Zestawienie stron o tematyce Jagged Alliance

Jagged Alliance CenterJesteśmy chyba jedną z kilku ostatnich stron i to na całym świecie, gdzie staramy się na miarę naszych możliwości, trzymać rękę na pulsie odnośnie tego, co się dzieje na scenie gier Jagged Alliance i systematycznie Was o tym informować. Tych portali tętniących jeszcze życiem można co prawda policzyć na palcach jednej ręki, lecz tych drugich, już od dawna "martwych", jest jeszcze sporo i nimi chcielibyśmy się z Wami dzisiaj podzielić, ponieważ nadal zawierają bardzo cenne materiały i informacje.

Rozpiętość serwisów, które jeszcze się ostały i działają jest spora, a ich tematyka dotyczy praktycznie każdej części naszej ulubionej gry taktycznej, zaczynając od JA1, przez JA2 Wildfire, a na JA Flashback kończąc. Niektóre są małe, a inne duże, ale każda z nich zawiera nieraz unikatowe źródła różnych danych, a przede wszystkim poprzez komentarze i fora dyskusyjne z przed nawet kilkunastu lat, możemy przejrzeć historię tworzenia się społeczności i świata gier Jagged Alliance.

ZESTAWIENIE STRON O TEMATYCE JAGGED ALLIANCE

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do przejrzenia wyżej wymienionych stron. Z pewnością niejednemu z Was przypomną się stare dobre czasy, jakie Jagged miał w tamtych latach, które oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że kiedyś do nas w końcu wrócą. Link do stron dodaliśmy również na stałe na stronie głównej, w lewej kolumnie, w zakładce SERWIS, pozycja LINKI. Jeśli ktoś znalazł by jeszcze jakiś inny działający serwis poświęcony grom Jagged Alliance, to bardzo prosimy o podzielenie się linkiem do niego, w celu dopisania go do listy. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Wesołych Świąt życzy JACenter!

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Wielkanocnych
oraz bardzo mokrego dyngusa!


W związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Wielkanocnych, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, spełnienia wszelkich marzeń i celów, a w koszyczku zaś mnóstwo pisanek kolorowych. Niech zbliżający się poniedziałkowy dyngus zmyje z Was wszelkie troski i zmartwienia.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

Autor: Redakcja JACenter, 2 komentarze · 908 czytań

Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja

ModyfikacjeJA2 1.13 jest tak bardzo rozbudowaną modyfikacją, że pomimo napisania już wielu publikacji, to i tak przed nami jeszcze multum artykułów, traktujących o jej nowościach technicznych. Dzisiaj zajmiemy się tematem, którego jeszcze nie poruszaliśmy, mianowicie opiszemy naszych dzielnych obrońców, którzy z narażeniem życia, odważnie i w sposób nieustraszony, zawsze bronią naszych zdobytych miast, przed ponowną ich utratą. Zobaczmy zatem, jakie ulepszenia zostały wdrożone dla samoobrony.

1. PRIVATE MILITARY COMPANIES (PMC) - od teraz będziemy mogli werbować samoobronę poprzez stronę internetową, tak jak to robimy na co dzień z najemnikami z A.I.M lub M.E.R.C. W celu uaktywnienia tej opcji, musimy najpierw w jakimkolwiek sektorze milicję wyszkolić. Dzięki temu, na maila przyjdzie oferta pozyskiwania posiłków. Po przeczytaniu wiadomości, pojawi nam się bezpośredni odnośnik do ich strony w zakładce "Web". Zamawiać będziemy mogli tylko regularnych oraz elitę, a dostarczani będą oni do sektorów pod naszą kontrolą i niestety tylko do dwóch, czyli lotnisk w Drassen oraz Medunie. Jeśli używacie ulepszenia z punktu 3 tego newsa, to oddziały przylecą bez uzbrojenia i będziecie musieli ich w konkretnym sektorze "ubrać".

2. MOBILNA MILICJA - było kilka wersji tej innowacji, natomiast aktualnie się to ustabilizowało do jednej, bardzo przyjaznej użytkownikowi odmiany. Samoobroną sterujemy teraz tak, jak naszymi najemnikami. Klikamy na oddział milicji i wskazujemy, gdzie mają się udać. Oczywiście są pewne ograniczenia, mianowicie żeby wydać rozkaz przemieszczenia, to w tym samym sektorze lub mieście, musi znajdować się najemnik lub w sektorze sąsiednim do pozycji milicji, musi znajdować się najemnik radio operator. Z kolei gdybyśmy chcieli nimi sterować bez najemników, to musimy zdobyć sektor H3 (Alma). Znajduje się tam Centrum Dowodzenia Milicją i jeśli damy tam naszą postać (min. dośw. 5, intel. 70 oraz dowodz. 70), to będziemy mogli zarządzać i przerzucać samoobroną na całej mapie.

3. WYPOSAŻENIE SAMOOBRONY - nareszcie będziemy mogli uzbroić milicję w taki sprzęt, jakim aktualnie dysponujemy w sektorze, z czymś takim to nawet zielona samoobrona będzie bardziej przydatna. Aby móc z tego korzystać, najpierw należy to włączyć w programie INI Edytor ("MILITIA_USE_SECTOR_EQUIPMENT"). Po wytrenowaniu posiłków, wszystkie postacie wezmą uzbrojenie z tej konkretnej mapy, w której się znajdują. Miejcie na uwadze fakt, że gdy w sektorze nie będzie żadnego sprzętu, to milicja będzie walczyć na gołe pięści. Pomyślano również o niezabieraniu przez nich tych niewątpliwie rzadkich i cennych rzeczy, dlatego warto przed ich wyszkoleniem, otworzyć inwentarz sektora i kliknąć na danych przedmiotach lewym przyciskiem myszy, trzymając jednocześnie klawisz TAB. Turkusowa siatka oznacza brak możliwości podniesienia przez zielonych, purpurowa jest dostępna tylko dla elity, z kolei brązowa jest niedostępna dla wszystkich.

4. MILICYJNI WOLONTARIUSZE - do tej pory samoobrona była wykorzystywana jako typowe mięso armatnie. Jeśli tylko mieliśmy odpowiednią lojalność w mieście i dysponowaliśmy wystarczającymi środkami finansowymi, to mogliśmy te oddziały szkolić i odnawiać w nieskończoność. Teraz tak łatwo już nie będzie, ponieważ to udoskonalenie zmusi nas o dbanie o nich. Żeby móc utworzyć samoobronę, to będziemy musieli mieć zwerbowanych wolontariuszy w danym mieście. Tymi osobami będą zwykli cywile. Rekrutować ich będziemy mogli na dwa sposoby. Pierwszy to matematyczny sposób: ilość cywili w mieście (np. 100) x lojalność w mieście (np 50%, czyli 0,5) x zmienny faktor (0,001) = 100x0,5x0,001 = 0,05 - tyle dostajemy wolontariusza na jedną godzinę. Drugi sposób, to bezpośrednie wcielenie cywila na mapie taktycznej poprzez z nim rozmowę. Przy odpowiednio doświadczonym najemniku (dośw., intel. oraz dowodz.), taki nabór nie powinien sprawić problemów i nad taką postacią, będzie widniał napis wolontariusz. Oczywiście im większa lojalność w mieście oraz ilość zdobytych miast i pobliskich farm, to tym więcej cywili w miastach i większy faktor do sposobu pierwszego, a także większa szansa na pozyskanie jednostki z metody drugiej. Pamiętajcie, że w druga stronę również to działa i to podwójnie, a przede wszystkim przegrana milicji z wrogiem, bardzo uszczupli liczbę naszych wolontariuszy, bez których teraz samoobrony nie wyszkolimy.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część III: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IV: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część V: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura

Jagged Alliance na Windows 7, 8, 8.1, 10

Jagged Alliance 2Z każdym nowym systemem operacyjnym firmy Microsoft, pojawiają się już nie tylko problemy z graniem, ale również i przeszkody uniemożliwiające samo odpalenie gier z serii Jagged Alliance. Do Windowsa Xp, wszystko ładnie chodziło, kłopoty zaczęły się już od Visty, na szczęście na Siódemce, całość spraw powróciła do normalności. Niestety na Windowsie 8 znowu pojawiły się trudności, a na Dziesiątce już komplikacje, które skutecznie powstrzymywały grę od jej poprawnego uruchomienia.

Cała seria gier Jagged Alliance żyje oraz ma się dobrze i non stop multum graczy sięga dalej po podstawowe wersje lub ich modyfikacje, dlatego dla Wszystkich, którzy korzystają już z najnowszego Windowsa 10, przygotowaliśmy specjalną nakładkę, dzięki której wszystkie części oraz wersje Jagged Alliance, bez problemu się uruchomią i będą chodzić płynnie.

JAGGED ALLIANCE NA WINDOWS 7, 8, 8.1, 10

Instalacja nie powinna Wam przysporzyć najmniejszych problemów

1. Tryb zgodności głównego pliku EXE naszej gry, ustawiamy na: "Windows Xp (Service Pack3)".
2. W głównym katalogu naszej gry, z folderu "Data", usuwamy plik o nazwie "Intro.slf".
3. Ściągamy nakładkę i wszystkie jej pliki, kopiujemy i wklejamy do głównego katalogu naszej gry i ją uruchamiamy.
4. W przypadku JA2 Wildfire, trzeba ręcznie dodać klucz do rejestru. W tym celu należy uruchomić plik "JA2 Wildfire - Windows 10 Registry Serial".

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wypróbowania nakładki i czekamy na Wasze potwierdzenia z pola walki, czy faktycznie wszytko działa bez zarzutu na najnowszym systemie operacyjnym Windows 10.

Jagged Alliance na Windows 10 - dyskusja na Forum

Wesołych Świąt życzy JACenter

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku!


W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

Autor: Redakcja JACenter, 2 komentarze · 1048 czytań

Świąteczne wyprzedaże gier Jagged Alliance

Jagged Alliance 2Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami, które sprzyjają i to bardzo zakupowemu szaleństwu, dlatego niemal wszystkie sklepy internetowe wręcz prześcigają się w obniżaniu cen swoich produktów. Z tej przedświątecznej atmosfery, również i Fani gier z serii Jagged Alliance mogą szczególnie skorzystać, ponieważ ceny wielu naszych ulubionych pozycji poszły mocno w dół. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma którejś części JA, to jest to idealny czas na uzupełnienie swojej kolekcji.

Niedawno informowaliśmy Was o uruchomieniu specjalnej strony w naszym serwisie, dzięki której w jednym miejscu macie możliwość sprawdzić, jak kształtują się ceny poszczególnych gier JA w najpopularniejszych portalach. Z racji tego, że zbliżają się Święta, to należy się spodziewać przeróżnych promocji, wyprzedaży lub obniżek cen, dlatego warto przejrzeć te witryny i zweryfikować, gdzie najkorzystniej będziecie mieli możliwość zdobycia brakującej wersji JA.

Zakładkę do sklepu zawsze znajdziecie na stronie głównej, w lewym panelu nawigacyjnym, w pierwszej kategorii, czyli "Serwis". Jeśli ktoś chciałby dodać jakiś inny portal, na którym też można kupić grę z serii Jagged Alliance, to wystarczy napisać o tym w komentarzach pod tym newsem lub pod artykułem albo w odpowiednim temacie na naszym forum dyskusyjnym, a z pewnością go dodamy. Serdecznie zapraszamy do korzystania.

Sklep Jagged Alliance - dyskusja na forum

Najemnicy z JA1 w JA2 1.13

Jagged Alliance CenterNasz portal jest znany z tego, że można w nim znaleźć artykuły opisujące przeróżne aspekty każdej gry z serii Jagged Alliance, zaczynając od charakterystyki samej pozycji i jej recenzji, poprzez opisy broni i przedmiotów, a na deskrypcji postaci i misji kończąc. Niestety w niektórych przypadkach jest parę braków, dlatego tym newsem zaczniemy cykl publikacji mających na celu ich uzupełnienie. Jako że JA2 1.13 jest jak do tej pory największym i najbardziej wszechstronnym modem, to pierwszy materiał będzie jego dotyczyć.

Odsłona 1.13 charakteryzuje się tym, że jako jedyna zawiera możliwość zwerbowania wszystkich najemników z całej palety gier Jagged Alliance (JA1, JA1 DG, JA2, JA2 UB oraz JA2 Wildfire), natomiast nie ma nigdzie aktualnych opisów tych postaci w stosunku do nowych umiejętności oraz wszystkich innych nowinek technicznych, z jakimi możemy się spotkać w JA2 1.13. Dlatego w celu poszerzenia informacji w naszym serwisie, w omawianej tutaj kwestii, powstały pierwsze dwa poniższe artykuły.

POSTACIE Z JA1 W JA2 1.13 - A.I.M.

POSTACIE Z JA1 W JA2 1.13 - M.E.R.C.

Na pierwszy ogień poszli najemnicy z części JA1 oraz JA1 Deadly Games. Już nie musicie werbować po kolei każdą postać z osobna w celu sprawdzenia jakie ma specjalne zdolności, wystarczy że zajrzycie do jednego z tych poradników i od razu będziecie mieli możliwość poddania weryfikacji wybranych przez Was najemników.

Przewodnik po postaciach został wykonany bardzo podobnie do tych już istniejących, z tą różnicą, że umiejętności zostały podzielone na dwie kategorie: te klasyczne oraz te nowe, występujące tylko w 1.13. Pod każdą z nich znajdziecie ich rozróżnienie ze względu na kategorię. O tym jakie predyspozycje będzie posiadał nasz najemnik, decydować będzie wybór głównej opcji podczas tworzenia nowej gry (Skill Traits). Dodatkowo po najechaniu kursorem na dany talent, pojawi nam się informacja z wszystkimi domyślnymi bonusami i minusami, które otrzyma nasza postać.

Powyższe publikacje zostały dodane na stronę główną, do lewej kolumny, w dziale JA2 v1.13. W każdej chwili również tam będą one dla każdego dostępne. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi najemnikami.

Charakterystyka postaci w JA2 1.13 - dyskusja na forum