Artykuły serwisu » Jagged Alliance 2

Jagged Alliance 2

Dział zawierający artykuły poświęcone jednej z najpopularniejszych gier taktycznych jakie powstały w historii - obowiązkowy dla każdego fana!

 • Historia A.I.M.

  Praktycznie każdy podczas gry w Jagged Alliance korzystał z usług najemników znajdujących się na utrzymaniu organizacji A.I.M. Ze względu na bardzo duży wybór ludzi o różnych możliwościach, specjalizacjach i oczywiście cenach, każdy dowódca może zatrudnić tutaj najlepiej odpowiadającą sobie grupę. Jak jednak wielu ze wszystkich klientów A.I.M. zna dokładnie historię tej organizacji? Jeżeli nie wiesz nic o jej przeszłości, nadszedł czas, aby nadrobić te straty.
 • Interview with Jagged Alliance 2 maker - Norman Olsen

  "There was talk of multiplayer as a possible feature earlier in the game's development..." - English version of interview with Norman Olsen, one of the Jagged Alliance 2 developers team.
 • Jagged Alliance 2

  Jagged Alliance 2 to oficjalna kontynuacja hitu z 1995 roku. Gracz ponownie przejmuje rolę dowódcy grupy najemników i prowadzi ich do walki. Terenem działań jest Arulco, mały kraj trzeciego świata podzielony na ponad 200 sektorów. Znajdują się w nich miasta, lasy, pola, czy bazy wojskowe. Każdy najemnik wyróżnia się indywidualnymi cechami i zdolnościami, które wzrastają wraz ze zdobytym doświadczeniem.
 • Jagged Alliance 2 na Ubuntu Linux

  Choć Jagged Alliance 2 to gra powstała na komputery z systemem Microsoft Windows, to wcale nie oznacza, że nie da się jej uruchomić również na czymś innym. Za sprawą zerowych kosztów zakupu, coraz więcej osób przesiada się na systemy operacyjne z rodziny Linux. Dawne mity dotyczące tego, że zupełnie nie nadają się one do gier komputerowych zostały już dawno obalone. Dzięki temu artykułowi dowiedzieć się możecie, w jaki sposób \"zmusić\" do działania Jaggeda na pingwinie.
 • Jagged Alliance 2: Gold

  Małe państewko Arulco zostało przejęte przez despotycznego dyktatora - tylko Ty możesz wyzwolić kraj spod jego żelaznej ręki! Jagged Alliance 2: Gold zawiera jedną z najpopularniejszych strategii turowych oraz jej dodatek - JA2: Unfinished Business. Dzięki czemu jeszcze więcej czasu spędzisz w świecie JA. Złota edycja zabierze cię w podróż do świata RPG w którym możesz nawiązać bezpośrednią rozmowę z ponad 150 postaciami, stworzyć własną drużynę a nawet własnego najemnika. Wszystko po to, by przywrócić porządek w Arulco. I to nie raz, lecz dwukrotnie!
 • Kody do Jagged Alliance 2

  Pamiętaj o tym że granie z użyciem kodów staje się nudne i nieprzyjemne! Stosuj je w całkowitej ostateczności lub na przykład do testowania nowego moda. Redakcja Jagged Alliance Center nie bierze odpowiedzialności za niechęć do gry wywołaną użyciem jakiegokolwiek z powyższych kodów.
 • Questy w Jagged Alliance 2

  Podczas wędrowania po państewku jakim jest Arulco natkniemy się na osoby, które zlecą nam dodatkowe zadania. Wykonanie tych zleceń nie jest konieczne do przejścia gry, ale profity płacące z ich realizacji są warte zachodu. Poniżej znajduje się wykonany specjalnie dla Was, spis wszystkich zleceń, oraz informacje jak należy je wykonać.
 • Recenzja Jagged Alliance 2

  Fight for freedom, kill for cash... Zdanie to nie jest na świecie zbyt popularne. Oddaje ono jednak bardzo dobrze nasze działania w jednej z najlepszych gier strategicznych, jakie do tej pory ujrzały światło dzienne.
 • Sklep Jagged Alliance

  Spis serwisów, na których można kupić grę z serii Jagged Alliance, z bezpośrednimi linkami do każdej wersji.
 • Wywiad z twórcą Jagged Alliance 2 - Normanem Olsenem

  "Podczas wczesnych stadiów pracy nad grą mówiło się o zaimplementowaniu multiplayer'a..." - tak właśnie powiedział Norman Olsen, jeden z twórców Jagged Alliance 2, podczas odpowiadania na pytania wywiadu, przeprowadzonego przez Lena.
 • Zestawienie stron o tematyce Jagged Alliance

  Zestaw linków do stron o tematyce Jagged Alliance.