Modyfikacja JA2 Last Stand » Last Stand - Opis

Last Stand Logo

Jagged Alliance 2: Last Stand

Autor modyfikacji:: Iron Squad
Wersje językowe:: Angielska, Polska
Podstawa: Jagged Alliance 2 1.13
Premiera: W produkcji
Rozmiar: Brak danych


Niewielkie państwo na Bałkanach zostało rozdarte na dwie części z powodu wojny domowej. Obie ze stron konfliktu nie chcą rezygnować z władzy i za wszelką cenę dążą do całkowitego jej przejęcia. Jak na ironię, państwo zostało podzielone na dwie części również przez naturę - dzieli je rzeka, która w toczącej się wojnie ma bardzo duże znaczenie strategiczne. Walka jest krwawa i bezlitosna a mimo to nikt nie uzyskuje przewagi. Jedna ze stron stojąca obliczu długotrwałego konfliktu, decyduje się na niekonwencjonalne rozwiązanie. Wynajęta zostaje grupa najemników, która za odpowiednia opłatą, ma za zadanie zlikwidować naczelne dowództwo po drugiej stronie barykady. Zaraz po wylądowaniu oddział spotyka tajemniczego osobnika, twierdzi on, iż ma porachunki do wyrównania. Szybko na jaw wychodzi fakt, iż jego główny cel pokrywa się z celem grupy najemników. Po krótkiej rozmowie i wytłumaczeniu nieznajomemu, że walka w pojedynkę to czyste szaleństwo, przyłączą się on do zespołu i zostaje głównym przewodnikiem po państwie w którym toczy się akcja.

Taką właśnie fabułę według wcześniejszych zapowiedzi będzie mieć modyfikacja tworzona przez grupę Iron Squad. Last Stand, bo tak nazwano najnowszą modyfikację polskiego zespołu, została zapowiedziana głośniej niż dotychczasowe nawet oficjalne gry z serii Jagged Alliance. Dokładnie 28. czerwca 2007r. na oficjalnej stronie internetowej zespołu pojawiła się informacja czym tak naprawdę jest projekt, który do tej pory nazywany był Projektem X. Razem z tą informacją opublikowano teaser zapowiadający modyfikację, jak do tej pory żadna modyfikacja Jagged Alliance nie miała takiego wejścia jeszcze przed premierą.

Twórcy modyfikacji za cel postawili sobie pokonanie dotychczasowego króla wśród modyfikacji do Jagged Alliance - Urban Chaos. Oczywiście, Last Stand ma być lepszy także od Renegade Republic, do którego grupa Iron Squad tworzy spolszczenie. Poprzeczka znajduje się bardzo wysoko, więc gra ma zaoferować graczowi szereg innowacji. Najważniejszą a zarazem najbardziej trudną do pojęcia przez fanów serii jest wprowadzenie... głównego bohatera! Według informacji podanych przez twórców, najemnik taki będzie mógł zginąć ale wtedy gracz nie będzie w stanie fabularnie przejść gry do końca. Nigdzie nie mogliśmy znaleźć takiego rozwiązania i dosłownie w każdym Jaggedzie gracz mógł przyjąć zasadę „znajdź i zniszcz” i zwycięstwo było tylko kwestią czasu zaś główną rozrywką było monotonne wybijanie setek wrogów. W Last Stand sytuacja będzie więc wyglądać odmiennie, większy nacisk położono na fabułę więc mod może zawierać więcej elementów znanych z gier cRPG, w tym olbrzymią grywalność.

Podstawą modyfikacji będzie JA2 1.13 więc nie zabraknie takich elementów jak nowe mapy, możliwość wyboru rozdzielczości, nowego laptopa oraz tradycyjnie zmienianego przez polską grupę menu głównego. Dodatkowymi atrakcjami mają być jeżdżące po sektorach pojazdy (jak do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać) oraz zmienne warunki pogodowe czyli np. padający deszcz. Jako że Iron Squad specjalizowała się do tej pory w spolszczeniach zapowiedziano, że najnowszy produkt zespołu ukaże się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, jest to więc miły gest dla graczy którzy nie są z Polski.

Last Stand to modyfikacja która zapowiada się na największego moda Jagged Alliance w historii który bezproblemowo będzie mógł konkurować z komercyjnymi produktami. Czy tak będzie w istocie? Na odpowiedź musimy poczekać przynajmniej do momentu, w którym grupa Iron Squad zakończy wszelkie prace i opublikuje ich efekty.

Jak na razie nie są dostępne żadne screeny z modyfikacji.

Autor: lukasamd, 5 komentarzy · 8565 czytań
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikaXBARTEKX

  No cóż jest to obecnie największa zapowiedziana modyfikacja. Szczerze mówiąc każdy szanujący się fan JA wie co to jest LS :D.

 • Avatar użytkownikaJohnny

  Pozostaje tylko cierpliwie czekać... :D

 • Avatar użytkownikaKomivoyager

  "Na odpowiedź musimy poczekać przynajmniej do II kwartału 2008 roku". Już jest trzeci kwartał.

 • Avatar użytkownikalukasamd

  "Na odpowiedź musimy poczekać przynajmniej do II kwartału 2008 roku ponieważ taki termin premiery pierwotnie wskazała grupa Iron Squad."

  Trzeba dokładniej czytać :)

 • Avatar użytkownikaZiom

  2008r.? faaajnie jest juz 2011 i nie skonczone?
Nick: