ULEPSZONA SZTUCZNA INTELIGENCJA PRZECIWNIKÓW

Modyfikacje

Obok cały czas rozwijającej się modyfikacji JA2 1.13, powstaje również projekt, którego głównym celem jest usprawnienie schematu działania naszych oponentów. Zapewne każdy z Was wie, że inteligencja przeciwników z klasycznego JA2, polega w zasadzie tylko na ich sprincie w stronę naszych postaci, aż do momentu, w którym skończy im się życie i to bez względu na to, czy na drodze jest głęboka woda, w pełni oświetlone miejsce w nocy, czy pole minowe. W opisywanej tutaj modyfikacji, takie sytuacje to już jest absolutna przeszłość.

W tak ogólnym dużym skrócie, ponieważ zmian jest naprawdę multum i to w każdym aspekcie zachowań przeciwników, będą teraz oni starali się grać bardziej defensywnie, próbując nas oskrzydlić, wykorzystując przy tym do maksimum od strony taktycznej, każdą napotkaną przeszkodę, posiadaną broń lub inny przedmiot, czy też umiejętność specjalną (medyk, snajper, broń ciężka, radiooperator itp.).

Wszystkie niezbędne linki prowadzące do projektu nowego AI (Artificial Intelligence) prezentujemy poniżej:

 • JA2 1.13(7609) Improved AI r1573 ENG - dział Download,
 • JA2 1.13 Improved AI - źródło najnowszych wersji,
 • JA2 1.13 Improved AI - oficjalne forum poświęcone projektowi,
 • JA2 1.13 Improved AI - pełna lista zmian,
 • JA2 1.13(7609) ENG - dział Download.
 • JA2 1.13 Improved AI - dyskusja na forum

  AKTUALIZACJE MODYFIKACJI: CZĘŚĆ I - JA2 1.13

  Modyfikacje

  Gra JA2 istnieje już ponad 20 lat, ale i tak pomimo swojego wieku, nadal żyje i cieszy się sporą popularnością w tworzeniu do niej nowych małych lub większych modyfikacji. Wszystko zaczęło się od wypuszczenia przez Twórców w 2001r. edytora map razem z dodatkiem JA2 Unfinished Business, który zapoczątkował wysyp sektorowych projektów. Natomiast gdy w 2005r. opublikowano JA2 Wildfire i jednocześnie oddano społeczności kod źródłowy do pliku exe, to zaczęły powstawać niesamowite eksperymenty razem z programami ułatwiającymi zmiany w grze. Nawet dzisiaj jest jeszcze kilka modyfikacji, które nadal są rozwijane i uaktualniane, tak aby mogły współpracować z najświeższą wersją JA2 1.13, dlatego najpierw nią się zajmiemy.

  Jagged Alliance 2 1.13 - chyba nigdy nie skończy się jej usprawnianie, ponieważ moderzy ciągle coś nowego dodają. Szkoda tylko, że nadal nie ma nowej stabilnej i oficjalnej wersji, gdyż z pewnością wiele innych modyfikacji zostało by do niej uaktualnionych. Z racji tego, że zmiany są czasami tak częste, że wręcz trudno nadążyć nad ich bieżącym wdrażaniem, dlatego podajemy również linki do stron źródłowych, gdzie można sprawdzić, jaka jest aktualna jej wersja.

 • JA2 1.13 (8767) BETA PL - wersja rozwojowa PL
 • JA2 1.13 (8796) BETA ENG - wersja rozwojowa ENG
 • JA2 1.13 - źródło rozwojowych wersji
 • JA2 1.13 - źródło stabilnych wersji
 • JA2 1.13 - na bieżąco aktualizowany kod źródłowy dla wersji rozwojowej
 • JA2 1.13 - wersje językowe dla odpowiedniego pliku exe
 • JA2 1.13 - oficjalne forum tej modyfikacji
 • JA2 1.13 - forum nowości technicznych, o których niejednokrotnie pisaliśmy
 • JA2 1.13 - portal poświęcony opisowi JA2 1.13
 • JA2 1.13 - dyskusja na forum

  WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

  Wesołych Świąt od JACenter!

  Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
  życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
  i szczęśliwego Nowego Roku!


  W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
  niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.  Pozdrawiamy,
  Redakcja Jagged Alliance Center

  Autor: Redakcja JACenter, 8 komentarzy · 870 czytań

  BĘDZIE POLSKA WERSJA PLANSZÓWKI JA2!!!

  Ostateczny wynik całej akcji można śmiało uznać za wręcz ogromny sukces. Nie dość, że już w 22 dniu osiągnięto docelową kwotę 50 tys. zł., to jeszcze na koniec udało się ją powiększyć aż do niemal 60 tys. zł., co daje 119% celu, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się z licznych dodatków do tej planszówki. Duże gratulacje dla Twórców kampanii, a także niebotyczne podziękowania ślą wszystkie postacie ze świata Arulco za wsparcie i możliwość ponownej rozgrywki, ale tym razem na zupełnie nowym, niezbadanym planszowym gruncie.

  Zgodnie z informacjami ze strony kampanii, przewidywany termin dostarczenia polskiej wersji gry planszowej JA2 Board Game to maj 2020r. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach w produkcji, dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko cieprpliwie czekać. Jeszcze raz gratulujemy tak znakomitego osiągnięcia!

  JA Board Game - dyskusja na forum

  POLSKA WERSJA PLANSZÓWKI JA2 JEST JUŻ NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

  Brakuje już tylko 1300 zł., aby zbiórka na polonizację gry planszowej JA2 Board Game zakończyła się pełnym sukcesem. Do końca akcji pozostało jeszcze 10 dni i można by powiedzieć, że to sporo czasu, ale w takich sytuacjach czas ten potrafi bardzo szybko minąć. Dlatego dobrze Wam znani najemnicy ze świata Arulco, wydali obligatoryjną dyspozycję wsparcia do wszystkich fanów, z którymi spędzili tyle fantastycznych chwil podczas potyczek z okrutną Deidranną i jej żołnierzami. Z niespotykaną przyjemnością chcieliby na planszowym gruncie wytoczyć jeszcze raz kampanię przeciwko despotycznej królowej. Żywimy ogromną nadzieję że staniemy na wysokości zadania i ich nie zawiedziemy.

  POLSKA WERSJA JA THE BOARD GAME - KAMPANIA NA WSPIERAM.TO

  JA Board Game - dyskusja na forum

  WYSTARTOWAŁA KAMPANIA POLONIZACJI GRY JA THE BOARD GAME

  10 października wystartował opisywany tutaj croudfunding i po dwóch jego dniach możemy śmiało powiedzieć, że projekt ten otrzymał o wiele większe wsparcie niż sam pierwowzór w angielskiej wersji. Na chwilę obecną licznik pokazuje zebranie ponad 42 tys. zł , co daje 84% docelowej kwoty, która wynosi 50 tys. zł. Osiągnięcie tego limitu jest oczywiście warunkiem niezbędnym, aby Twórcy w ogóle te pieniądze otrzymali, a wszystko wskazuje na to, że tak to się właśnie zakończy, gdyż do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc.

  POLSKA WERSJA JA THE BOARD GAME - KAMPANIA NA WSPIERAM.TO

  Jeśli uda się uzbierać kwotę większą od docelowej, to całość zostanie przeznaczona na liczne dodatki takie jak: nowe misje a nawet całe kampanie wraz z oryginalną mapą, dodatkowi najemnicy, przeciwnicy, karty, figurki, tłumaczenia, czy przeróżne gadżety dla graczy ułatwiające rozgrywkę. Trzymamy bardzo mocno kciuki, aby udało się uzbierać jak najwyższa kwotę!

  JA Board Game - dyskusja na forum

  SZYKUJE SIĘ POLSKIE WYDANIE GRY PLANSZOWEJ JAGGED ALLIANCE

  Na przełomie października i listopada 2017r., na Kickstarterze pojawiła się kampania, której celem było ufundowanie planszowej wersji gry Jagged Alliance. Wsparcie okazało się na tyle duże, że już w 21 dniu jej trwania, wszystko zakończyło się sukcesem, a nadwyżka pieniędzy została przeznaczona na liczne dodatki. Tym razem, za kilka dni ruszy powiązany z nią kolejny croudfunding, który jeśli się powiedzie, to pozwoli nam zagrać w nią całkowicie po polsku.

  Za publikację oraz promocję tej planszówki, a także całą kampanię, odpowiedzialne będzie polskie wydawnictwo Underworld Kingdom, znane między innymi z takich znakomitych planszowych tytułów jak Stworze, Lunation oraz Stoleme. Całe przedsięwzięcie startuje 10 października na portalu wspieram.to, a poniżej prezentujemy zestaw niezbędnych linków do śledzenia na bieżąco całej kampanii.

 • JA Board Game PL - kampania na wspieram.to
 • JA Board Game PL - oficjalna strona
 • Facebook - najnowsze informacje o kampanii
 • Unboxing angielskiej wersji gry
 • Recenzja planszówki JA Board Game
 • Kickstarter - kampania pierwotnej gry
 • Underworld Kingdom - oficjalna strona Wydawnictwa
 • JA Board Game - dyskusja na forum