JAGGED ALLIANCE 3 - DZIENNIK DEWELOPERA #2 - IAN CURRIE DOŁĄCZA DO ZESPOŁU TWÓRCÓW GRY

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Wydaje się być jasne, że wydawca jakim jest THQ Nordic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podczas tworzenia następcy legendarnej serii, jakim jest Jagged Allliance, najczęstszym życzeniem fanów jest to żeby po prostu, po raz kolejny tego nie zepsuć. Wiadomo, że jest to w praktyce balansowanie po cienkim i kruchym lodzie, bo z jednej strony należy upewnić się co do tego, że dla osób które w dalszym ciągu czują więź i przywiązanie do Jagged Alliance 1 i Jagged Alliance 2 nowa odsłona gry musi być taka sama jak jej poprzednicy, a z drugiej strony należy wprowadzać ulepszenia i uwzględniać przy tym nowoczesne założenia projektowe.

A kogo najlepiej poprosić o radę w jaki sposób stworzyć grę, aby była jak najbliżej wierna oryginałowi, jak nie autora i projektanta dwóch pierwszych odsłon serii. Ian Currie, bo o nim mowa wziął udział w najnowszym dzienniku dewelopera twórców ze studia Haemimont Games, którzy wzięli na siebie próbę stworzenia pełnoprawnej trzeciej części kultowej serii Jagged Alliance. Sam Currie już na samym początku stwierdza, że był sceptycznie nastawiony do propozycji udziału w pracach nad Jagged Alliance 3, biorąc pod uwagę fakt w jaki zły sposób, przez lata były traktowane poprzednie części serii przez różnych wydawców i deweloperów. Najwyraźniej jednak THQ Nordic zdołało przekonać autora dwóch pierwszych odsłon serii do tego, że ekipie z Haemimont Games bardzo zależy na tym aby stworzyć prawdziwego następcę Jagged Alliance 2 i to bez wątpienia wystarczyło, by Currie w pełni zaangażował się w projekt.

Nie ulega zatem wątpliwości, że współpraca z projektantem odpowiedzialnym za oryginalną koncepcję Jagged Alliance jest z pewnością krokiem we właściwym kierunku, a sam Currie w pracę nad grą jest zaangażowany już od "pierwszego dnia". Ian dodał również, że praca nad grą pozwala mu na realizację tych koncepcji których z różnych powodów nie udało się zrealizować w drugiej części. Zaznacza też, że bardzo fajnie i miło współpracuje mu się z dyrektorem kreatywnym Haemimont Games Boianem Ivanovem, ponieważ nie tylko jest doświadczonym projektantem gier, ale też prawdziwym fanem dwóch pierwszych części. Według dewelopera Currie dołączył do produkcji gry jako scenarzysta i ma pomagać przy fabule, zadaniach i opisach postaci. Sam fakt że, Ian stał się częścią zespołu sprawia, że prace nad grą idą w dobrym kierunku. Ponadto pracownicy studia co i rusz wymyślają dla niego różne pomysły, a on najlepiej wie czy pasują one do ogólnej koncepcji, czy też należy je porzucić. Jest to szczególnie ważne w kontekście presji ze strony fanów, ponieważ bardzo wielu z nich z wielką uwagą śledzi rozwój wydarzeń.

Gry z serii Jagged Alliance znane są z wyjątkowego strategicznego zarządzania kampanią, ogromnego otwartego świata, różnorodnych zadań pobocznych, dogłębnej walki taktycznej i unikalnych postaci. Miejmy nadzieję, że nadchodzące Jagged Alliance 3 pozostanie wierne tym elementom, a z opublikowanego przez THQ Nordic zwiastuna wynika, że zarówno Ian Currie jak i cały zespół Haemimont Games zdecydowanie wiedzą o czym mówią. Chociaż gra nie jest jeszcze w pełni ukończona to nowa zapowiedź powinna ucieszyć wieloletnich fanów i sprawić że, Jagged Alliance 3 będzie jeszcze bardziej kuszącą perspektywą dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią.

Jagged Alliance 3 ma ukazać się w tym roku, a THQ Nordic obiecuje informować o pojawiających się wkrótce nowościach. W międzyczasie można też dodać grę na swoją listę życzeń Steam aby być na bieżąco ze wszystkimi pojawiającymi się tam wydarzeniami. A my jak zwykle bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku!


W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

JAGGED ALLIANCE 3 - DZIENNIK DEWELOPERA # 1 - WIZJA GRY

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

W końcu po wielu miesiącach oczekiwania THQ Nordic oraz Haemimont Games udostępniły pierwszy dziennik dewelopera, w którym to producenci Jagged Alliance 3 chcą przedstawić graczom swoją wizję tego jak może wyglądać strategia turowa w nowej odsłonie. Jest to tym samym bardzo dobry moment na to, aby pokazać że prace idą do przodu. Na samym początku tego pamiętnika autorzy podziękowali wszystkim tym, którzy cierpliwie czekali na ogłoszone we wrześniu 2021 roku informacje o grze. Twórcy w swoim pierwszym dzienniku podkreślają, że Jagged Alliance 1 jaki i Jagged Alliance 2 posiadały swój szczególny charakter i cechy, które obie te gry przez wiele lat uczyniły wyjątkowymi. Było to unikalne połączenie symulacyjnej walki turowej, barwne postacie, strategiczne zarządzanie oraz eksploracja otwartego świata. I właśnie nowe Jagged Alliance miałoby się opierać na tych powyższych zasadach.

Mówiąc krótko twórcy Jagged Alliance 3 kierują się zasadą: "głęboka walka turowa o realistycznym podejściu pozwalająca na wysoki poziom kontroli". Zdanie to wymaga jednak dość głębszej analizy, więc postaramy się trochę to uporządkować.

Tak więc przez słowo "głęboko" producenci rozumieją, że w każdej konkretnej sytuacji Jagged Alliance 3 przedstawi nam kilka rozwiązań i w tym wypadku nie ma jednej słusznej opcji, i na tym zdaniem twórców, polega jedna z zalet gry. Oczywiście sformułowanie "walka turowa" nie wymaga dalszych wyjaśnień. Pod tym względem Jagged Alliance 3 będzie podążać za swoimi kultowymi poprzedniczkami. Jeśli chodzi o "realistyczne podejście" to wiele aspektów będzie zbliżone do rzeczywistości zarówno w sferze wizualnej jak i rozgrywki. I tak broń może się zaciąć lub ulec zepsuciu, pociski mogą przebić kamizelki kuloodporne powodując przy tym dodatkowe szkody, a poważniejsze rany utrzymują się przez wiele dni jeśli nie mogły zostać uleczone w jednej chwili.

I na sam koniec ostatnia rzecz czyli "precyzyjna kontrola". Chodzi tu o rozkazy, które możemy wydawać swoim najemnikom w każdej turze. W trzeciej części postacie mogą przyjmować różne pozycje strzeleckie, celować przeciwnikom w wybrane części ciała a różne tryby strzelania z broni, pozwalają dostosowywać podejście do każdego pojedynczego strzału.

Nie ulega wątpliwości, że w całej serii Jagged Alliance zawsze chodziło o najemników. Żadna z gier z tamtej epoki nie miała chyba tak różnorodnej bazy postaci. Do wyboru będzie 40 unikalnych najemników, z których większość z nich to weterani serii, którym będzie towarzyszyć kilku nowicjuszy, wyróżniających się nie tylko statystykami bojowymi, ale także własnymi historiami, upodobaniami oraz umiejętnościami wykorzystywanymi później na polu walki. W pierwszych dwóch częściach wszyscy byli od razu rozpoznawalni i łączyli się w we wzajemne więzi.

Warto na koniec podkreślić, że nowe Jagged Alliance nie będzie typową grą RPG. Celem twórców jest stworzenie trwałego świata, który reaguje na podejmowane przez nas działania i jest zmieniany przez nasze decyzje, znacznie bardziej niż w typowej grze taktycznej. To wszystko właściwe podsumowuje i po raz kolejny potwierdza to, co zostało powiedziane wiele razy, że Jagged Alliance 3 może być naprawdę godną kontynuacją Jagged Alliance 2. Czy tak będzie w istocie? Całkiem niewykluczone że, przekonamy się o tym w przeciągu kilku miesięcy. Haemimont Games zapewnia, że kolejne dzienniki dewelopera od tego momentu będą ukazywać się regularnie. Niewykluczone że, zostaną one wzbogacone także o materiały wideo.

Niestety nadal nie wiemy nic o premierze gry, nie wspominając nawet o przybliżonej jej dacie. Jagged Alliance 3 zostanie wydane wyłącznie na PC. Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

JA2 1.13 ZMIENIA ŹRÓDŁO SWOICH DANYCH NA GITHUBA

Modyfikacje

Od samego początku powstania JA2 1.13, jego głównym repozytorium było SVN. Niestety miesiąc temu z nieznanych nikomu przyczyn, utracono dostęp do tej formy kontroli wersji. Po dłuższym oczekiwaniu opiekunowie projektu zdecydowali o przeniesieniu całości materiału na GitHub, który od teraz będzie nowym systemem nadzoru poszczególnych zmian. Najnowsze odsłony najpopularniejszych modyfikacji w nowym systemie, można już ściągać z naszego działu Download. Zapraszamy, miłego grania.

DZIAŁ DOWNLOAD

Przeniesienie modyfikacji na GitHuba spowodowało też zmianę nazewnictwa poszczególnych odmian, dlatego poniżej przedstawiamy od razu ich znaczenie oraz nowe linki.

 • Rev  (Revision) - jest to ogólna wersja aktualnie rozwijana i ma ona zastosowanie dla obydwu danych:
 • kodu źródłowego,
 • pozostałych plików gry.
 • Zdecydowanie na plus jest o wiele łatwiejsze ściąganie tych danych, ponieważ nie trzeba już kombinować z instalowaniem innych programów, kopiowaniem i wklejaniem linków, tworzeniem nowych folderów itd. Teraz wystarczy kliknąć na zieloną zakładkę CODE znajdującą się w prawym górnym rogu, a następnie na zakładkę DOWNLOAD ZIP i gotowe i rozpoczyna się ściąganie plików.

  Śledzenie wersji też jest o wiele prostsze, gdyż tutaj GitHub operuje na tak zwanych COMMITS'ach, czyli rewizjach poszczególnych zmian. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu na zakładkę COMMITS i od razu mamy dostęp do informacji o najnowszej odsłonie JA2 1.13. Tutaj nazewnictwo pozostaje takie same, jedynie linki prowadzą już do GitHuba, a nie do SVN.

 • Gr  (Game revision) - jest to numer wersji samego pliku EXE,
 • Dr  (Data revision) - jest to numer wersji pozostałych plików gry.
 • JA2 1.13 - dyskusja na forum JA2 1.13 - kod źródłowy JA2 1.13 - pozostałe pliki gry JA2 1.13 - wersje kodu źródłowego JA2 1.13 - wersje pozostałych plików gry

  JAGGED ALLIANCE 3 NA GAMESCOM! CZY TO PRAWDZIWY POWRÓT DO KORZENI?

  Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

  Od światowej premiery Jagged Alliance 2 minęły już 23 lata. To bardzo dużo czasu, co nie ulega wątpliwości. Stworzona i zaprojektowana wówczas przez kanadyjskie studio Sir-Tech i wydana przez nieistniejące już TopWare Interactive, była dla wielu graczy bardzo przekonującą strategią taktyczno - turową, a to wszystko dzięki przemyślanej rozgrywce, zabawnemu humorowi, elementom RPG i dobrej historii. Jednak niestety seria złych i jeszcze gorszych odsłon o mały włos nie zmiażdżyła na dobre jej popularności. Jednak zbliżająca się wielkimi krokami trzecia część serii publikowanymi przez twórców materiałami zapowiada powrót do korzeni. Na wczorajszej prezentacji gry, która odbyła się na targach Gamescom przekonaliśmy się czy to faktycznie może się udać. I z tej właśnie okazji z uwagą i zainteresowaniem obejrzeliśmy wczorajszą 45 minutową rozmowę z twórcami gry ze studia Haemimont Games na specjalnym stoisku przygotowanym przez THQ Nordic. Cała prezentacja rozpoczyna się w 7 godzinie i 43 minucie poniższego filmu.

  Jak wiadomo w przeciwieństwie do poprzedniczek (Jagged Alliance: Flashback, Jagged Alliance: Rage!), nowa odsłona serii rozgrywa się nie na wyspie, ale w fikcyjnym afrykańskim kraju o nazwie Grand Chien. Chociaż państwo to nie istnieje w rzeczywistości to jego historia jest boleśnie realistyczna. W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejęła paramilitarna jednostka znana pod nazwą "Legion". Aby odnaleźć prezydenta rodzina na ten cel przeznacza cały swój majątek i kontaktuje się w tej sprawie z potężną korporacją Adonis, która zrzesza wokół siebie grupę wykwalifikowanych najemników. Grupa ta będzie miała za zadanie odnalezienie zaginionego prezydenta i przywrócenia porządku w pogrążonym chaosie Grand Chien.

  Okazuje się jednak, że decyzja o przeniesieniu gry do Afryki może przynieść twórcom kilka pozytywnych korzyści. Zwróćmy uwagę na przykład na różnorodność lokacji. Od piaszczystych pustyń przez gęstą dżunglę po bujne łąki - naprawdę w tym przypadku gra ma wiele do zaoferowania. W zależności od środowiska w jakim się znajdujemy mamy do czynienia z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mogą bezpośrednio wpływać na rozgrywkę. Występujące na pustyni burze piaskowe mogą wpływać na częstsze awarie broni, a padający deszcz znacząco oddziaływać na zasięg i wzrok.

  Główna kampania rozpoczyna się w podobny sposób jak poprzednie, czyli od wyboru najemników. Ponownie odbywa się to poprzez specjalny interfejs stworzony na przykładzie stron internetowych. Do wyboru będzie około czterdziestu unikalnych postaci, wyróżniających się nie tylko statystykami bojowymi, ale także osobowościami. W pierwszych dwóch częściach wszyscy byli od razu rozpoznawalni i łączyli się w we wzajemne więzi. Jednak autorzy Jagged Alliance 3 chcą jednak jeszcze bardziej pogłębić tą sferę. Każdy z najemników posiada bowiem swój niepowtarzalny charakter i osobowość.

  Gdy popatrzymy na bazę najemników to od razu naszą uwagę zwracają "starzy znajomi", tacy jak Buns, Ivan czy Steroid, ale nowicjuszy też nie powinno zabraknąć. Bez względu na to czy postacie są nowe, bądź też stare to na najnowszym zwiastunie można zobaczyć, że wszystkie sylwetki najemników z wyjątkową pieczołowitością zostały opracowane z wielką dbałością o szczegóły. Widać, że twórcy poświęcili bardzo wiele czasu na to aby postacie wyglądały bardzo autentycznie opierając się przy tym o ich pochodzenie i przeszłość. Ponadto do wszystkich czterdziestu najemników zostały nagrane głosy, mówi się nawet o 500.000 linii dialogowych. W tym przypadku również podjęto odpowiednie wysiłki aby znaleźć aktorów pasujących do każdego najemnika o podobnym pochodzeniu.

  Jeśli zaś chodzi o mapę taktyczną, to bez wątpienia wszystkim fanom serii powinna być ona bardzo dobrze znana. Całe Grand Chien jest podzielone na dziesiątki sektorów, które będziemy jeden po drugim podbijać. Występują tutaj również rozległe tereny, które różnią się nie tylko wyglądem, ale i charakterystyką. Np. znacznie wolniej będziemy poruszali się na bagnach lub możemy zostawić ślady na piasku i w ten sposób trudniej będzie znaleźć schronienie na pustyni.

  Oprawa graficzna samej gry wygląda bardzo dobrze, jednak do samej premiery zostało bardzo wiele miesięcy ponieważ gameplay, który mogliśmy zobaczyć na wczorajszym pokazie jest w fazie pre - alpha, czyli przed twórcami jeszcze bardzo dużo pracy. W każdym razie Haemimont Games nie chciał nawet zobowiązywać się do tego aby wydać grę w 2023 roku.

  Na sam koniec podsumujmy i przedstawmy w punktach najważniejsze informacje o Jagged Alliance 3, które pojawiły się podczas wczorajszego wywiadu na Gamscom 2022. Jako źródło posłużyło forum dyskusyjne gry na platformie Steam.

  • system rekrutacji i inwentaryzacji najemników jest taki sam jak w Jagged Alliance 2 i są temu systemowi bardzo bliskie. W szczególności werbowanie najemników z MERC wygląda jak oryginał z drugiej części serii;
  • będziemy zmuszeni do negocjowania kontraktów, czasu ich trwania oraz będziemy musieli sobie poradzić z tymi najemnikami, którzy chcą większą gażę, jeśli są często ranni lub zginą bądź nie lubią innych kolegów z drużyny, itp. Oczywiście renegocjujemy też kontrakty po ich wygaśnięciu;
  • możemy szkolić siły milicji do obrony swojego terytorium, jeśli nasi najemnicy są na nim obecni i gdy dany obszar jest atakowany. W przeciwnym razie do rozstrzygnięcia walki może dojść automatycznie. Zarówno nasi najemnicy, jak i oddziały wroga poruszają się po mapie strategicznej "w czasie rzeczywistym z pauzą" poprzez system siatki reprezentujący obszary kontrolowane przez gracza i wroga;
  • system walki jest bardzo rozbudowany taktycznie dzięki klasycznemu systemowi Punktów Akcji i celowania, który jest bardzo zbliżony do Phoenix Point i Valkyria Chronicles, więc nie ma systemu "% do trafienia lub chybienia";
  • kreator tworzenia własnego najemnika, czyli IMP znany z Jagged Alliance 2 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale twórcy gry myślą o wprowadzeniu go w późniejszym czasie;
  • prace nad Jagged Alliance 3 trwają od 2019 roku;
  • brak szans na wydanie tytułu w 2022 roku;
  • decyzje podejmowane podczas wyboru kwestii dialogowych mają znaczenie na dalszy przebieg gry;
  • twórcy z Haemimont Games zdają sobie sprawę, że Jagged Alliance 2 rozwija się i żyje dzisiaj dzięki społecznościom moderskim, ale w tej sprawie nie podjęto jeszcze decyzji co do wydania narzędzi potrzebnych do modowania gry;
  • Jagged Alliance 3 będzie posiadał obsługę kontrolera;
  • brak informacji o wydaniu na inne platformy;
  • system ekwipunku posiada sloty na broń i pancerz. Im dalej robimy postępy w grze tym szybciej ulegną one zniszczeniu podczas użytkowania.

  Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

  Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  JAGGED ALLIANCE 3 POWRACA W NOWYM ZWIASTUNIE Z ROZGRYWKI!

  Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

  Dziś o godz 21:00 polskiego czasu zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzą odbył się letni event szwedzkiego wydawcy gier THQ Nordic Digital Showcase 2022. I jak dobrze pamiętacie podczas swoich 10 urodzin THQ Nordic ogłosił powrót do marki Jagged Alliance. Choć gra miała ukazać się "wkrótce" to nawet nie mogliśmy zagrać w Jagged Alliance 3 albo wypróbować jej możliwości w wersji demonstracyjnej. Musimy w tym miejscu jednak szczerze przyznać, że od tamtej pory bardzo martwiliśmy się o to jaka przyszłość czeka najnowszą odsłonę serii ponieważ od września 2021 roku nie dostawaliśmy żadnych nowych informacji.

  Jednak teraz po tym co zaprezentował THQ Nordic w tym temacie wiele się zmieniło, bowiem został pokazany nowy, bardzo rozbudowany zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Prezentowany film demonstruje główne cechy rozgrywki i mechanikę Jagged Alliance 3. Autorzy pokazali nie tylko taktyczne bitwy z przemyślanym rozkładem punktów akcji, ale także sekwencje ruchów najemników w oparciu o ukształtowanie terenu, dopracowanie broni i nie tylko. Uwiecznione na filmie walki toczyły się w różnych lokalizacjach i w zmiennych warunkach pogodowych. Ucieszyć również może w pełni zniszczalne środowisko.

  Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to w tym przypadku powraca już stara szkoła Jagged Alliance. Znowu widzimy klasyczne bitwy turowe, ale także menu ekwipunku, mapę strategiczną, na której toczymy walki o sektory, zapewniając sobie tym samym dochód dzięki któremu możemy szkolić nowe oddziały milicji i kupować nowe wyposażenie naszych żołnierzy.

  Chociaż nie zostało to poruszone w najnowszym zwiastunie, Jagged Alliance 3 będzie również obsługiwać tryb wieloosobowy. Dokładniejsze szczegóły dotyczące tej opcji nie są do końca znane, ale zaktualizowany opis gry potwierdza, że gracze będą mogli uczestniczyć w kampanii razem ze znajomymi w trybie kooperacji. W jaki sposób dzielone są siły i postępy, to pytania, na które trzeba będzie w niedalekiej przyszłości odpowiedzieć, ale przynajmniej gracze Jagged Alliance 3 będą mogli przejść w tryb online i wspólnie toczyć potyczki ze znajomymi.

  Na koniec mamy niestety złą wiadomość. Nadal nie wiemy nic o premierze Jagged Alliance 3, nawet choćby przybliżonej. Nie wspominając nawet o konkretnej jej dacie. Haemimont Games pracuje jedynie nad wersją na PC. Brakuje informacji o wydaniu gry na inne platformy.

  Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

  Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  ALTERNATYWNA WERSJA PROJEKTU AIMNAS - BRAINMOD

  Modyfikacje

  1. BRAINMOD - znakomity i dobrze znany AIMNAS, czyli Alpha Item Mod, New Attachment System, jest modyfikacją, która opiera się na dwóch podstawowych składnikach. Pierwszym z nich są sektory wykonane zupełnie na nowo i dodatkowo również to, że są one przeogromne (wielokrotnie większe niż oryginalne). Z kolei drugim elementem są bronie i przedmioty, które do podstawowego ich zestawu z JA2 1.13, dodaje swoje własne w liczbie kilku tysięcy.

  Problemem jest tylko to, że projekt AIMNAS cały czas jest w fazie produkcji, lecz już od dawna nie otrzymuje aktualizacji i w połączeniu z najnowszymi wersjami 1.13, powoduje wiele rożnego rodzaju błędów, które czasami wręcz uniemożliwiają satysfakcjonującą rozgrywkę.

  Znalazł się jednak moder o pseudonimie SUN-ALF, który zaktualizował AIMNAS do najnowszych wersji 1.13 w ten sposób, że usunął pierwszy składnik, czyli mapy, a ten drugi związany z kilkoma tysiącami sztuk broni i przedmiotów pozostawił. Dzięki temu mamy w pełni działający AIMNAS na oryginalnych klasycznych mapach.

  JA2 1.13 BRAINMOD

  2. IMPROVED AI + MODPACK - ten projekt też zaktualizowaliśmy do najnowszej wersji, ponieważ on także zawiera w sobie BRAINMODA i to w połączeniu z kilkoma różnymi modyfikacjami, a mianowicie:

 • Arulco Revisited,
 • Azazel Maps,
 • Night Ops,
 • TypeP,
 • Wildfire Maps.
 • IMPROVED AI + MODPACK

  Niestety inne wersje językowe w tym polska, już od jakiegoś czasu nie są wydawane przez autora moda, dlatego na chwilę obecną dostępna jest tylko angielska jej odmiana.

  3. JA2 1.13 BETA - do kompletu, podstawowe wersje rozwojowe 1.13 też otrzymały najnowszy numer.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Brainmod - oficjalna strona