natomiast dosłownie nową twarz – w rolę Flo czy Buzz wcieliły się znane z telewizyjnego ekranu aktorki światowej klasy. Również uzbrojenie jak i wyposażenie przeżyły renesans. Autor zapowiadał tylko niewielkie zmiany jednak efekt końcowy jest zupełnie inny – pojawiło się sporo nowych broni zaś starsze zyskały nowe grafiki. Zmiany uzbrojenia są podczas gry naprawdę odczuwalne. Z innych innowacji na pewno warto wymienić pola minowe. Podczas gry niejednokrotnie zauważymy tabliczki ostrzegającą nas o ich występowaniu. Znaków tych nie możemy ignorować, ponieważ teren za nimi jest naprawdę nafaszerowany materiałami wybuchowymi, które tylko czekają na możliwość uśmiercenia naszych najemników.

Podsumowując, MFM: Tracona to oczywiście nie Urban Chaos czy nawet Vietnam SOG 69; ale daje rzeczywistą satysfakcję z gry. Modyfikacja przeczy również tezie, jakoby Jagged Alliance 2 1.13 stanowiło obecnie jedyną podstawę dla wszelkich innych projektów. Skorzystanie ze starszej części gry wcale nie zmniejszyło możliwości, a przynajmniej nie jest tak bardzo odczuwalne. MFM: Tracona nie zmienia fabuły ani celu rozgrywki, lecz ze względu na wiele nowych elementów nie możemy tej modyfikacji traktować jako kolejnej zwykłej kampanii do JA2,5UB.


Militia Factions Mod: Tracona - 01 Militia Factions Mod: Tracona - 03 Militia Factions Mod: Tracona - 02 Militia Factions Mod: Tracona - 04

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, Brak komentarzy · 12165 czytań
Komentarze (0)Nick: