Modyfikacje » Legion

Legion Logo

Jagged Alliance 2: Legion

Autor modyfikacji:: Jazz
Wersje językowe:: Polska
Podstawa: JA2: Unfinished Business
Premiera: 09.11.2005r.
Rozmiar: 11,7 MB (Download)


Sama fabuła w Jagged Alliance Legion nie została zmieniona i nadal wszystkie nasze zadania to te, które mieliśmy do zrealizowania w Jagged Alliance 2: Unfished Bussines. Dla przypomnienia: po wyzwoleniu Arulco, korporacja, która kierowała w kraju kopalniami za rządów Deidranny, nie chce rezygnować z zysków. W kraju na północ od Arulco, Traconie, powstaje baza rakietowa – za jej pośrednictwem zniszczona zostaje baza w Tixie, zaś Enrico Chvaldorii dostaje informację o tym, że jeżeli nie odda kopalń, miasta Arulco zostaną zrównane z ziemią. Prezydent kraju, który dopiero co wszedł z wojny domowej nie ma wyboru i zwraca się do starych znajomych z prośbą o pomoc.

Dokładnie 9 listopada 2005 roku powstała pierwsza polska modyfikacja do Jagged Alliance 2,5 Unifished Bussines, czyli Legion. Stworzył ją Jazz, moder prowadzący stronę internetową nazwaną tak, jak mod. Legion nie jest skomplikowanym modem, gdyż nie zmienia fabuły. Jednak biorąc pod uwagę, że to pierwsza modyfikacja Jazza, zawiera sporo nowości. Pierwszą, na jaką napotykamy, jest nowe tło w menu. Tak graficzne jak i muzyczne. Grafika pasuje bardzo ładnie (w sumie jest lepsza niż oryginalna), a muzyka to majstersztyk – moim zdaniem moderzy powinni brać ją za przykład. Do naszej dyspozycji oddano aż sto dwadzieścia trzy nowe sektory – jest to naprawdę dużo, zważywszy na to, że nawet niektóre nowsze mody tyle ich nie zawierają. Wśród tych sektorów wyróżnić można wiele podziemnych oraz parę nowych miast, których nie zaznaczono jednak na mapie. Konkretniej mówiąc, mapa pozostała prawie niezmieniona, naniesiono na nią tylko drogi i zabudowania. Sektory są ciekawe, a moją uwagę najbardziej przykuły te, gdzie rozgrywają się walki pomiędzy samoobroną a wrogiem. W jednej z lokacji samoobrona pokonała wrogie oddziały piechoty, ale nie była w stanie ruszyć czołgów, więc chowała się w budynkach. Szczerze mówiąc, nigdy przedtem nie widziałem takiej potyczki, bo po prostu nie miałem okazji. Tutaj jest i wygląda świetnie. Nie zabrakło także nowych broni oraz postaci do zwerbowania. Tych pierwszych pojawiło się 20, co nie jest liczbą dużą, ale dobrze je wykonano i gra się przyjemnie. Podczas gry będziemy mieli okazję spotkać osoby, z którymi chociaż z twarzy mieliśmy okazję zaznajomić się w Jagged Alliance 2.

Jak do tej pory do gry ukazały się 3 patche poprawiające błędy (kolejno: patch 1, 2 i 3) jednak teraz można ją ściągnąć w wersji 1.5. Pomimo wielu poprawek, podczas grania zdarzały mi się sytuacje, kiedy gra się po prostu zawieszała, np. po oddaniu strzału. Szkoda że takich błędów nie poprawiono, ponieważ mod jest bardzo ciekawy, a bugi naprawdę przeszkadzają w rozgrywce.


Legion - 01 Legion - 02 Legion - 03 Legion - 04

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 3 komentarze · 22065 czytań
Komentarze (3)
 • Avatar użytkownikaRob147

  Powiem tak w tym modzie jest za mało przerobionych sektorów ale nie jest tak źle :)

 • Avatar użytkownikaeRKay

  co jest z tym modem?
  wyczyscilem 3 sektory i jeszcze nie znalazlem zadnej broni ani amunicji przy trupach

 • Avatar użytkownikaHyzio

  mam pytanie...
  Czemu mi to niedizałą?? zainstalowałem i krzyczy o jakiś plik mss32.dll
Nick: