THQ Nordic ogłosi dwie nowe gry na Gamescom. Czy jedną z nich będzie JA?

Jagged Alliance

Ostatni raz o tym co dzieje się wokół nowej odsłony Jagged Alliance informowaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Poruszyliśmy wówczas kwestię pojawienia się oficjalnej strony Jagged Alliance, która powstała za pośrednictwem nowego wydawcy gry - THQ Nordic. Jednak od tamtej pory nic się nie zmieniło, więc próżno na niej szukać przydatnych informacji. Jakiś czas temu szwedzki wydawca zdradził swoje plany dotyczące gier jakie zostaną pokazane na nadchodzących targach Gamescom.

Na niemieckie targi THQ Nordic zabiera w sumie osiem tytułów. Cztery z nich będzie można wypróbować na specjalnie przygotowanym stoisku, zaś pozostałe zostaną udostępnione za tzw. "zamkniętymi drzwiami". Oprócz tego firma również zapowiedziała, że w trakcie trwania imprezy zaprezentuje dwa, jeszcze nieujawnione przez siebie tytuły.

Na powyższej grafice możemy zobaczyć jakie gry zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach. Dwa nieujawnione tytuły są przedstawione jako część obrazka. Jeden pokazuje zachód słońca na czerwonym niebie. Drugie zaś prezentuje niebieskie tło, które być może jest oceanem bądź chmurami - z szalikiem falującym na wietrze. Oczywiście opis ten niewiele nam mówi, ale są to już jakieś wskazówki.

My największe nadzieje pokładamy jednak w tym, że jedną z tych dwóch niezapowiedzianych gier będzie nowe Jagged Alliance do którego wydawca nabył prawa w 2015 roku. Pod koniec ubiegłego roku została także uruchomiona już wspomniana oficjalna strona gry, ale poza komunikatem "Wkrótce" oraz logiem THQ Nordic nie znajdziemy na niej niestety nic więcej.

Czy jedną z tych dwóch gier będzie nowe Jagged Alliance? O tym przekonamy się podczas targów Gamescom, które odbędą się w dniach 21 - 25 sierpnia w Kolonii.

Jagged Alliance: Rage! - strona oficjalna

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku!


W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

THQ Nordic wskrzesza Jagged Alliance. Oficjalna strona gry wkrótce.

Jagged Alliance

Witam wszystkich bardzo serdecznie po mojej długiej nieobecności. O tym że gra Jagged Alliance po raz kolejny zyskała nowego wydawcę informowaliśmy przeszło dwa lata temu. Od tamtej pory w świecie Jagged Alliance działo się bardzo niewiele chociaż bardzo starałem się śledzić branżowe media, ale niestety nie udało mi się znaleźć nic godnego uwagi. Jednak z początkiem tego miesiąca pojawiła się nadzieja na to, że w końcu coś ruszyło się w świecie serii popularnych turówek.

Dobre wieści są bowiem takie, że w sieci pojawiła się oficjalna strona Jagged Alliance. Na obecną chwilę nie znajdziemy tam żadnych przydatnych informacji. Nie znamy także tytułu gry, nie wiemy również kto ją stworzy oraz nie wiemy nic o planowanej dacie premiery. Wiadomo natomiast, że głównym wydawcą gry jest THQ Nordic i ma ona zostać wkrótce zapowiedziana.

Seria Jagged Alliance w przeciągu kilku lat doczekała się jedynie dwóch produkcji. W 2012 roku wyprodukowano i wydano Jagged Alliance: Back in Action a dwa lata później za sprawą studia Full Control do dystrybucji trafiło Jagged Alliance: Flashback. Niestety obie te gry przyniosły jedynie rozczarowanie wśród grających i nie zyskały dość dużej popularności co z pewnością odbiło się na marce.

Możemy jedynie mieć nadzieję, że THQ Nordic zdoła sprostać wyzwaniu i odda w nasze ręce godną kontynuację klasycznego cyklu gier taktycznych jakim bez wątpienia jest seria Jagged Alliance.

Jagged Alliance: Rage! - strona oficjalna

ZAPRASZAMY DO KREACJI WŁASNYCH MODYFIKACJI!

Modyfikacje

Biorąc teraz na poważnie niedawny news i jego niezwykłe zainteresowanie, doszliśmy do wniosku, że czas na poważną zmianę w dziale Download. Nie będziemy już tam wdrażać modyfikacji sprzężonych od razu z właściwą wersją JA2 1.13, tylko same pliki tych projektów. Teraz będziecie mogli stworzyć konfiguracje gry wedle własnego upodobania.

Dla ułatwienia ich łączenia, pod każdą modyfikacją na pomarańczowo i to pogrubioną czcionką, będzie pełna charakterystyka danego projektu. Będzie to główny motyw, najważniejsze pliki, z których dany mod będzie się składał, wersja 1.13 na którą domyślnie jest przeznaczony, kolejność instalacji jeśli takowa będzie potrzebna oraz miejsce, gdzie powinno się wrzucić wybraną przez Was modyfikację.

Np. jeśli w obydwu modyfikacjach, które mamy zamiar scalić, podstawą będą mapy, jak np. przy Arulco Revisited i AIMNAS, to wiadomo że takiej konfiguracji stworzyć nie będzie można, ponieważ mod będzie działał tylko ten, który jako ostatni zostanie wdrożony. W przypadku takich sytuacji trzeba będzie po prostu uważać. Jest też oczywiście sporo projektów, które nie tylko że łączą się z każdą wersją 1.13 i innym modami, ale również kolejność ich wdrażania jest nieistotna.

W celu odróżnienia tych plików od ich odpowiedników, które są już sprzężone z właściwą wersją 1.13, dodaliśmy w nazwie na końcu zwrot "OEM". Ten popularny skrót odnoszący się do licencji związanych z oprogramowaniem, u nas będzie się nazywał: "Original Equipment of Modification", czyli w bardzo luźnym tłumaczeniu: "Oryginalne Pliki Modyfikacji".


CZYSTE MODYFIKACJE - PLIKI PROJEKTÓW W WERSJI OEM

Od 1 do A Od D do Z

1.13(4870) Wild Wildfire v1.01 OEM

DBB IoV 929 OEM

1.13(7609) Wild Wildfire v1.01 OEM

Deidranna Lives v4.51 OEM

1.13(7609) Wildfire v6.06 OEM

Improved Fire Sounds OEM

1.13(8396) Wildfire v6.07 BETA OEM

JA2 1.13(7609) + Bugfixes to 8281 BETA ENG OEM

1.13(7609) Increase Team Sizes ENG OEM

New AI + IAS ENG OEM

1.13(8338) Increase Team Sizes BETA ENG OEM

Urban Chaos v4.51 OEM

1.13(7609) JA2 Reloaded OEM

Urban Chaos v4.6x BETA OEM

AIMNAS v27.03.2017 BETA OEM

Warhammer 40K BETA OEM

Arulco Folding Stock v4.51 OEM

Vengeance Reloaded BETA OEM

Arulco Folding Stock v4.6x BETA OEM

Arulco Revisited v1.41 OEM

Arulco Vacations v1.08 + NAI ENG OEM

W dziale Download dołożylismy nową rozwijaną podzakładkę o nazwie "Modyfikacje OEM", w lewym górnym rogu, czyli tę wskazaną na poniższym zdjęciu. Wydaję nam się, że większość modyfikacji została tam wdrożona, natomiast gdyby którejś brakowało, to dajcie znać w komentarzach pod newsem, a postaramy się ją jak najszybciej dodać. No cóż, to w takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam miłego, efektywnego i pozytywnego łączenia!

Konfiguracje modyfikacji - dyskusja na forum

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER!

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Wielkanocnych
oraz bardzo mokrego dyngusa!


W związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Wielkanocnych, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, spełnienia wszelkich marzeń i celów, a w koszyczku zaś mnóstwo pisanek kolorowych. Niech zbliżający się poniedziałkowy dyngus zmyje z Was wszelkie troski i zmartwienia.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

PIERWSZA REKLAMA NA JACENTER - PARÓWKA!

Ostatni news cieszył się tak dużą popularnością, że w ciągu pierwszego tygodnia jego publikacji, pojawiło się ponad 30 komentarzy, a sam materiał został otwarty ponad 1000 razy w ciągu tego okresu. Tak ogromnego zainteresowania możliwością zagrania w różne konfiguracje Waszych ulubionych modyfikacji bazujących na projekcie JA2 1.13, absolutnie się nie spodziewaliśmy. Jak zapewne wiecie mała, średnia, czy duża sława, niesie za sobą zarówno pozytywne aspekty, jak i niestety te negatywne też.

Te złe rzeczy, które pojawiły się od razu, to oczywiście spamerzy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, niemal codziennie pojawiały się niedozwolone przez regulamin posty reklamowe na forum dyskusyjnym, a także komentarze tego samego typu pod artykułami, newsami, czy plikami w dziale Download. Wszystkie takie elementy nie tylko że kasowaliśmy od razu, ale również samych użytkowników ich piszących usuwaliśmy całkowicie z naszego portalu. Gdyby tego było mało, to niektórzy tacy delikwenci, wysyłali spam reklamowy do innych użytkowników na PW, co oczywiście spotkało się z taką samą reakcją, jak w stosunku do tych pierwszych.

No ale są również i dobre strony takiej sytuacji (przynajmniej my to tak odbieramy). Dostaliśmy na kontakt JACenter kilka zapytań z ofertą dotyczącą wyświetlania reklam w naszym serwisie. Większości odmówiliśmy, ponieważ po pierwsze, chcieliśmy zachować czystość i wolność od reklam, a po drugie propozycje te były finansowo małowartościowe i niezadowalające. Natomiast jednej ofercie i Firmie jej reprezentującej, no nie mogliśmy odmówić, gdyż ich zamysł płatniczy był dla nas bardzo satysfakcjonujący. Utrzymywanie serwisu na jednych z najwydajniejszych hostingach, które są jednocześnie bez jakichkolwiek limitów, kosztuje solidne kilkaset złotych rocznie, dlatego zdecydowaliśmy o nawiązaniu współpracy. Będzie to spory zastrzyk gotówki, który przyda nam się na rozwinięcie jagged-alliance.pl

Umowa wejdzie w życie z dniem 06 kwietnia 2017r, to jest w czwartek o godz. 00:01. Na chwilę obecną zdjęcia nie prowadzą do strony Producenta z wiadomego powodu, czyli wcześniej wymienionego dnia, w którym to wszystko będzie aktywowane. Sama nazwa Wytwórcy będzie również podana tego właśnie dnia. Woleliśmy Was uprzedzić, żebyście nie byli za bardzo zdziwieni, gdy na stornie głównej, będą co kilka dni pojawiać się różnego rodzaju parówki, kiełbasy, szynki, boczki, kurczaki i inne tego typu produkty. No cóż, pozostaje tylko życzyć Wam smacznego!

Reklama parówki na JACenter - dyskusja na forum
Autor: Redakcja JACenter, 4 komentarze · 1812 czytań

PRZETESTUJMY NOWE KONFIGURACJE MODYFIKACJI

Modyfikacje

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że w ostatnim czasie było bardzo dużo zapytań, odnośnie łączenia wielu przeróżnych projektów, w jedną działającą modyfikację. Fakt jest faktem, że modów bazujących na JA2 1.13 jest tak dużo, że ilość ich możliwej konfiguracji, która mogła by utworzyć coś nowego, jest zdecydowanie nie do policzenia. Każdy z nas uwielbia JA2 i oczywiście chciałby zagrać w swoją własną koncepcję tej gry i ku naszemu zaskoczeniu, sami użytkownicy przyszli z pomocą realizacji tego celu.

1. JAGGED ALLIANCE 2 CTH - szansę na trafienie w klasycznym JA2, zaprojektował dla nas cubik2k. Po najechaniu na wroga, należy nacisnąć klawisz "F" i z dokładnością do 1%, po lewej stronie nad zdjęciami najemników, pojawi się owe prawdopodobieństwo na celny strzał. Można bardzo fajnie posprawdzać, jak w rożnych pozycjach ciała, owa szansa na trafienie się zwiększa lub zmniejsza. Jest to małe, ale jakże pomocne usprawnienie, wielka szkoda, że nie było tego od samego początku.

2. JA2 1.13(8338) + DBB IOV 929 - użytkownik kwachu przygotował dla nas aż trzy rożne połączenia. Pierwsza nich to 1.13 BETA plus znany wszystkim mod, który do podstawowego zestawu broni i przedmiotów, dodaje nieprawdopodobną ilość swoich własnych w liczbie grubo ponad trzech tysięcy. Oczywiście takie połączenie już jest, ale tylko na wersję 7609, która w stosunku do BETY, ma zdecydowanie mniej nowinek technicznych wdrożonych w siebie.

3. JA2 1.13(8338) + DBB IOV 929 + ITS - tutaj nasz kolega kwachu dołożył do konfiguracji z punktu 2, dodatkową funkcję w postaci Increased Team Sizes, która daje możliwość zwerbowania absolutnie wszystkich najemników bez jakichkolwiek limitów. Wedle informacji jaką On uzyskał, to tej funkcjonalności z naszymi postaciami, nie ma nawet chyba w najnowszej BECIE.

4. JA2 1.13(8338) + DBB IOV 929 + ITS + ARULCO REVISITED - tak dokładnie, kwachu poszedł jeszcze dalej i nałożył na to wszystko znakomity projekt w postaci Arulco Revisited. Sami jesteśmy ciekawi jak takie połączenie się u Was sprawdzi.

5. JA2 1.13(7609) + NAI + IFS + IAS - niedawno na forum Daniels, poinformował nas o istnieniu projektu, który posiada w sobie masę usprawnień mogących się zawrzeć w sumie w trzech powyższych skrótach. Wszystkie zmiany w tej modyfikacji możemy na spokojnie przejrzeć w tym poście, natomiast te nowe funkcje są następujące (poniższy filmik dotyczy tej ostatniej, a dokładny opis możliwości jej konfiguracji znajduje się tutaj):

  • NAI - (New Artificial Intelligence) nowa ulepszona inteligencja przeciwników,
  • IFS - (Improved Fire Sound) udoskonalone dźwięki wystrzałów broni,
  • IAS - (Improved Ambient Sounds) ulepszone odgłosy otoczenia.

6. JA2 1.13(7609) + BUGFIXES - okazało się, że oprócz stabilnej wersji 7609 i rozwijającej się BETY, istnieje jeszcze pośrednia odmiana JA2 1.13. Jest to wydanie 7609 bez jakichkolwiek nowości technicznych, z jakimi możemy się spotkać w BECIE, ale za to zawiera w sobie poprawki wszystkich zauważonych błędów i niedociągnięć w samym kodzie źródłowym (czyli pliku EXE), które niejednokrotnie mogły spowodować nawet crash samej gry. Obecnie są wdrożone bugfixy aż do wersji 8281, a o wszystkich poprawkach można na spokojnie poczytać tutaj.

7. JA2 1.13(8390) BETA ENG - na koniec mamy dla Was aktualną wersję JA2 1.13(8390), przeznaczoną na miesiąc marzec 2017r.

Wszystkie powyższe konfiguracje modyfikacji są oczywiście w wersjach BETA i angielskiej wariantach językowych. Z pewnością ich Twórcy będą bardzo wdzięczni za jakikolwiek feedback, czy to na forum, czy w komentarzach pod newsem, aby móc jeszcze bardziej je dopracować. Serdecznie wszystkich zapraszamy do ich wypróbowania.

Dział Download Konfiguracje modyfikacji - dyskusja na forum