AKTUALIZACJA MODYFIKACJI - CZĘŚĆ III - POZOSTAŁE PROJEKTY

Modyfikacje

Wykonaliśmy szersze rozeznanie, jak obecnie wygląda sytuacja na scenie moderskiej i powiemy Wam szczerze, że nas samych bardzo zaskoczyło to, jak duży ruch tam panuje. W zasadzie myśleliśmy, że tylko wersja rozwojowa 1.13 jest nadal wspierana, a po głębszym przyjrzeniu okazało się, że duża część najpopularniejszych innych modyfikacji, również jest na bieżąco aktualizowana. Oczywiście w ich przypadku są to zmiany może nie tak częste, jak w przy 1.13, bo czasami jest to nawet raz na pół roku lub rzadziej, ale jednak autorzy o swoich modach nie zapomnieli. Dlatego nasz dział Download otrzymał sporą dawkę modyfikacji zaktualizowanych do najnowszych wersji.


JA2 1.13 - GŁÓWNE PLIKI

JA2 1.13 BETA PL

JA2 1.13 Wildfire BETA PL

JA2 1.13 BETA ENG

JA2 1.13 Wildfire BETA ENG


MODYFIKACJE JA2 1.13

AIMNAS BigMaps BETA PL

Arulco Vacations ENG

AIMNAS BigMaps BETA ENG

Arulco Folding Stock BETA ENG

Improved AI + ModPack

Urban Chaos BETA ENG

Improved AI + Dodatki

Vengeance: Reloaded BETA ENG

Improved AI + Spolszczenie

Reloaded BETA PL

Reloaded BETA ENG


MODYFIKACJE JA2

New Classic PL

Metavira ENG

Night Ops RU

Stracciatella


MODYFIKACJE JA1

JA1 Patch v1.15y


Niestety w wielu przypadkach nie było już dostępu do kodu źródłowego, przez co nie było możliwości na skompilowanie wersji polskiej, a czasami nawet i angielskiej. Dlatego może być tak, że natraficie na na jakiś projekt, który w angielskim wydaniu, będzie posiadał nowszą wersję, niż w naszym rodzimym języku.

Dział Download

NOWE TYPY CIAŁ NABIERAJĄ KSZTAŁTÓW

Modyfikacje

Niejednokrotnie pytaliście się na łamach naszego portalu o ten projekt, dlatego chcielibyśmy Was zapewnić, że modyfikacja ta nie została porzucona i jest nadal rozwijana. Na angielskim forum, jej autorzy poinformowali nie dawno o postępach w jej produkcji. Otóż na chwilę obecną, metamorfozie zostały poddane animacje samej broni trzymanej przez naszych najemników. Przyznacie, że wygląda to naprawdę obiecująco.

Pracy jest nadal ogrom i zapewne do zakończenia tego przedsięwzięcia, moderzy będą musieli poświecić jeszcze masę swojego wolnego czasu, którego jak zapewne u każdego z nas jest niewiele w dzisiejszych czasach. Niestety jak to w takich wypadkach bywa, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na koniec prezentujemy filmik, w którym pokazane są efekty modyfikacji animacji broni krótkiej.

JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe typy ciał - oficjalne forum

KRÓLOWA DEIDRANNA ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Modyfikacje

Można powiedzieć, że Deidranna jest jak Elliot, możecie do niej strzelać, likwidować ją na każdy możliwy sposób, a ona i tak wróci żywa. Nie inaczej jest i tym razem, gdzie absolutnie nie pogodziła się z utratą tronu i postanowiła go odzyskać za wszelką cenę. Udało się jej nawet przekonać AIM oraz MERC do walki po jej stronie i przy ich pomocy zdobyć Medunę. Teraz zaczynając od tego miasta oraz mając do dyspozycji wszystkich złych bohaterów, mamy za zadanie pomóc dyktatorce obalić rebelię, poprzez likwidację wszystkich ich przywódców z Miguelem na czele i głównego ich miasta, czyli Omerty.

DEIDRANNAS SIDE MOD

Kampanię zaczynamy w sektorze P1. Po likwidacji znajdującego się tam niewielkiego oporu rebeliantów, w jednym z budynków będzie czekał Derek, który po krótkiej z nami rozmowie, zaprowadzi naszą ekipę do podziemnego sektora. Tam z kolei, będzie nas oczekiwał Skipper, który również po krótkim dialogu zaprowadzi nas tym razem do przejścia do jeszcze niższego poziomu mapy. Po zejściu do tego sektora, w prawym górnym rogu, będzie sekretna ścieżka, która zaprowadzi nas do piwnic Meduny w sektorze P3

Ostatnia wspomniana wyżej lokalizacja, zapewne będzie już dla Was znajoma. Stamtąd udajemy się na powierzchnię do pałacu królowej, gdzie do naszej drużyny dołączy Elliot, Joe oraz oczywiście Deidranna. Od teraz zaczynamy przygodę, w której to głównym celem będzie dotarcie do Omerty i neutralizacja przywódców rebeliantów.

Deidrannas Side Mod - oficjalna strona

PEŁNA CHARAKTERYSTYKA POSTACI W JA2 1.13

Modyfikacje

Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł prezentujący opis najemników z pierwszej części JA, którzy na stałe zostali wprowadzeni do JA2 1.13 od wersji 7609. Dzisiaj prezentujemy Wam drugi jego rozdział, w którym będziecie mogli przestudiować parametry postaci występujących w pozostałych odsłonach gry Jagged Alliance. Różnica jest tylko taka, że tym razem, ową charakterystykę przetłumaczyliśmy w całości na język polski.

POSTACIE W JA2 1.13 - A.I.M.

POSTACIE W JA2 1.13 - M.E.R.C.

POSTACIE W JA2 1.13 - R.P.C.

POSTACIE W JA2 1.13 - UNFINISHED BUSINESS

POSTACIE W JA2 1.13 - WILDFIRE

Przewodnik został wykonany bardzo podobnie do tych już istniejących, z tą różnicą, że umiejętności zostały podzielone na dwie kategorie: te klasyczne oraz te nowe, występujące tylko w 1.13. Pod każdą z nich znajdziecie ich rozróżnienie ze względu na kategorię. O tym jakie predyspozycje będzie posiadał nasz najemnik, decydować będzie wybór głównej opcji podczas tworzenia nowej gry (Cechy umiejętności). Dodatkowo po najechaniu kursorem na nazwę danej zdolności, pojawi nam się informacja z wszystkimi domyślnymi bonusami i minusami, które otrzyma nasza postać.

Powyższe publikacje zostały dodane na stronę główną, do prawej kolumny w górnej jej części, w dziale JA2 v1.13. W każdej chwili również tam będą one dla każdego dostępne. Życzymy przyjemnej lektury.

Charakterystyka postaci w JA2 1.13 - dyskusja na forum

AKTUALIZACJA MODYFIKACJI - CZĘŚĆ II - JA2 1.13 WILDFIRE

Modyfikacje

Prace nad wersją BETA 1.13 idą cały czas naprzód i jak na razie nie widać ich końca, przez co na chwilę obecną wręcz niemożliwe jest ocenić, kiedy można się spodziewać nowej stabilnej odsłony. Dlatego pozostaje nam aktualizacja najbardziej popularnych modyfikacji i sprzężenie ich z najnowszym nieoficjalnym i rozwojowym wariantem. W dzisiejszym newsie przedstawimy Wam projekt, który zapewne większość Was kojarzy z bardzo fajnych map.

JA2 1.13 WILDFIRE BETA PL

Wildfire 1.13 został przystosowany do współpracy z BETĄ JA2 1.13 w jej najnowszej odmianie o numerze 8900. Aczkolwiek dla lepszego rozeznania, zarówno dla samej BETY 1.13 oraz modyfikacji na niej opartych, zmieniliśmy ich nazewnictwo, ponieważ innym torem idzie aktualizacja pliku exe, a innym pozostałe pliki. Dlatego do projektów opartych na rozwojowej wersji 1.13, dodaliśmy następujące skróty:

 • Gr  (Game revision) - jest to numer wersji samego pliku EXE,
 • Dr  (Data revision) - jest to numer wersji pozostałych plików gry.
 • JA2 1.13 - dyskusja na forum Aktualizacje modyfikacji - część I

  SPOLSZCZENIE DO PROJEKTU ULEPSZONEJ INTELIGENCJI

  Modyfikacje

  Autorzy modyfikacji Improved AI udostępnili nam kod źródłowy do swojego projektu, dzięki czemu mieliśmy możliwość go na nowo skompilować, ale tym razem w polskiej wersji. Po jego utworzeniu dołożyliśmy do niego odpowiednie pliki lokalizacyjne, następnie całość połączyliśmy w jedną paczkę, a na końcu prawidłowo skonfigurowaliśmy pod nowe AI. Polonizację tę możecie już ściągnąć i przetestować bezpośrednio z naszego działu Download.

  SPOLSZCZENIE DO IMPROVED AI

  W paczce polonizacyjnej znajdziecie trzy rodzaje spolszczeń. Waszym zadaniem będzie tylko i wyłącznie wybranie i zastosowane tego, który będzie odpowiadał Waszej modyfikacji, a mianowicie:

  1.)  JA2 1.13(7609) Improved AI r1665 PL - sam plik EXE,

  2.)  JA2 1.13(7609) Improved AI r1665 PL plus DODATKI,

  3.)  JA2 1.13(7609) Improved AI r1665 PL plus MODPACK.

  Chcieliśmy jeszcze zwrócić uwagę, że nie jest to oczywiście w pełni stu procentowe spolszczenie, gdyż ono zatrzymało się gdzieś na poziomie poprzedniej stabilnej wersji 1.13. Natomiast te podstawowe i najważniejsze aspekty samej gry, zostały wszystkie przetłumaczone, dzięki czemu gra się i tak zdecydowanie swobodniej, pewniej, a sama rozgrywka jest o wiele bardziej przyjemniejsza.

  JA2 1.13 Improved AI - dyskusja na forum

  NAJPOPULARNIEJSZE MODYFIKACJE W JEDNYM PROJEKCIE

  Modyfikacje

  W poprzednich dwóch newsach informowaliśmy Was o modyfikacji zwiększającej sprawność zachowania sztucznej inteligencji przeciwników. Jego autor Sevenfm, przystosował ten projekt nowego AI, również do najczęściej pobieranych innych modyfikacji. Co więcej, nie będzie już potrzeby ściągać każdego moda z osobna, a następnie łączyć go z JA2 AI, gdyż wszystko zostało połączone w jeden duży projekt, w którym jedyne co nam pozostanie, to wybrać właściwy mod.

  JA2 1.13(7609) IMPROVED AI + MODPACK

  Aby wybrać interesującą nas modyfikację, należy uruchomić program INI EDITOR (znajdujący się w głównym folderze projektu), a następnie w lewym górnym rogu zaznaczyć właściwą konfigurację dokumentu VFS. Na końcu zapisujemy zmiany i uruchamiamy grę przy pomocy pliku JA2 AI.EXE.

  Poniżej prezentujemy w kolejności alfabetycznej, rozwinięcia skrótów pojawiających się przy wyborze modyfikacji:

 • AFS - Arulco Folding Stock,
 • AIMNAS - Alpha Item Mod, New Attachment System,
 • AR - Arulco Revisited,
 • AV - Arulco Vacations,
 • DL - Deidranna Lives,
 • IoV - Instruments of Violence,
 • LP - Level Progression,
 • NO - Night Ops,
 • SDO - Stock Data Overhaul,
 • TypeP - JA2 Reloaded,
 • UC - Urban Chaos,
 • WF - Wildfire Maps.
 • Teraz pytanie, w które konfiguracje modyfikacji warto było by zagrać. Otóż wedle rekomendacji Twórców, najwięcej innowacji związanych z nową sztuczną inteligencją oraz liczne dodatki, o których pisaliśmy w tym newsie, zawierają te propozycje, które mają w swojej nazwie skrót SDO, czyli kompletny rebalans parametrów broni, dodatków, odzieży i innych przedmiotów, wykonany specjalnie dla nowego NCTH (New Chance To Hit). Życzymy przyjemnej rozgrywki!

  JA2 1.13 Improved AI - dyskusja na forum