PREMIERA JAGGED ALLIANCE 3 CORAZ BLIŻEJ?

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Minęło pół roku od czasu gdy po raz pierwszy informowaliśmy o nadchodzącym Jagged Alliance 3 i od tamtej pory nastała wokół produkcji gry złowroga cisza, która zaniepokoiła wielu. Choć sami twórcy z Haemimont Games zapewniają, że bardzo ciężko pracują nad grą to wśród fanów serii pojawiały się głosy o zawieszeniu prac na wyżej nieokreślony czas lub co gorsza nawet anulowaniu całej produkcji. Póki co producent ani również wydawca do tej pory nie wydali w tej sprawie żadnego komunikatu. W tej sytuacji należy sądzić, że prace nad Jagged Alliance 3 postępują, ale obecnie nie wiadomo na jakim są etapie.

Zaglądając od czasu do czasu na stronę Steam trzeciej części Jagged Alliance możemy zauważyć, że w dalszym ciągu widnieje na niej adnotacja "Coming Soon". Jednak ta bardzo enigmatyczna fraza, nie do końca wyjaśnia kiedy możemy spodziewać się wyczekiwanej produkcji.

Sytuacja zmienia się diametralnie gdy wejdziemy na kartę wydawcy THQ Nordic. Znajdują na niej bowiem wszystkie przez niego wydane gry jak i te które, znajdują się w produkcji. Zgodnie z oficjalną listą gier wydawanych przez THQ Nordic na Steam, Jagged Alliance 3 miałby być udostępniony graczom już 30 czerwca 2022 roku, więc za niecałe trzy miesiące. Nie wiadomo jednak dokładnie jak długo data widnieje na stronie i kiedy została ustawiona przez wydawcę.

Czy jest to rzeczywiście data premiery? A może jest to celowo wpisany placeholder? Tego nie wiadomo, ale w każdym razie pojawienie się tej informacji nie było na pewno zamierzone, gdyż odbyło się to po cichu i bez jakichś głośnych zapowiedzi. Wszystko wskazuje jednak na to, że data pochodzi wprost od wydawcy, jednak jeśli nie zostanie to oficjalnie potwierdzone wszystko może ulec zmianie.

Na sam koniec jeszcze przypomnijmy czym tak naprawdę będzie Jagged Alliance 3. Tym razem przejmiemy kontrolę nad siłami najemników w fikcyjnym państwie o nazwie Grand Chien. W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejęła paramilitarna jednostka znana pod nazwą "Legion".

Aby odnaleźć prezydenta rodzina na ten cel przeznacza cały swój majątek i kontaktuje się w tej sprawie z potężną korporacją Adonis, która zrzesza wokół siebie grupę wykwalifikowanych najemników. Grupa ta będzie miała za zadanie odnalezienie zaginionego prezydenta i przywrócenia porządku w pogrążonym chaosie Grand Chien.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

NOWOŚCI TECHNICZNE W JA2 1.13 - CZĘŚĆ XVII: INTERFEJS UŻYTKOWNIKA

Modyfikacje

Być może wielu z Was ta informacja zaskoczy, ale pomimo upływu kolejnych lat, największy dotychczasowy projekt w postaci JA2 1.13, nadal jest aktywnie wspierany i ciągle rozwijany. Prawdopodobnie z racji tego, że z powodu ograniczeń związanych z kodem źródłowym, już coraz trudniej wdrażać kolejne nowości techniczne mające na celu urealnienie samej rozgrywki, dlatego tym razem skupiono się na ulepszeniu interfejsu użytkownika. Razem z zarządzaniem naszymi najemnikami podczas bitwy, jest on używany przez nas chyba najczęściej podczas całej gry, więc i jego upgrade na pewno się przyda.

1. HISTORIA AKCJI NA PANELU NAJEMNIKA - umiejscowiono ją w lewym dolnym rogu ekranu, a dodatkowo panel ten został przystosowany do scrolowania przy pomocy myszki. Klikając na ten panel prawym przyciskiem myszy, będziemy mieli możliwość przełączania na jego inne rodzaje.

2. STATYSTYKI NAJEMNIKA W JEGO INWENTARZU - podobnie jak to było w JA2 Wildfire, tak i również wdrożono tę opcję do JA2 1.13, z tym tylko wyjątkiem, że położoną ją po lewej stronie inwentarza najemnika. Klikając na ten panel prawym przyciskiem myszy, będziemy mieli możliwość przełączania na jego inne rodzaje.

3. NAJWAŻNIEJSZE KOMENDY W INWENTARZU NAJEMNIKA - tę funkcję umiejscowiono z kolei w prawym dolnym rogu w jego inwentarzu. Nie trzeba już nawet używać skrótów klawiaturowych, wystarczy jedno kliknięcie myszki.

4. WSZYSTKIE KOMENDY W JEDNYM PANELU - należy przytrzymać prawym przyciskiem myszy na ekranie taktycznym, a następnie wybrać z menu opcję "S" i pojawi się okno, dzięki któremu przy użyciu tylko myszki, będziemy mieli dostęp do wszystkich komend.

5. WIĘKSZA MINI MAPA - aktywuje się ją poprzez naciśnięcie przycisku "zmiana składu".

6. DODATKI WIDOCZNE NA GRAFICE BRONI - o wiele ciekawiej i przyjemniej gra się z taką formą grafiki.

7. AKTYWACJA WSZYSTKICH PANELI - w głównych opcjach gry należy włączyć składniki zaznaczone na poniższym zdjęciu.

Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIa: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIb: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIc: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IVa: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IVb: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część Va: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część Vb: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: kolejne nowe funkcje Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XV: nowe animacje Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XVI: aktywne wyposażenie najemnika
Autor: Redakcja JACenter, 3 komentarze · 996 czytań

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER

Wesołych Świąt od JACenter!

Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku!


W związku z nadchodzącym okresem Narodzenia Pańskiego oraz zbliżającym się Nowym Rokiem, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, a pod choinką zaś mnóstwo upragnionych prezentów. W Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i celów,
niech ten zbliżający się czas, będzie dla Was pełen sukcesów i optymizmu.Pozdrawiamy,
Redakcja Jagged Alliance Center

Autor: Redakcja JACenter, 4 komentarze · 575 czytań

MAFIA KINGPINA ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Modyfikacje

Powstał bardzo fajny dodatek do projektu Deidrannas Side Mod, w którym to z kolei będziemy mieli możliwość zagrać całą kampanię w Arulco, ale tym razem będąc po stronie mafii Kingpina. Naszym głównym celem będzie uzyskanie kontroli nad całym krajem i zdetronizowanie królowej Deidranny. Jeśli ktoś kiedyś chciał zagrać szefa kartelu narkotykowego i spróbować rozszerzyć jego biznes na o wiele większe tereny, to będzie miał ku temu teraz niezłą okazję.

KINGPINS SIDE MOD

Początkiem naszej gry będzie sektor C4 i to tam wylądują pierwsi zwerbowani przez nas najemnicy z AIM. Będzie tam na nas czekał sam Kingpin oraz Damon, Frank, a także Mike, którzy po krótkim wspólnym przedstawieniu sytuacji związanej z ich kartelem i tego czego będą oczekiwać od naszej aktywności, od razu przyłączą się do naszej grupy.

Na pewno dużym ułatwieniem będzie czekający transport, w postaci czerwonej bryki Kinpina, którą warto z miejsca wykorzystać i pojechać nią do miasta San Mony oraz odwiedzić jej poszczególne sektory, ponieważ wszyscy przebywający tam RPC oraz NPC, również będą chcieli do naszej sprawy dołączyć.

Kinkpins Side Mod - oficjalne forum
Autor: Redakcja JACenter, 13 komentarzy · 969 czytań

NADCHODZI JAGGED ALLIANCE 3! ZOBACZCIE ZWIASTUN Z ZAPISEM ROZGRYWKI!

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Studio deweloperskie THQ Nordic świętuje swoje 10 urodziny. Z tej okazji studio przygotowało wiele niespodzianek. I tu niewątpliwe największy powód do świętowania mają fani serii Jagged Alliance, bowiem podczas wczorajszego pokazu została zapowiedziana trzecia część cyklu, a za jej produkcję odpowiada Haemimont Games - to samo studio, które stworzyło takie gry jak Tzar, Tropico, Victor Vran czy Surviving Mars. Oprócz tego nie mogło zabraknąć zwiastuna zawierającego także elementy rozgrywki. Wspomniany zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Twórcy ze studia zapewniają, że w "trójce" do naszej dyspozycji zostanie oddana bardzo szeroka gama aż 60 najemników - w tym wielu znanych z poprzednich odsłon serii. Jak możemy przeczytać na oficjalnej karcie gry na platformie Steam "Grand Chien, to kraj obfitujący w surowce naturalne, lecz dręczony wewnętrznymi podziałami, pogrąża się w chaosie. Prezydent znika, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejmuje organizacja paramilitarna znana jako „Legion". Rodzina prezydenta przeznacza cały swój majątek i wykorzystuje porozumienie z potężną korporacją Adonis, aby zlecić grupie wykwalifikowanych najemników odnalezienie zaginionego i przywrócenie ładu w kraju.” W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent. Naszym głównym zadaniem będzie odnalezienie zaginionej głowy państwa, ale to wcale nie oznacza, że przywrócenie porządku pogrążonego w chaosie kraju, to jedyne możliwe zakończenie gry.

Dzięki tej produkcji deweloperzy chcą zapewnić szerokiej publice wciągające walki w trybie turowym, wtapiając w to również elementy eksploracji. Produkcja oprócz tego zaoferuje także tryb kooperacji dla wielu graczy.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze daty premiery, ale wiemy na pewno, że gra zmierza wyłącznie na komputery osobiste.

Parę chwil po zaprezentowaniu zwiastuna na karcie gry na platformie Steam, pojawiły się zalecane i minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: AMD FX-8320 / Intel i5-4690K
 • Pamięć: 6 GB pamięci RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960
 • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca
 • Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: Intel Core i7-3930K / AMD Ryzen 5 1600
 • Pamięć: 8 GB pamięci RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca
 • Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  PŁEĆ PIĘKNA TAKŻE OTRZYMAŁA SWOJĄ NOWĄ STYLIZACJĘ

  Modyfikacje

  To w takim razie mamy już graficzny komplet. Wszystkie trzy postacie, czyli normalny i duży mężczyzna oraz kobieta, otrzymały nowe animacje. Zmiana ubioru pokazywana bezpośrednio na najemniku, w zależności od tego co nakładamy na niego w jego inwentarzu, to było coś, czego brakowało od samego początku powstania naszej ulubionej turówki. Dlatego jesteśmy mocno przekonani, że projekt ten doda trochę nowego życia, powiewu świeżości oraz jeszcze większej satysfakcji z rozgrywki w tej grze. Duże gratulacje oraz podziękowania dla głównego projektanta tej modyfikacji Asdowa oraz pozostałych autorów, za fantastyczną pracę oraz rezultaty.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Teraz jak się mają te nowe kreacje graficzne w stosunku do naszych przeciwników. Otóż wedle informacji uzyskanych od autorów moda, wszystkie filtry nowego ubioru działają również i na nich. Więc np. jeśli atakujący nas żołnierz Deidranny będzie miał w swoim ekwipunku odpowiednią kamizelkę, plecak oraz broń, to jednocześnie będą one widoczne bezpośrednio na jego ciele.

  Dodatkowo stworzono specjalne pliki konfiguracyjne xml, gdzie można wedle własnego uznania utworzyć armię królowej, np. w jednolitym wojskowym wariancie. Na pewno wielu z Was pamięta modyfikację Blue Dawn Mod lub Combat Evolved z JA Back in Action, gdzie gdy tylko pojawiła się możliwość edycji postaci, to od razu powstało kilka projektów ujednolicających ubiór żołnierzy. Spodziewamy się, że i również w przypadku JA2 1.13, ktoś pokusi się o takie rozwiązanie.

  JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe animacje - oficjalne forum

  DRUGA CZĘŚĆ NOWYCH ANIMACJI RÓWNIEŻ JEST JUŻ GOTOWA

  Modyfikacje

  Autorom projektu bardzo sprawnie poszło łączenie nowych obrazków z kolejną postacią, którą tym razem okazał się duży mężczyzna. Nie minęły nawet dwa tygodnie od poprzedniego newsa, a fani już mogą go testować w najnowszej becie JA2 1.13, która zaktualizowana od razu wylądowała w naszym dziale Download. Czekamy z niecierpliwością na ostatnią kompilację, w której to sylwetka kobiety powinna otrzymać nowy wygląd.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Nowe animacje postaci zostały dodane również do opcji gry, które można włączyć i wyłączyć w każdej chwili rozgrywki. W przypadku gdyby nowe stylizacje Waszych ulubionych najemników nie pojawiały się, to w pierwszej kolejności należy sprawdzić na trzeciej stronie opcji gry, czy ten dodatek został aktywowany.

  Twórcy projektu jak zawsze wypuścili nowy filmik prezentujący efekty ich dotychczasowej pracy. Tym razem jako aktorów wybrano chyba najbardziej popularnych dużych mężczyzn, czyli Grizzliego, Wolfa oraz IMPa. Warto nadmienić, że strzelanie w pozycji na twardziela, czyli trzymając długą broń w jednej ręce, także zostało podciągnięte pod nowe animacje.


  JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe animacje - oficjalne forum
  Autor: Redakcja JACenter, 1 komentarz · 1403 czytań