Gry Podobne » 7.62: High Calibre

7.62 | 7.62 Reload


7.62: High Calibre
Producent: Apeiron
Wydawca: 1C
Wydawca PL: Cenega Poland
Premiera: 24 sierpnia 2007r.
Premiera PL: 18 września 2009r.
Wymagania
sprzętowe
:
Pentium 2.6 GHz
1 GB RAM
karta graficzna 256 MB
3 GB na HDD
Windows 2000/XP


Firma Apeiron stworzyła w 2005 roku grę Brigade E5: New Jagged Union. Była to strategia taktyczna rozgrywana w turach z bardzo wysokim poziomem realizmu. Po ponad dwóch latach firma postanowiła stworzyć nową grę 7.62 - znaczne rozwinięcie pomysłów wykorzystanych w Brigade E5.

Pewien rosyjski kapitalista zaciągnął u wpływowych osób olbrzymi dług, jednak nie zamierza wcale go spłacać - ukrył się za to w państwie o nazwie Algeira, małej bananowej republic w Ameryce Południowej. Dyktatorską władzę w tym państwie sprawuje Alvaro Defensa, z którym walczą rebelianci z Narodowego Frontu Demokratycznego. Gracz staje na czele oddziału najemników opłacanych przez wpływowe osoby. Grupa poszukiwawcza musi odnaleźć i schwytać Rosjanina. Celem gry nie będzie tylko wykonanie głównego zadania - oprócz tego można wykonywać dodatkowe misje poboczne dla różnych zleceniodawców, aby zapewnić sobie dodatkowe zyski.

Podobnie jak w Brigade E5, system walki 7.62 opiera się na aktywnej pauzie i turach - akcja gry zostaje wstrzymana podczas np. zauważenia przeciwnika i gracz może wtedy przydzielić swoim podkomendnym rozkazy, które zostaną wykonane już po wyłączeniu pauzy. Według zapowiedzi producenta znacznej poprawie ma ulec oprawa audiowizualna oraz sztuczna inteligencja przeciwników. Do dyspozycji gracza oddano trzydziestoosobową grupę najemników o różnych statystykach, życiorysach i cechach charakteru, z których wybierze podkomendnych do swojego oddziału. Najemnicy oraz ich wrogowie będą zadawać sobie śmierć z ponad 100 rodzajów broni.

Pierwszego listopada 2007 roku pojawiła się natomiast informacja o planowanym dodatku do 7.62. Rozszerzenie nazwano 7.62: Reload, będzie zawierało 12 dodatkowych misji powiązanych fabułą - po porażce Alvaro Defensa w kraju wybuchła wojna domowa. Gracz w roli głównego bohatera, Miguela Garcia, musi zebrać grupę najemników i przywrócić w państwie porządek.

Przeczytaj wywiad z twórcami 7.62

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 16 komentarzy · 46454 czytań
Komentarze (16)
 • Avatar użytkownikaJakeob 222

  Orientuje się ktoś gdzie można nabyć ten tytuł? na allegro.pl nie widziałem jeszcze a po sklepach także ciężko wynaleźć.:upset:

 • Avatar użytkownikaLen

  Gra nie została wydana w Polsce.

 • Avatar użytkownikafikol55

  A jest wersja angielska!!??!!?? Bo ruską mam... ale nie dam rady :)

 • Avatar użytkownikaLen

  Jeszcze nie ma. Radziłbym Ci zaczekać aż będzie dostępna w bardziej legalny sposób.

 • Avatar użytkownikaJakeob 222

  Cięźkie gry na które ocenił bym na 4 . :/

 • Avatar użytkownikaPysiu

  Take a look:
  www.strategyfirst.com/forum/showthread.php?t=34738

  eng translatio done by fans

 • Avatar użytkownikaVolk

  Grałem w to to ale krótko, uważam, że badziew... mulasta akcja, duży stopień trudności co bardzo, bardzo irytuje... moim zdaniem nic ciekawego...
  ale za to polecam MARODER MAN OF PREY - https://jagged-alliance.pl/artykul285/man-of-prey/

  i właśnie jak najbardziej polecam wersje orginalną czyli rosyjską, teksty poprostu rzucają na kolana, może polska profesjonalna wersja mogła by dorównać ale na pewno wiele stracicie grając w angielską wersję, której notabene jeszcze nie ma...

  GORĄCO POLECAM naprawde warto w to zagrać...

 • Avatar użytkownikaScorpionnik

  Witam wie ktoś gdzie zapisane są dialogi i jak się do nich dostać? Chciałbym tą grę przełożyć na Polski.

 • Avatar użytkownikaLen

  W Polsce raczej nikt nie wie, a przynajmniej nikt na poważnie nie próbował. Musiałbyś zapytać autorów amatorskiego zangielszczenia (link w jednym z komentarzy powyżej). Jakby ci się udało, daj znać na forum.

 • Avatar użytkownikaaszek

  Dialogi i cała reszta lokalizacji siedzą w folderze \Quest\E1P\ w pliku tekstowym e6q.txt, który jest zaszyfrowany programem e5dec.exe. Narzędzie do szyfrowania/deszyfrowania jest takie samo jak w E5 i jest dostępne gdzieś z linka na forum 1C.

 • Avatar użytkownikaJancio

  Scorpionik
  licze na ciebie i twoje spolszczenie

 • Avatar użytkownikaTomek

  czy już coś wiadomo o spolszczeniu?????

 • Avatar użytkownikaRafał

  też przyłączam się z pytanie czy już coś wiadomo o spolszczeniu???

 • Avatar użytkownikaaszek

  Przecież spolszczenia nikt nie robi bo to bez sensu. Sukces że gra jest po angielsku i dlatego kompatybilna z patchami/modami - tak jest najlepiej.

 • Avatar użytkownikamars

  Jakie jest te narzędzie do deszyfrowania e6q.txt , szukam i nic

 • Avatar użytkownikaBastula

  Zrobił ktoś może już jakieś spolszczenie do tej gry.
Nick: