WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku!


W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

Dziś premiera Jagged Alliance: Rage!

Jagged Alliance: Rage

Dziś swoją światową premierę ma zapowiadany od kilku miesięcy Jagged Alliance: Rage! Akcja gry ma miejsce na tropikalnej wyspie, gdzie naszym zadaniem będzie zlikwidowanie bossa narkotykowego wraz z jego oddziałami. Do dyspozycji będziemy mieli znanych nam najemników, ale tylko kilku z nich - i to mocno podstarzałych. Wszystko dzieje się bowiem 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii i są już dość zmęczeni. Co ciekawe, postacie mają posiadać unikalne umiejętności gniewu, które będziemy mogli wykorzystać raz na jakiś czas, by odwrócić sytuację na polu bitwy.

Twórcy Rage! postanowili powrócić do tradycyjnego turowego systemu walki, co jest zdecydowanie na plus po ostatnich trzech mało udanych odsłonach z systemem aktywnej pauzy. Ciekawie może wyglądać rozgrywka multiplayer pozwalająca na wspólną grę dla dwóch graczy jednocześnie. Obawy wielu budzi natomiast kreskówkowa oprawa graficzna i dość przesadzone animacje. Grę przygotowało niemieckie studio Handy Games na zlecenie THQ Nordic, które jest aktualnym właścicielem praw do marki. Wcześniej ta firma specjalizowała się raczej w aplikacjach mobilnych, więc zobaczymy, jak poradzili sobie z nowym projektem. A miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej, bo to już 9 odsłona serii. Ostatnia, wydana w 2014 roku JA: Flashback, zdobyła negatywne recenzje i nie sprzedała się najlepiej. Nieco lepiej poradziły sobie wydawane od 2012 roku JA: Back in Action oraz JA: Crossfire, lecz wciąż daleko im było do starego, dobrego JA2.

Jagged Alliance: Rage! zostanie opublikowane na platformie Steam dziś o godzinie 19:00 w cenie 71,99 zł i pełnej polskiej wersji językowej. Dajcie znać na naszym forum, jak już zagracie.

Oficjalna strona Jagged Alliance: Rage!Kup JA: Rage na platformie SteamJagged Alliance: Rage! - Dyskusja na forum

JACenter ma również stronę na Facebooku

Jagged Alliance Center

Nasza strona istnieje już 12,5 roku - jak ten czas leci! Powstawaliśmy w okresie, gdy każdy miał zakładkę z ulubionymi stronami www, a o aktualnościach był powiadamiany za pośrednictwem mailowego newslettera. To, oczywiście, wciąż działa, ale nie oszukujmy się - obecnie większość ludzi ogranicza swoją aktywność do sprawdzenia tablicy na Facebooku. Dlatego postanowiliśmy pójść z duchem czasu i zwiększyć naszą aktywność na Facebooku, dlatego zapraszamy Was wszystkich do zalajkowania naszej strony:


Od kilku dni regularnie pojawiają się tam posty związane z serią JA. Obecnie głównie dotyczą one zapowiadanej na 6 grudnia najnowszej odsłony o podtytule Rage, ale w przyszłości możecie się spodziewać również ciekawych materiałów o starszych częściach. Zapraszamy.

Przygoda z Jagged Alliance Online właśnie dobiega końca

Jagged Alliance Online

Niestety los jak nie sprzyjał, tak nadal nie sprzyja marce Jagged Alliance. Zamiast pozytywnych treści, znowu musimy Wam przekazać smutne informacje. Otóż Twórcy JA: Online niedawno ogłosili na platformie Steam, że z dniem 30 listopada 2018r., wszystkie serwery, na których działa ta gra, zostaną wyłączone i w ten sposób zakończy ona swój żywot.

Powodem owej sytuacji są oczywiście pieniądze i pomimo tego, że Deweloperzy robili co mogli, aby jak najdłużej utrzymywać tę grę przy życiu, to i tak bilans zysków i strat tak bardzo przechylił się w tę drugą stronę, że niestety zmuszeni byli podjąć tę nie łatwą dla nich decyzję.

"Hi all, it is with great regret, that we have to announce
the servers for JAO will be closing by end of November and the game will cease to exist.
We kept the game running for as long as we could - for a long time now it cost us more than we earned
but unfortunately we don't have the means to continue to do so any more."

Na koniec Autorzy tego tytułu kilkukrotnie podziękowali wszystkim osobom za wspólne chwile, poświęcony czas i bycie z nią aż do samego końca. Żywią wielką nadzieję, że dzięki tej grze, udało im się dostarczyć każdemu z nas, chwile niezapomnianej oraz przyjemnej rozrywki.

We want to thank everyone who played this through the years
and hope we provided at least a little enjoyment to you.
Thanks again for playing and staying with the game all this time.
JA: Online - informacje o grze JA: Online - dyskusja na forum Oficjalna informacja o zakończeniu gry

Jagged Alliance: Rage! - premiera 6 grudnia

Jagged Alliance: Rage

Oficjalnie premiera pecetowej wersji Jagged Alliance: Rage! miała nastąpić 27 września. Wiele wskazuje jednak na to, że do tego nie dojdzie ponieważ firma THQ Nordic właśnie poinformowała o przesunięciu daty premiery debiutu nowej odsłony Jagged Alliance. Co ciekawe ani na Twitterze jak i również na oficjalnej stronie gry nie podano powodów tej decyzji. Ograniczono się jedynie do podania lakonicznego komunikatu informującego o nowym terminie, który wyznaczono na 6 grudnia co dotyczy wszystkich trzech platform.

Opóźnienie wydania gry na dzień przed jej premierą faktycznie bardzo mocno dziwi, zważywszy na to, że ze strony wydawcy nie podano żadnego uzasadnienia takiej decyzji. Możemy jedynie domniemywać, że jest to spowodowane problemami związanymi głównie z produkcją np. poprawa optymalizacji bądź też dopracowanie elementów rozgrywki.

Istotne jest również to, że producenci zbytnio nie chwalili się materiałami z gry. Warto się w tym miejscu odnieść do zwiastuna, który opublikowano w związku z ogłoszeniem informacji o przesunięciu daty premiery. Pokazano na nim bowiem to samo co mogliśmy zobaczyć na poprzednich materiałach filmowych.

Kampania w Jagged Alliance: Rage! ma zapewnić graczom 20 godzin rozgrywki.

Jagged Alliance: Rage! - strona oficjalna JA: Rage - dyskusja na forum

Jagged Alliance: Rage! zapowiedziane! Zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Jagged Alliance: Rage

Powrót Jagged Alliance! Studio Handy Games oraz THQ Nordic z dniem dzisiejszym oficjalnie zapowiedziały Jagged Alliance: Rage!. Jest to kolejna już odsłona gier taktycznych, której ostatnia część pojawiła się w 2014 roku. Gdy studio bitComposer Games ogłosiło swoje bankructwo, prawa do marki Jagged Alliance przejął THQ Nordic. Tuż z początkiem grudnia 2017 pojawiła się natomiast informacja o tym, że szwedzki wydawca planuje ogłosić zupełnie nową odsłonę gry Jagged Alliance.

Handy Games to niemieckie studio w całości należące do THQ Nordic wraz z zapowiedzią opublikowało również pierwszy zwiastun oraz kilka informacji na temat gry. Jak oficjalnie się dowiadujemy deweloperzy oferują nam klasyczny spin-off serii a całą historię przejdziemy w dwuosobowej kooperacji.

Jednak najważniejszym punktem tej produkcji mają być misje strategiczne, które będą przepełnione elementami przygodowymi. Owe misje możemy wykonywać poprzez eliminację oponentów z ukrycia bądź decydując się na totalny rozlew krwi.

Główna akcja Jagged Alliance: Rage! rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Tym razem gra przenosi nas na tropikalną wyspę, którą opanowały oddziały bezwzględnego dyktatora zajmującego się handlem narkotykami. Zadaniem naszych najemników jest całkowita eliminacja przeciwników, obalenie władcy i całkowite przejęcie kontroli nad wyspą.

Jak bywało w przypadku poprzednich odsłon cyklu rozgrywka Jagged Alliance: Rage! przedstawiona została w klasycznym rzucie izometrycznym co będzie można zobaczyć na trójwymiarowych oraz rozległych mapach. Charakterystyczny turowy system walki pozwoli zaś na wybór odpowiedniej strategii jak i zaplanowanie kolejnego ruchu.

Premiera tytułu zaplanowana jest na jesień tego roku. Gra ukaże się na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Ustalono także poszczególne ceny w zależności od platform: 20 euro wydanie komputerowe i 30 euro wersja na konsole.

Jagged Alliance: Rage! - oficjalny zwiastun Jagged Alliance: Rage! - strona oficjalna JA: Rage - dyskusja na forum

THQ Nordic ogłosi dwie nowe gry na Gamescom. Czy jedną z nich będzie JA?

Jagged Alliance

Ostatni raz o tym co dzieje się wokół nowej odsłony Jagged Alliance informowaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Poruszyliśmy wówczas kwestię pojawienia się oficjalnej strony Jagged Alliance, która powstała za pośrednictwem nowego wydawcy gry - THQ Nordic. Jednak od tamtej pory nic się nie zmieniło, więc próżno na niej szukać przydatnych informacji. Jakiś czas temu szwedzki wydawca zdradził swoje plany dotyczące gier jakie zostaną pokazane na nadchodzących targach Gamescom.

Na niemieckie targi THQ Nordic zabiera w sumie osiem tytułów. Cztery z nich będzie można wypróbować na specjalnie przygotowanym stoisku, zaś pozostałe zostaną udostępnione za tzw. "zamkniętymi drzwiami". Oprócz tego firma również zapowiedziała, że w trakcie trwania imprezy zaprezentuje dwa, jeszcze nieujawnione przez siebie tytuły.

Na powyższej grafice możemy zobaczyć jakie gry zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach. Dwa nieujawnione tytuły są przedstawione jako część obrazka. Jeden pokazuje zachód słońca na czerwonym niebie. Drugie zaś prezentuje niebieskie tło, które być może jest oceanem bądź chmurami - z szalikiem falującym na wietrze. Oczywiście opis ten niewiele nam mówi, ale są to już jakieś wskazówki.

My największe nadzieje pokładamy jednak w tym, że jedną z tych dwóch niezapowiedzianych gier będzie nowe Jagged Alliance do którego wydawca nabył prawa w 2015 roku. Pod koniec ubiegłego roku została także uruchomiona już wspomniana oficjalna strona gry, ale poza komunikatem "Wkrótce" oraz logiem THQ Nordic nie znajdziemy na niej niestety nic więcej.

Czy jedną z tych dwóch gier będzie nowe Jagged Alliance? O tym przekonamy się podczas targów Gamescom, które odbędą się w dniach 21 - 25 sierpnia w Kolonii.

Jagged Alliance: Rage! - strona oficjalna