NIGDY NIE WIESZ, KTO WEJDZIE DO TWOJEGO DOMU PRZEZ KOMIN

Modyfikacje

Wszyscy z pewnością długo oczekiwali na ten jeden jedyny dzień w roku, w którym postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni, przylatuje swoimi saniami ciągniętymi przez zaprzęg dziewięciu reniferów, prosto z dalekiej Laponii. Jakby nie patrzeć, nadszedł w końcu ten upragniony dzień 6 grudnia, w którym...... tak naprawdę nigdy do końca nie wiecie, kto Wam wyjdzie z komina wewnątrz Waszego domu, dlatego lepiej zaopatrzyć się w coś "odpowiedniego".

Mamy dla Was małą niespodziankę na dzień Świętego Mikołaja, ponieważ o naszych lojalnych i cierpliwie wyczekujących na godnego następcę Jagged Alliance 2 Fanach, już 17 lat, 3 miesiące oraz 3 dni, również nie zapomniał. Otóż do naszego Działu Download właśnie trafił prezent w postaci modyfikacji DBB IoV w wersji 929, przystosowanej do najnowszej, oficjalnej i stabilnej wersji JA2 1.13(7609) i to w dwóch językach, polskiej i angielskiej.

JA2 1.13(7609) DBB MOD IOV 929 PL

JA2 1.13(7609) DBB MOD IOV 929 ENG

Dla przypomnienia jest to jeden z najsłynniejszych dodatków do JA2 1.13, który do podstawowego zestawu broni i przedmiotów, dodaje nieprawdopodobną ilość swoich własnych, w liczbie grubo ponad trzech tysięcy. W tym projekcie znajdziecie broń z niemal każdego zakątka świata. Tak więc gorąco zachęcamy do wybrania swojej ulubionej giwery i pilnowania, czy aby na pewno z komina wyjdzie przyjazny dzieciom Św. Mikołaj.

DBB IoV Mod - dyskusja na forum

SKLEP JAGGED ALLIANCE ZAPRASZA NA ŚWIĘTA!

Mikołaj oraz Boże Narodzenie zbliżają się już wielkimi krokami, które sprzyjają i to bardzo zakupowemu szaleństwu, dlatego niemal wszystkie sklepy internetowe z pewnością będą się prześcigać w obniżaniu cen swoich produktów. Z tej przedświątecznej atmosfery, również i Fani gier z serii Jagged Alliance mogą szczególnie skorzystać, ponieważ ceny wielu naszych ulubionych pozycji poszły lub pójdą mocno w dół. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma którejś części JA, to jest to idealny czas na uzupełnienie swojej kolekcji.

Jak zapewne dobrze pamiętacie, jakiś czas temu informowaliśmy Was o uruchomieniu specjalnej strony w naszym serwisie, dzięki której w jednym miejscu macie możliwość sprawdzić, jak kształtują się ceny poszczególnych gier JA w najpopularniejszych portalach. Z racji tego, że zbliżają się Święta, to należy się spodziewać przeróżnych promocji, wyprzedaży lub obniżek cen, dlatego teraz zdecydowanie warto i to na bieżąco przeglądać te witryny, w celu uzyskania informacji, gdzie najkorzystniej będziecie mieli możliwość zdobycia brakującej wersji JA.

Wszystkie linki zostały oczywiście ponownie zweryfikowane oraz zaktualizowane i jeśli ktoś z Was zauważy fajną promocję, a może nawet obniżkę w jeszcze innym sklepie, niż w naszym wykazie, to bardzo prosimy o podzielenie się tą informacją z Wszystkimi, w komentarzach pod tym newsem. Dziękujemy i pozdrawiamy. Redakcja JACenter.

Zakładkę do sklepu zawsze znajdziecie na stronie głównej, w lewym panelu nawigacyjnym, w pierwszej kategorii, czyli "Serwis". Jeśli ktoś chciałby dodać jakiś inny portal, na którym też można kupić grę z serii Jagged Alliance, to wystarczy napisać o tym w komentarzach pod tym newsem lub pod artykułem albo w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym, a z pewnością go dodamy. Serdecznie zapraszamy do korzystania.

Sklep Jagged Alliance - dyskusja na forum
Autor: Redakcja JACenter, 2 komentarze · 1011 czytań

Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: najważniejsze kolejne nowe funkcje

ModyfikacjeJak zapewne pamiętacie, od ostatniej publikacji z tej serii, minęło około 7 miesięcy. Przez ten czas moderzy z całego świata, potrafili wdrożyć do projektu JA2 1.13, ponad 20 całkowicie nowych elementów rozgrywki. Można śmiało powiedzieć, że z pewnością nie próżnowali. Jest ich tak dużo, że postanowiliśmy dzisiaj opowiedzieć o najważniejszych z nich. Tak więc usiądźcie sobie wygodnie, bo trochę tego będzie i mamy nadzieje, że przypadną Wam one do gustu, czego wyrazem będą Wasze komentarze pod tym newsem.

1. HELIKOPTERY DLA PRZECIWNIKÓW - przewaga w postaci środka latającego była ogromna i od tego momentu gra w większości przypadków stawała się o wiele prostsza. Nadeszło w końcu wyrównanie szans. W momencie gdy pojawi się scenka Deidranny z Elliotem, odnośnie Skyridera, to od tego czasu królowa będzie wysyłała swoje śmigłowce w bój. Zasada jest taka sama, jeśli wleci on w naszą zieloną przestrzeń, to zostanie prawdopodobnie zestrzelony przez nasz SAM SITE lub najemnika posiadającego 9K32 Strela-2. Dlaczego prawdopodobnie, bo to zależeć będzie od tego, jak bardzo wyszkoloną armię będziemy mieli w tej bazie SAM SITE lub merca posiadającego wyrzutnię rakiet.

2. JEEPY DLA PRZECIWNIKÓW - strzelanie przez całą grę do do ludzkich oponentów, różniących się tylko kolorem ubrania może nudzić, dlatego twórcy starają się co jakiś czas wdrożyć do gry jakiegoś nowego wroga. Tym razem dodano jeepa. Jest on wyposażony w dobrze znane FN Minimi, amunicji ma nieskończoność, może przejeżdżać przez mniejsze przeszkody, typu kosze na śmieci, ławki, jakieś kamienie itp. Pojawić się może wszędzie, gdy my atakujemy jakiś sektor, gdy nieprzyjaciel próbuje nas zaatakować, czy nawet w automatycznym systemie prowadzenie bitwy.

3. NALOTY MYŚLIWCÓW - form pomocy z powietrza jest już kilka, ale i tak została stworzona kolejna. W przypadku jakichś tarapatów, można przywołać zrzut bomb z jakiegoś szturmowego samolotu. Niestety jest jeszcze bardzo mało informacji na ten temat, ale jak tylko coś więcej będziemy wiedzieć, to damy Wam oczywiście znać.

4. BUDOWANIE ORAZ NISZCZENIE WSZYSTKIEGO I WSZĘDZIE - pamiętacie ten news (punkt 5) oraz ten (punkt 3). To już jest przeszłość. Nie trzeba już kombinować z tilesetami i wdrażać je mozolnie do konkretnych plików, aby uzyskać w danym sektorze np. worki z piaskiem. Teraz wystarczy wywołać ogólne menu, poprzez "CTRL + ALT + A" i wybrać opcję "FORTIFICATIONS", a następnie żeby coś zbudować, to naciskamy "CTRL + A", a żeby coś zniszczyć, to "CTRL + B".

5. PUŁAPKI NA NIEDŹWIEDZIE - dokładnie tak, nic tu nie jest pomylone. Twórcy chcieli jakoś uhonorować portal naszych zagranicznych Kolegów, czyli THE BEAR'S PIT, gdzie w zasadzie wszystko się odbywa i wdrożyli tytułowe sidła. Przedmiot ten działa jak bomba, można go uzbroić oraz rozbroić, ale z racji tego, że to nie jest materiał wybuchowy, to do użycia go należy mieć najemnika z wysokimi umiejętnościami mechaniki oraz siły. W grze obiekt ten ma numer 1741.

6. AMUNICJA ZAMRAŻAJĄCA - na chwilę obecną ta amunicja pasuje tylko do karabinów rakietowych, a co z tego wynika, trzeba zaznaczyć podczas uruchomienia gry, tryb SCI-FI. Zamraża ona przeciwników na dwie tury, nie powoduje żadnych obrażeń, taki zamieniony w lód oponent jest obojętny na jakiekolwiek gazy, natomiast co się z nim stanie, gdy do niego strzelimy lub uderzymy pięścią lub rzucimy granat, to aby nie psuć Wam niespodzianki, zapraszam do oglądnięcia filmiku poniżej.

7. INTERAKTYWNOŚĆ POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW - w zależności od postawy danej osoby wobec całej modyfikacji JA2 1.13, jedni powiedzą, że to jest coś fantastycznego, a drudzy mogą stwierdzić, że to już są Simsy, ale to kwestia wysoce dyskusyjna, dlatego prosimy wyrazić swoją własną opinie na ten temat, w komentarzach pod newsem. W każdym bądź teraz będziemy mogli wykonać interakcję z każdym obiektem w grze np. zhakować komputer i pozyskać dane, przeczytać książkę na półce, załatwić potrzebę w toalecie, wykapać się w wannie, napić się wody z kranu, przespać się na łóżku, kupić sobie napój gazowany z automatu, pograć w bilard itp. Każda taka czynność, ma dać jakieś pozytywne rezultaty w stosunku do naszego najemnika np. picie wody z kranu, uzupełni nam pasek energii na 100%.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja

Wakacyjne aktualizacje modyfikacji

ModyfikacjePrzed prawdopodobnie zdecydowaną większością z Was, nadchodzi okres odpoczynku, relaksu i przede wszystkim dużo wolnego czasu. Niektórzy będą czerpać korzyści z wakacji, a inni pewnie z zaplanowanego urlopu lub w jeszcze inny sposób zaaranżują chwile wolnej pory dla siebie. Dla wszystkich tych, którzy będą chcieli spędzić czas z naszą ulubioną grą taktyczną, wykonaliśmy aktualizacje dużej części modyfikacji do ich najnowszych wersji i tam gdzie tylko było to możliwe, wdrożyliśmy ich polskie wersje językowe.

1. ZMIANY - zacznijmy najpierw od małych zmian na naszym portalu. Przede wszystkim od okola tygodnia cały nasz dział DOWNLOAD został przeniesiony na nowy serwer, gdzie wszyscy mamy bezpośredni dostęp do plików, bez przekierowywania do jakiś innych stron. Liczbę najnowszych plików zwiększyliśmy do 15, a najczęściej pobieranych do 100, żeby dać szansę innym modyfikacjom na wzięcie ich pod uwagę. Zapewne zauważyliście, że lewa kolumna strony głównej oraz dział Download, przy niektórych ich zakładkach pojawiły się małe strzałki skierowane w dół. Oznaczają one, że po kliknięciu na taką pozycję rozwinie się lista rozwijana. Wprowadziliśmy je dla lepszej nawigacji i rozpoznania co jest listą rozwijaną, a co jest bezpośrednim odnośnikiem do szukanego materiału. Na koniec ujednoliciliśmy nazwę najnowszej oficjalnej i stabilnej wersji na JA2 1.13(7609).

2. JA2 1.13 BETA - z tego co udało nam się dowiedzieć, to Twórcy tego projektu też kuleją z czasem i poinformowali, że nowa wersja będzie wychodzić raz na miesiąc, zawsze pierwszego jego dnia. U nas oczywiście też jest najnowsza czerwcowa wersja (już pewnie niedługo będzie i lipcowa), natomiast nowością jest to, że będzie teraz również i polska jej wersja

JA2 1.13(8246) BETA PL

JA2 1.13(8246) BETA ENG

3. JA2 1.13 WILDFIRE - tutaj doszły wszystkie wersje językowe tej odmiany, dla najnowszej stabilnej odsłony 1.13(7609), jak i również jej wersje BETA w polskim i angielskim wariancie językowym.

JA2 1.13(8246) Wildfire BETA PL

JA2 1.13(8246) Wildfire BETA ENG

JA2 1.13(7609) Wildfire PL

JA2 1.13(7609) Wildfire ENG

JA2 1.13(7609) Wildfire GER

JA2 1.13(7609) Wildfire RU

JA2 1.13(7609) Wildfire FR

JA2 1.13(7609) Wildfire CHN

4. AIMNAS - aktualizacja tej modyfikacji poszła tą samą drogą co powyższe Wildfire, w stosunku do wersji BETA, dlatego teraz ten projekt występuje w następujących odmianach:

JA2 1.13(8246) AIMNAS BigMaps BETA PL

JA2 1.13(8246) AIMNAS BigMaps BETA ENG

5. ARULCO VACATIONS - teraz coś zupełnie nowego. Modyfikacja ta jest bardzo sporym dodatkiem do JA2 1.13, który nie zmienia chyba tylko jednego, czyli głównej fabuły oraz misji, natomiast wdraża takie aspekty jak: przerobione na nowo sektory, kilkadziesiąt nowych przedmiotów, ulepszoną inteligencję przeciwników, ogromna ilość wyposażenia dla każdego najemnika na start, nowi najemnicy AIM, MERC oraz 10 postaci NPC mogących być zwerbowanych, nowe frakcje, nowe pojazdy, ulepszone systemy patroli wrogów, milicji, morale, przyjaźni i wrogości i mnóstwo innych bardzo ciekawych rzeczy.

JA2 1.13(7609) Arulco Vacations

6. JA2 STRACCIATELLA - kolejny raz całkowita nowość. Jest to projekt mający na celu ulepszenie rozgrywki na zasadzie poprawy lub usunięcia tylko i wyłącznie wszelkich błędów, bugów, nieprawidłowości, które utrudniały grę lub powodowały jej crash. Dlatego nie znajdziemy tutaj żadnych nowinek technicznych, nowych broni i ich statystyk, innych map itd. Jest to czyste klasyczne JA2, ale pozbawione już ogromnej ilości błędów gry, których Twórcy nie zdążyli już w oryginale wyeliminować. Dodatkowo projekt przygotowuje grę do działania na wielu platformach, m. in. Windows, Mac, Linux, Android.

JA2 Stracciatella

7. JA2 METAVIRA - znakomite przeniesienie JA1 na grunt JA2, też doczekało się wielu poprawek ze strony swoich Twórców.

JA2 Metavira

8. JA2 RELOADED - fantastyczna polska modyfikacja, która doczekała się konwersji na każdą postać 1.13, a mianowicie:

JA2 1.13(8246) Reloaded BETA PL

JA2 1.13(8246) Reloaded BETA ENG

JA2 1.13(7609) Reloaded PL

JA2 1.13(7609) Reloaded ENG

JA2 1.13(7609) Reloaded GER

JA2 1.13(7609) Reloaded RU

JA2 1.13(7609) Reloaded FR

JA2 1.13(7609) Reloaded CHN

9. ARULCO REVISITED - świetny, dobrze rozwijający się projekt, który niestety został porzucony, dlatego ostatnia aktualizacja jaką moderzy zdołali w stosunku do niej wykonać, to przystosować ją do najnowszej i stabilnej wersji 1.13.

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited PL

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited ENG

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited GER

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited RU

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited FR

JA2 1.13(7609) Arulco Revisited CHN

10. LEGION 2 - jedna z najlepszych i największych polskich modyfikacji, doczekała się od swojego autora Jazza, konwersji na najnowszą i stabilną wersję JA2 1.13 i to aż w czterech językach.

JA2 1.13(7609) Legion 2 PL

JA2 1.13(7609) Legion 2 ENG

JA2 1.13(7609) Legion 2 GER

JA2 1.13(7609) Legion 2 RU

11. URBAN CHAOS - najsłynniejsza i najbardziej popularna modyfikacja również doczekała się przełożenia na najnowszą oficjalną i stabilną wersję 1.13 i to we wszystkich językach. Niestety najnowsza wersja BETA, jest jak na razie dopiero na poziomie odsłony 1.13 oznaczonej numerkiem 7816 i tylko w angielskiej wersji.

JA2 1.13(7816) Urban Chaos BETA ENG

JA2 1.13(7609) Urban Chaos PL

JA2 1.13(7609) Urban Chaos ENG

JA2 1.13(7609) Urban Chaos GER

JA2 1.13(7609) Urban Chaos RU

JA2 1.13(7609) Urban Chaos FR

JA2 1.13(7609) Urban Chaos CHN

12. DEIDRANNA LIVES - bardzo ciekawa modyfikacja, która daje nam za zadanie sprawdzić, dlaczego po zabiciu okrutnej dyktatorki, ona nadal żyje i sprawuje tyrańskie rządy w całym Arulco. Będziemy mogli zagrać w tego moda w najnowszej oficjalnej i stabilnej wersji JA2 1.13 i to we wszystkich językach.

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives PL

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives ENG

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives GER

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives RU

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives FR

JA2 1.13(7609) Deidranna Lives CHN

13. ARULCO FOLDING STOCK - niezwykle oryginalna modyfikacja, która pozwala nam na wybór rodzajów broni, jaka będzie pojawiać się w grze. W nią też od teraz zagramy w każdym języku.

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock PL

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock ENG

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock GER

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock RU

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock FR

JA2 1.13(7609) Arulco Folding Stock CHN

14. MISJE AIM, STREFA ZRZUTU - legendarny polski moder Jazz, udostępnił materiały do swoich anulowanych projektów, które są jednocześnie małymi ich demami. Dodatkowo upublicznił kod źródłowy do swojej modyfikacji Legion 2.

Misje AIM

Strefa Zrzutu

Kod Źródłowy do Legion 2

15. JAGGED ALLIANCE NA WINDOWS 10 - nakładkę usprawniliśmy, aby działała również przy pojawiających się problemach z uruchomieniem gry i jej płynnością na Windowsie 7, 8 oraz 8.1. Dodatkowo poprawiliśmy jej konfigurację odpowiedzialną za płynność gry, gdyż nie we wszystkich sytuacjach podczas rozgrywki, nakładka ta dawała pozytywne rezultaty.

Jagged Alliance na Windows 7, 8, 8.1, 10

16. JAGGED ALLIANCE 2 TRIAL - na koniec przypominamy, że istnieje odmiana JA2, która jest pełną wersją, lecz ograniczoną do trzech godzin grania, po tym czasie gra się blokuje. W każdym bądź razie jako podstawka pod modyfikacje, które mają swój własny plik exe, jest idealnym rozwiązaniem.

Jagged Alliance 2 Trial

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wypróbowania nowych wersji powyższych modyfikacji. Z pewnością wielu z Was dostrzeże mniejszy lub większy powiew świeżości podczas rozgrywki. W razie jakichkolwiek problemów lub sugestii, dajcie nam znać w komentarzach pod tym newsem lub w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym.

Zestawienie stron o tematyce Jagged Alliance

Jagged Alliance CenterJesteśmy chyba jedną z kilku ostatnich stron i to na całym świecie, gdzie staramy się na miarę naszych możliwości, trzymać rękę na pulsie odnośnie tego, co się dzieje na scenie gier Jagged Alliance i systematycznie Was o tym informować. Tych portali tętniących jeszcze życiem można co prawda policzyć na palcach jednej ręki, lecz tych drugich, już od dawna "martwych", jest jeszcze sporo i nimi chcielibyśmy się z Wami dzisiaj podzielić, ponieważ nadal zawierają bardzo cenne materiały i informacje.

Rozpiętość serwisów, które jeszcze się ostały i działają jest spora, a ich tematyka dotyczy praktycznie każdej części naszej ulubionej gry taktycznej, zaczynając od JA1, przez JA2 Wildfire, a na JA Flashback kończąc. Niektóre są małe, a inne duże, ale każda z nich zawiera nieraz unikatowe źródła różnych danych, a przede wszystkim poprzez komentarze i fora dyskusyjne z przed nawet kilkunastu lat, możemy przejrzeć historię tworzenia się społeczności i świata gier Jagged Alliance.

ZESTAWIENIE STRON O TEMATYCE JAGGED ALLIANCE

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do przejrzenia wyżej wymienionych stron. Z pewnością niejednemu z Was przypomną się stare dobre czasy, jakie Jagged miał w tamtych latach, które oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że kiedyś do nas w końcu wrócą. Link do stron dodaliśmy również na stałe na stronie głównej, w lewej kolumnie, w zakładce SERWIS, pozycja LINKI. Jeśli ktoś znalazł by jeszcze jakiś inny działający serwis poświęcony grom Jagged Alliance, to bardzo prosimy o podzielenie się linkiem do niego, w celu dopisania go do listy. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Wesołych Świąt życzy JACenter!

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Wielkanocnych
oraz bardzo mokrego dyngusa!


W związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Wielkanocnych, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, spełnienia wszelkich marzeń i celów, a w koszyczku zaś mnóstwo pisanek kolorowych. Niech zbliżający się poniedziałkowy dyngus zmyje z Was wszelkie troski i zmartwienia.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

Autor: Redakcja JACenter, 2 komentarze · 1102 czytań

Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja

ModyfikacjeJA2 1.13 jest tak bardzo rozbudowaną modyfikacją, że pomimo napisania już wielu publikacji, to i tak przed nami jeszcze multum artykułów, traktujących o jej nowościach technicznych. Dzisiaj zajmiemy się tematem, którego jeszcze nie poruszaliśmy, mianowicie opiszemy naszych dzielnych obrońców, którzy z narażeniem życia, odważnie i w sposób nieustraszony, zawsze bronią naszych zdobytych miast, przed ponowną ich utratą. Zobaczmy zatem, jakie ulepszenia zostały wdrożone dla samoobrony.

1. PRIVATE MILITARY COMPANIES (PMC) - od teraz będziemy mogli werbować samoobronę poprzez stronę internetową, tak jak to robimy na co dzień z najemnikami z A.I.M lub M.E.R.C. W celu uaktywnienia tej opcji, musimy najpierw w jakimkolwiek sektorze milicję wyszkolić. Dzięki temu, na maila przyjdzie oferta pozyskiwania posiłków. Po przeczytaniu wiadomości, pojawi nam się bezpośredni odnośnik do ich strony w zakładce "Web". Zamawiać będziemy mogli tylko regularnych oraz elitę, a dostarczani będą oni do sektorów pod naszą kontrolą i niestety tylko do dwóch, czyli lotnisk w Drassen oraz Medunie. Jeśli używacie ulepszenia z punktu 3 tego newsa, to oddziały przylecą bez uzbrojenia i będziecie musieli ich w konkretnym sektorze "ubrać".

2. MOBILNA MILICJA - było kilka wersji tej innowacji, natomiast aktualnie się to ustabilizowało do jednej, bardzo przyjaznej użytkownikowi odmiany. Samoobroną sterujemy teraz tak, jak naszymi najemnikami. Klikamy na oddział milicji i wskazujemy, gdzie mają się udać. Oczywiście są pewne ograniczenia, mianowicie żeby wydać rozkaz przemieszczenia, to w tym samym sektorze lub mieście, musi znajdować się najemnik lub w sektorze sąsiednim do pozycji milicji, musi znajdować się najemnik radio operator. Z kolei gdybyśmy chcieli nimi sterować bez najemników, to musimy zdobyć sektor H3 (Alma). Znajduje się tam Centrum Dowodzenia Milicją i jeśli damy tam naszą postać (min. dośw. 5, intel. 70 oraz dowodz. 70), to będziemy mogli zarządzać i przerzucać samoobroną na całej mapie.

3. WYPOSAŻENIE SAMOOBRONY - nareszcie będziemy mogli uzbroić milicję w taki sprzęt, jakim aktualnie dysponujemy w sektorze, z czymś takim to nawet zielona samoobrona będzie bardziej przydatna. Aby móc z tego korzystać, najpierw należy to włączyć w programie INI Edytor ("MILITIA_USE_SECTOR_EQUIPMENT"). Po wytrenowaniu posiłków, wszystkie postacie wezmą uzbrojenie z tej konkretnej mapy, w której się znajdują. Miejcie na uwadze fakt, że gdy w sektorze nie będzie żadnego sprzętu, to milicja będzie walczyć na gołe pięści. Pomyślano również o niezabieraniu przez nich tych niewątpliwie rzadkich i cennych rzeczy, dlatego warto przed ich wyszkoleniem, otworzyć inwentarz sektora i kliknąć na danych przedmiotach lewym przyciskiem myszy, trzymając jednocześnie klawisz TAB. Turkusowa siatka oznacza brak możliwości podniesienia przez zielonych, purpurowa jest dostępna tylko dla elity, z kolei brązowa jest niedostępna dla wszystkich.

4. MILICYJNI WOLONTARIUSZE - do tej pory samoobrona była wykorzystywana jako typowe mięso armatnie. Jeśli tylko mieliśmy odpowiednią lojalność w mieście i dysponowaliśmy wystarczającymi środkami finansowymi, to mogliśmy te oddziały szkolić i odnawiać w nieskończoność. Teraz tak łatwo już nie będzie, ponieważ to udoskonalenie zmusi nas o dbanie o nich. Żeby móc utworzyć samoobronę, to będziemy musieli mieć zwerbowanych wolontariuszy w danym mieście. Tymi osobami będą zwykli cywile. Rekrutować ich będziemy mogli na dwa sposoby. Pierwszy to matematyczny sposób: ilość cywili w mieście (np. 100) x lojalność w mieście (np 50%, czyli 0,5) x zmienny faktor (0,001) = 100x0,5x0,001 = 0,05 - tyle dostajemy wolontariusza na jedną godzinę. Drugi sposób, to bezpośrednie wcielenie cywila na mapie taktycznej poprzez z nim rozmowę. Przy odpowiednio doświadczonym najemniku (dośw., intel. oraz dowodz.), taki nabór nie powinien sprawić problemów i nad taką postacią, będzie widniał napis wolontariusz. Oczywiście im większa lojalność w mieście oraz ilość zdobytych miast i pobliskich farm, to tym więcej cywili w miastach i większy faktor do sposobu pierwszego, a także większa szansa na pozyskanie jednostki z metody drugiej. Pamiętajcie, że w druga stronę również to działa i to podwójnie, a przede wszystkim przegrana milicji z wrogiem, bardzo uszczupli liczbę naszych wolontariuszy, bez których teraz samoobrony nie wyszkolimy.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura