SZYKUJE SIĘ POLSKIE WYDANIE GRY PLANSZOWEJ JAGGED ALLIANCE

Na przełomie października i listopada 2017r., na Kickstarterze pojawiła się kampania, której celem było ufundowanie planszowej wersji gry Jagged Alliance. Wsparcie okazało się na tyle duże, że już w 21 dniu jej trwania, wszystko zakończyło się sukcesem, a nadwyżka pieniędzy została przeznaczona na liczne dodatki. Tym razem, za kilka dni ruszy powiązany z nią kolejny croudfunding, który jeśli się powiedzie, to pozwoli nam zagrać w nią całkowicie po polsku.

Za publikację oraz promocję tej planszówki, a także całą kampanię, odpowiedzialne będzie polskie wydawnictwo Underworld Kingdom, znane między innymi z takich znakomitych planszowych tytułów jak Stworze, Lunation oraz Stoleme. Całe przedsięwzięcie startuje 10 października na portalu wspieram.to, a poniżej prezentujemy zestaw niezbędnych linków do śledzenia na bieżąco całej kampanii.

 • JA Board Game PL - kampania na wspieram.to
 • JA Board Game PL - oficjalna strona
 • Facebook - najnowsze informacje o kampanii
 • Unboxing angielskiej wersji gry
 • Recenzja planszówki JA Board Game
 • Kickstarter - kampania pierwotnej gry
 • Underworld Kingdom - oficjalna strona Wydawnictwa
 • JA Board Game - dyskusja na forum

  ZAPRASZAMY NA RECENZJĘ 9 KOMPANII

  Gry Podobne

  Na naszym portalu mamy również działy, w których niejednokrotnie piszemy o sprawach być może stricte nie związanych z marką Jagged Alliance, ale mających podobną tematykę. Jedną z takich kategorii są Gry Podobne, w których publikujemy recenzje, wywiady i ciekawostki na temat innych gier taktycznych, cechujących się klimatem zbliżonym do JA2.

  Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam recenzję 9 Kompanii. Gry, która powstała w 2008 roku i została oparta na motywach rosyjskiego filmu wojennego o tym samym tytule, mającego swoją premierę trzy lata wcześniej, przedstawiającego niesłychanie brutalny konflikt afgańsko-radziecki z lat 80. Można w niej znaleźć sporo nawiązań do Jagged Alliance 2, takich jak żołnierze o unikatowych statystykach, możliwość ich rozwoju, opracowywanie planów walki, ogrom wyposażenia i jego indywidualne przydzielanie naszym postaciom, wykorzystanie terenu w walce, wierne odwzorowanie odgłosów przedmiotów i otoczenia przy jednoczesnym akompaniamencie nastrojowej muzyki oddającej atmosferę tamtych okrutnych wydarzeń, no a przede wszystkim znakomitą i bardzo wymagającą rozgrywkę oraz niezapomniany klimat.


  9 KOMPANIA: ROOTS OF TERROR - RECENZJA


  Recenzję wykonał dla nas użytkownik M'cin, który od wielu, wielu lat jest związany z naszym serwisem i społecznością Jagged Alliance. Sam artykuł też powstał wiele lat temu, ale splot przeróżnych i niespodziewanych okoliczności sprawił, że dopiero teraz mamy sposobność, aby przedstawić Wam wszystkim jego pracę. Bardzo serdecznie dziękujemy M'cinowi za jego trud oraz poświęcony czas przy tworzeniu tej publikacji. Życzymy każdemu miłej lektury i miejmy nadzieję mnóstwo pozytywnych chwil podczas rozgrywki w 9 Kompanię.

  Gra jest nadal dostępna w cyfrowej dystrybucji na różnych platformach. Można ją oczywiście znaleźć na Steamie, choć aktualna tam cena, zdecydowanie nie jest zbyt atrakcyjna, natomiast na Allegro jest mnóstwo okazyjnych egzemplarzy.

  Na koniec prezentujemy Wam poniżej trailer filmu 9 Kompania, na kanwie którego oparto losy bohaterów tej strategii. Dla wszystkich chętnych zobaczenia jego pełnej ekranizacji, odsyłamy do serwisu Youtube, gdzie dostępna jest bezpłatna wersja z polskim lektorem, ale ze względu na kategorię wiekową, dopiero po zalogowaniu.

  9 Kompania - informacje 9 Kompania - recenzja 9 Kompania - dyskusja na forum

  NOWOŚCI TECHNICZNE W JA2 1.13 - CZĘŚĆ XV: NOWE ANIMACJE

  Modyfikacje

  Jak pewnie większość z Was pamięta, nowe wersje BETY JA2 1.13, były wypuszczane średnio raz na miesiąc. Niestety ostatnio przez ponad aż osiem miesięcy był kompletny zastój, aż zaczęliśmy podejrzewać, że i ten mod został porzucony, co było by strasznie smutną wiadomością. Na szczęście okazało się, że niedawno moderzy dali nam w końcu kolejną odsłonę tego projektu. Jest ona już w naszym dziale Download i można śmiało ją wypróbować. Dodatkowo znalazła się tam również polska wersja językowa. W międzyczasie autorzy dodali parę nowych funkcji, o których dzisiaj napiszemy. Jesteśmy przekonani, że przypadną Wam do gustu.

  JA2 1.13(8643) BETA PL

  JA2 1.13(8643) BETA ENG

  1. BALISTYCZNE TARCZE - być może nie najcięższe, ale na pewno bardzo trudne, a czasami wręcz irytujące przez wielokrotne ich powtarzanie, są sytuacje w których musimy oczyszczać zakamarki wnętrz budynków z żołnierzy Deidranny. Mapy JA2 mają to do siebie, że można tak pochować przeciwników w kątach pokoi za różnymi meblami, czy innymi przeszkodami, że choćby nie wiem jak się do nich wchodziło, to i tak oni zawsze będą mieli przerwanie i my najpierw obrywamy. Można oczywiście to zrobić za pomocą materiałów wybuchowych lub broni ciężkiej, ale z reguły w środku jest jakiś cywil, który może niestety należeć do jakiejś grupy (np. Kingpina) i jeśli on przypadkiem dostanie, to wtedy gdy spotkamy na innych mapach cywila z tej właśnie grupy, to od razu zacznie nas atakować, co wiąże się z kolei z możliwością nieukończenia jakiejś misji. W celu przeciwdziałania takim sytuacjom, wdrożono tarcze balistyczne. Podstawowe zasady są następujące:

  • są trzy rodzaje tarcz, tytanowa, metalowa i drewniana, im lepsza, tym cięższy rodzaj kul potrafi zatrzymać,
  • do tarcz możemy używać tylko noży, pistoletów lub pistoletów maszynowych,
  • tarcze chronią tylko od przodu, z boku lub od tyłu jesteśmy normalnie podatni na każdy strzał,
  • dają nam również protekcję przed nożami, miotaczami ognia, wyrzutniami rakiet, czy "plujkami" crepitusów,
  • z tego typu osłonami, mamy dość mocno zmniejszoną ilość punktów akcji,
  • najlepszy najemnik do jej używania, to ten z umiejętnością bodybuilding / kulturystyka,
  • na chwilę obecną przeciwnicy nie potrafią używać tej funkcji, ale w niedalekiej przyszłości już tak.

  2. ANIMACJE PODCZAS BEZPOŚREDNICH STARĆ - dodano dwie nowe bardzo fajne animacje, a mianowicie dźgnięcie bagnetem oraz chodzenie z przycelowaną bronią w pozycji pochylonej.

  Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: kolejne nowe funkcje

  WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

  Wesołych Świąt od JACenter!

  Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
  życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
  i szczęśliwego Nowego Roku!


  W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
  niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.  Pozdrawiamy,
  Redakcja Jagged Alliance Center

  Dziś premiera Jagged Alliance: Rage!

  Jagged Alliance: Rage

  Dziś swoją światową premierę ma zapowiadany od kilku miesięcy Jagged Alliance: Rage! Akcja gry ma miejsce na tropikalnej wyspie, gdzie naszym zadaniem będzie zlikwidowanie bossa narkotykowego wraz z jego oddziałami. Do dyspozycji będziemy mieli znanych nam najemników, ale tylko kilku z nich - i to mocno podstarzałych. Wszystko dzieje się bowiem 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii i są już dość zmęczeni. Co ciekawe, postacie mają posiadać unikalne umiejętności gniewu, które będziemy mogli wykorzystać raz na jakiś czas, by odwrócić sytuację na polu bitwy.

  Twórcy Rage! postanowili powrócić do tradycyjnego turowego systemu walki, co jest zdecydowanie na plus po ostatnich trzech mało udanych odsłonach z systemem aktywnej pauzy. Ciekawie może wyglądać rozgrywka multiplayer pozwalająca na wspólną grę dla dwóch graczy jednocześnie. Obawy wielu budzi natomiast kreskówkowa oprawa graficzna i dość przesadzone animacje. Grę przygotowało niemieckie studio Handy Games na zlecenie THQ Nordic, które jest aktualnym właścicielem praw do marki. Wcześniej ta firma specjalizowała się raczej w aplikacjach mobilnych, więc zobaczymy, jak poradzili sobie z nowym projektem. A miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej, bo to już 9 odsłona serii. Ostatnia, wydana w 2014 roku JA: Flashback, zdobyła negatywne recenzje i nie sprzedała się najlepiej. Nieco lepiej poradziły sobie wydawane od 2012 roku JA: Back in Action oraz JA: Crossfire, lecz wciąż daleko im było do starego, dobrego JA2.

  Jagged Alliance: Rage! zostanie opublikowane na platformie Steam dziś o godzinie 19:00 w cenie 71,99 zł i pełnej polskiej wersji językowej. Dajcie znać na naszym forum, jak już zagracie.

  Oficjalna strona Jagged Alliance: Rage!Kup JA: Rage na platformie SteamJagged Alliance: Rage! - Dyskusja na forum

  JACenter ma również stronę na Facebooku

  Jagged Alliance Center

  Nasza strona istnieje już 12,5 roku - jak ten czas leci! Powstawaliśmy w okresie, gdy każdy miał zakładkę z ulubionymi stronami www, a o aktualnościach był powiadamiany za pośrednictwem mailowego newslettera. To, oczywiście, wciąż działa, ale nie oszukujmy się - obecnie większość ludzi ogranicza swoją aktywność do sprawdzenia tablicy na Facebooku. Dlatego postanowiliśmy pójść z duchem czasu i zwiększyć naszą aktywność na Facebooku, dlatego zapraszamy Was wszystkich do zalajkowania naszej strony:


  Od kilku dni regularnie pojawiają się tam posty związane z serią JA. Obecnie głównie dotyczą one zapowiadanej na 6 grudnia najnowszej odsłony o podtytule Rage, ale w przyszłości możecie się spodziewać również ciekawych materiałów o starszych częściach. Zapraszamy.

  Przygoda z Jagged Alliance Online właśnie dobiega końca

  Jagged Alliance Online

  Niestety los jak nie sprzyjał, tak nadal nie sprzyja marce Jagged Alliance. Zamiast pozytywnych treści, znowu musimy Wam przekazać smutne informacje. Otóż Twórcy JA: Online niedawno ogłosili na platformie Steam, że z dniem 30 listopada 2018r., wszystkie serwery, na których działa ta gra, zostaną wyłączone i w ten sposób zakończy ona swój żywot.

  Powodem owej sytuacji są oczywiście pieniądze i pomimo tego, że Deweloperzy robili co mogli, aby jak najdłużej utrzymywać tę grę przy życiu, to i tak bilans zysków i strat tak bardzo przechylił się w tę drugą stronę, że niestety zmuszeni byli podjąć tę nie łatwą dla nich decyzję.

  "Hi all, it is with great regret, that we have to announce
  the servers for JAO will be closing by end of November and the game will cease to exist.
  We kept the game running for as long as we could - for a long time now it cost us more than we earned
  but unfortunately we don't have the means to continue to do so any more."

  Na koniec Autorzy tego tytułu kilkukrotnie podziękowali wszystkim osobom za wspólne chwile, poświęcony czas i bycie z nią aż do samego końca. Żywią wielką nadzieję, że dzięki tej grze, udało im się dostarczyć każdemu z nas, chwile niezapomnianej oraz przyjemnej rozrywki.

  We want to thank everyone who played this through the years
  and hope we provided at least a little enjoyment to you.
  Thanks again for playing and staying with the game all this time.
  JA: Online - informacje o grze JA: Online - dyskusja na forum Oficjalna informacja o zakończeniu gry