09: Modyfikacje »

Jagged Alliance 2

Return to San Amaro Pobierz Plik
Tym razem mamy coś dla fanów klasycznego JA2, ponieważ projekt ten bazuje na Stracciatelli, czyli oryginalnym silniku z 1999 roku. Autorzy projektu Azazel and Papill0n, dali nam do dyspozycji setki sektorów wykonanych na nowo, dodatkowe miasto, nieco zmienioną fabułę na początku rozgrywki oraz oczywiście nowe postacie możliwe do zwerbowania i wiele nowych broni.

Po wylądowaniu w Omercie, nie będziemy już mieli listu do Enrico, tylko formułę antidotum, którą należy dać dr. Willisowi, czekającemu w sektorze obok, czyli A10. Po oddaniu formuły doktor przyłączy się do nas jak i również inny najemnik tam znajdujący się w postaci Wildcata. W tym sektorze znajduje się jeszcze Dynamo i Shank, którzy po zagadaniu do nich, również dołączą do naszej drużyny. Po odbiciu Omerty warto udać się do sektora poniżej, a mianowicie B9, czekał tam na nas będzie Maddog wraz ze swoim samochodem Eldorado. Z kolei wszyscy rebelianci zostali przeniesieni do sektora I6 Estoni.

URUCHOMIENIE
1. Po ściągnięciu modyfikacji od razu ją uruchamiamy plikiem "ja2-launcher.exe",
2. W górnej zakładce "DATA", w podzakładce "JA2 Game Directory", wskazujemy główny folder gry JA2,
3. W zakładce "MODS" zaznaczamy w prawym oknie mod Return to San Amaro i przenosimy go do lewego okna: ZDJĘCIE
4. Następnie w poszczególnych pozostałych zakładach dostosowujemy grę do naszych upodobań w aspekcie rozdzielczości, wersji językowej oraz innych dodatków,
5. Zapisujemy zmiany,
6. Grę uruchamiamy w pierwszej górnej zakładce "PLAY", opcją "Play Ja2 Stracciatella".

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do samej instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikacja zawiera w sobie właściwą wersję JA2 Stracciatella.

Pobrano: 108
JA2 Stracciatella v0.20.0 Pobierz Plik
Jest to projekt mający na celu ulepszenie rozgrywki na zasadzie poprawy lub usunięcia tylko i wyłącznie wszelkich błędów, bugów, nieprawidłowości, które utrudniały grę lub powodowały jej crash. Dlatego nie znajdziemy tutaj żadnych nowinek technicznych, nowych broni i ich statystyk, innych map itd. Jest to czyste klasyczne JA2, ale pozbawione już ogromnej ilości błędów gry, których Twórcy nie zdążyli już w oryginale wyeliminować. Dodatkowo projekt przygotowuje grę do działania na wielu platformach, m. in. Windows, Mac, Linux, Android oraz w każdej możliwej rozdzielczości.

Wersję językową wybieramy po włączeniu głównego launchera.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG

URUCHOMIENIE
1. Po ściągnięciu modyfikacji od razu ją uruchamiamy plikiem "ja2-launcher.exe",
2. W górnej zakładce "DATA", w podzakładce "JA2 Game Directory", wskazujemy główny folder gry JA2,
3. Następnie w poszczególnych pozostałych zakładach dostosowujemy grę do naszych upodobań w aspekcie rozdzielczości, wersji językowej oraz innych dodatków,
4. Zapisujemy zmiany,
5. Grę uruchamiamy w pierwszej górnej zakładce "PLAY", opcją "Play Ja2 Stracciatella".
6. ZDJĘCIE GŁÓWNEGO LAUNCHERA

Dodatkowo nowe mapy dla tego projektu znajdziemy tutaj.

JA2 Stracciatella - szczegółowe informacjeJA2 Stracciatella - oficjalna strona projektuJA2 Stracciatella - ogólne forumJA2 Stracciatella - główny temat

Pobrano: 1948
Azazel Maps dla Stracciatelli Pobierz Plik
Stworzone zostały specjalnie tylko dla projektu Stracciatelli. Główną ideą Twórców było to, aby sektory wykonane na nowo były trudniejsze do zdobycia, bardziej realistyczne oraz dawały o wiele więcej satysfakcji i przyjemności z samej rozgrywki. Co ważne, nie są one puste, czyli losowo w każdym schowku, meblu, czy skrzyni, będzie możliwość znalezienia jakiegoś mniej lub bardziej wartościowego przedmiotu.

INSTRUKCJA INSTALACJI
1. Najpierw instalujemy oryginalne JA2
2. Teraz kopiujemy i wklejamy folder "DATA" z projektu Azazel Maps, do głównego katalogu naszego JA2
3. Na końcu całość uruchamiamy bezpośrednio przez modyfikację Stracciatella

Azazel Maps - szczegółowe informacje

Pobrano: 219
New Classic JA2 v2.08 PL & ENG Pobierz Plik
Modyfikacja łącząca w sobie elementy zarówno JA2, dodatku UB, jak i Wildfire (bronie, postacie, mapy oraz wiele innych podobnych rzeczy). Dodatkowo mechanika rozgrywki została oparta całkowicie na klasycznej wersji JA2.

Pełną charakterystykę zmian znajdziemy tutaj.

Modyfikacja jest w wersji polskiej i angielskiej. Należy wybrać właściwy plik EXE.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy, a następnie wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2.

JA2 New Classic - szczegółowe informacje

Pobrano: 9196
JA2 Metavira v1.06a ENG Pobierz Plik
Modyfikacja ta, to przeniesienie całego JA1 (fabuła, misje, mapa, postacie bronie i pozostałe przedmioty itd.) na grunt JA2. Projekt zawiera w sobie większość nowinek technicznych, z jakimi możemy spotkać się w 1.13. Modyfikacja zawiera w sobie wszystkie dodatki, jakie zostały do niej wykonane, czyli między innymi nowy interfejs, muzykę, odgłosy, czy dialogi postaci.

Modyfikacja jest w wersji angielskiej.

Najnowszy Patch v1.07b można pobrać stąd.


Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy, a następnie wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA21m.exe".

JA2 Metavira - szczegółowy opis

Pobrano: 1374
Night Ops v1.41 RU Pobierz Plik
Modyfikacja ta, to zbiór niesamowitej ilości zmian, poprawek i ulepszeń niemal każdego aspektu gry, w stosunku do oryginalnej wersji JA2. Jest to coś na wzór JA2 1.13, tylko oparte na klasycznym silniku z JA2. Domyślnie wszystkie opcje są włączone, a rozdzielczość ustawiona na 800x600. Wszystko można pozmieniać w pliku "noptions.ini", który znajduje się w katalogu NightOps, a pozycja dotycząca rozdzielczości znajduje się na samym dole pliku, w pozycji Screen=SET.


Modyfikacja jest w rosyjskiej wersji językowej. Polska wersja jest dostępna TUTAJ, natomiast angielska TUTAJ.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA2 Night Ops.exe".

JA2 Night Ops - szczegółowy opisJA2 Night Ops - charakterystyka zmian

Pobrano: 1373
JA2 CTH Pobierz Plik
Modyfikacja pokazuje szansę na trafienie w klasycznym JA2. Po najechaniu na wroga, należy nacisnąć klawisz "F" i z dokładnością do 1%, po lewej stronie nad zdjęciami najemników, pojawi się owe prawdopodobieństwo na celny strzał. Można bardzo fajnie posprawdzać, jak w rożnych pozycjach ciała, owa szansa na trafienie się zwiększa lub zmniejsza.

Modyfikacja jest w angielskiej wersji językowej.

Preferowana podstawa: TYLKO JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA2_CTH.exe".

JA2 CTH - szczegółowe informacje

Pobrano: 687
MacGyvers Mod v3.1 Pobierz Plik
Jedna z pierwszych modyfikacji, jakie zostały stworzone do JA2. Tutaj będziemy mieli okazję postrzelać z kilku nowych broni, wypróbować nowe statystyki większość z nich, zagrać dwoma nowymi najemnikami, czy pochodzić po nowych mapach.

Modyfikacja jest w niemieckiej wersji językowej.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2.exe".

Pobrano: 438
Alien Overlord Pobierz Plik
Jest to modyfikacja oparta na projekcie Demise of Man. Zawiera całkowicie nową fabułę, akcja dzieje się na planecie Stroggos, ostatnim bastionie obcej rasy Stroggosów. Naszym głównym celem będzie wyeliminowanie ich całkowicie, aby nigdy więcej nie zagrozili ziemianom. Stroggosowie to rasa cyborgów (coś na wzór Borgów ze Star Treka), tak więc przeprawa będzie bardzo trudna. Wszystkie sektory łącznie z mapą strategiczną zostały wykonane na nowo, a do tego dochodzi nieprawdopodobna ilość futurystycznego uzbrojenia. Dokładny opis modyfikacji wraz z pełną charakterystyką obcej rasy oraz ich planety, znajduje się w pliku "ENG Alien Overlord.doc", który jest w głównym katalogu tej gry.

Modyfikacja jest w wersji angielskiej.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "Alien Overlord.exe".

JA2 Alien Overlord - szczegółowe informacje

Pobrano: 1220
JA2 Reloaded PL Pobierz Plik
Modyfikacja autorstwa OsamodasxDa, która daje nam możliwość zagrania jeszcze raz w kampanię przeciwko Deidrannie, lecz na całkowicie nowych wszystkich mapach, z mnóstwem nowych rozwiązań i oczywiście z nowymi broniami i ich statystykami.

Modyfikacja jest w wersji polskiej. Angielska wersja modyfikacji jest dostępna TUTAJ.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy, a następnie wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2_release.exe".

JA2 Reloaded - szczegółowy opis

Pobrano: 1946
Deidranna Lives Pobierz Plik
Fabuły gry rozgrywa się w rok po obaleniu okrutnej dyktatorki. Jak się okazuje nagle dostajemy mail od Enrico Chivaldoriego z prośbą o pomoc, która będzie dotyczyć sprawdzenia dlaczego Deidranna dalej żyje i w jeszcze większym stopniu zagraża kolejny raz całemu Arulco. W tej kampanii dostajemy praktycznie całkowicie poprawione Kraj (mnóstwo nowych map), bardzo dużo nowych broni i nowych wrogów, jakim są oddziały paramilitarne, a także w wielu miejscach nowych najemników, jak np. za Dimitriego jest Slay, a za Ire nowa kobieca postać.

Modyfikacja jest w wersji angielskiej.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2.exe".

JA2 Deidrana Lives - szczegółowy opis

Pobrano: 5832
Vengeance ENG Pobierz Plik
Jest to bardzo rozbudowana, z wieloma ulepszeniami oraz poprawkami modyfikacja. Zawiera ponad 180 nowych sektorów, nowe miasta, nowych RPC oraz NPC i związanych z nimi misjami, nowych najemników, a co najważniejsze mnóstwo nowych broni z nowymi statystykami.

Modyfikacja jest w niepełnej angielskiej wersji językowej. Oryginalna niemiecka wersja jest dostępna TUTAJ.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2.exe".

JA2 Vengeance - szczegółowy opis

Pobrano: 3600
Militia Factions Mod v1.07 Pobierz Plik
Modyfikacja zmienia bardzo dużo rzeczy, od wielu nowych broni i przedmiotów po mnóstwo nowych lub prze aranżowanych starych sektorów, a na ulepszonej inteligencji przeciwników oraz samoobrony wraz z nowymi kolorami ubrań kończąc.

Modyfikacja jest w wersji angielskiej.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy, a następnie wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2 mfm.exe".

JA2 Militia Factions Mod - szczegółowy opis

Pobrano: 2050
Biohazard Pobierz Plik
Znakomity niemiecki mod, który wdraża do JA2 wiele ciekawych funkcji, między innymi mnóstwo nowych broni, nowych najemników, nowych sektorów i inne różne ciekawe rozwiązania. O wszystkich zmianach możecie poczytać i przeglądnąć obrazy z gry, nowych broni, najemników oraz map, na oficjalnej stronie, w zakładce "Features".

Modyfikacja jest po angielsku, natomiast opisy broni, przedmiotów, teksty postaci są po niemiecku.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "JA2.EXE".

Pobrano: 2026
Civil War 1.3a Pobierz Plik
Rosyjska co prawda niewielka modyfikacja do Jagged Alliance 2, lecz wprowadzająca dużo bardzo użytecznych zmian do gry. Najważniejsze to:

- w pliku "Ja2CW.ini", możemy zmienić rozdzielczość gry ( domyślnie jest na 800x600), konfiguracje pogody, szybkość tur wszystkich rodzajów przeciwników i inne,
- opcja drops all items,
- zachowanie samoobrony oraz przeciwników zostało usprawnione,
- samych przeciwników na wyższych poziomach trudności jest o wiele więcej,
- szybkość tur przeciwników, samoobron oraz innych postaci została bardzo mocno przyspieszona,
- poruszanie się po menu, ładowanie stron w laptopie, czy sektorów i cały ruch interfejsu został maksymalnie przyspieszony,
- zmieniono statystyki broni
- zmieniono system obrażeń, w którym ciężko ranny najemnik wymaga wyspecjalizowanej pomocy i operacji. znacznie poprawia zachowanie przeciwników oraz samoobrony.

Modyfikacja jest w wersji rosyjskiej.

Preferowana podstawa: JA2 1.05r PL lub JA2 Gold 1.12 ENG
Do instalacji nie są potrzebne żadne dodatkowe pliki. Modyfikację wypakowujemy i wszystkie pliki i foldery w jej głównym katalogu, kopiujemy bezpośrednio do miejsca zainstalowania JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "ja2.exe".

Pobrano: 1007