JAGGED ALLIANCE 3 POWRACA W NOWYM ZWIASTUNIE Z ROZGRYWKI!

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Dziś o godz 21:00 polskiego czasu zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzą odbył się letni event szwedzkiego wydawcy gier THQ Nordic Digital Showcase 2022. I jak dobrze pamiętacie podczas swoich 10 urodzin THQ Nordic ogłosił powrót do marki Jagged Alliance. Choć gra miała ukazać się "wkrótce" to nawet nie mogliśmy zagrać w Jagged Alliance 3 albo wypróbować jej możliwości w wersji demonstracyjnej. Musimy w tym miejscu jednak szczerze przyznać, że od tamtej pory bardzo martwiliśmy się o to jaka przyszłość czeka najnowszą odsłonę serii ponieważ od września 2021 roku nie dostawaliśmy żadnych nowych informacji.

Jednak teraz po tym co zaprezentował THQ Nordic w tym temacie wiele się zmieniło, bowiem został pokazany nowy, bardzo rozbudowany zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Prezentowany film demonstruje główne cechy rozgrywki i mechanikę Jagged Alliance 3. Autorzy pokazali nie tylko taktyczne bitwy z przemyślanym rozkładem punktów akcji, ale także sekwencje ruchów najemników w oparciu o ukształtowanie terenu, dopracowanie broni i nie tylko. Uwiecznione na filmie walki toczyły się w różnych lokalizacjach i w zmiennych warunkach pogodowych. Ucieszyć również może w pełni zniszczalne środowisko.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to w tym przypadku powraca już stara szkoła Jagged Alliance. Znowu widzimy klasyczne bitwy turowe, ale także menu ekwipunku, mapę strategiczną, na której toczymy walki o sektory, zapewniając sobie tym samym dochód dzięki któremu możemy szkolić nowe oddziały milicji i kupować nowe wyposażenie naszych żołnierzy.

Chociaż nie zostało to poruszone w najnowszym zwiastunie, Jagged Alliance 3 będzie również obsługiwać tryb wieloosobowy. Dokładniejsze szczegóły dotyczące tej opcji nie są do końca znane, ale zaktualizowany opis gry potwierdza, że gracze będą mogli uczestniczyć w kampanii razem ze znajomymi w trybie kooperacji. W jaki sposób dzielone są siły i postępy, to pytania, na które trzeba będzie w niedalekiej przyszłości odpowiedzieć, ale przynajmniej gracze Jagged Alliance 3 będą mogli przejść w tryb online i wspólnie toczyć potyczki ze znajomymi.

Na koniec mamy niestety złą wiadomość. Nadal nie wiemy nic o premierze Jagged Alliance 3, nawet choćby przybliżonej. Nie wspominając nawet o konkretnej jej dacie. Haemimont Games pracuje jedynie nad wersją na PC. Brakuje informacji o wydaniu gry na inne platformy.

Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

ALTERNATYWNA WERSJA PROJEKTU AIMNAS - BRAINMOD

Modyfikacje

1. BRAINMOD - znakomity i dobrze znany AIMNAS, czyli Alpha Item Mod, New Attachment System, jest modyfikacją, która opiera się na dwóch podstawowych składnikach. Pierwszym z nich są sektory wykonane zupełnie na nowo i dodatkowo również to, że są one przeogromne (wielokrotnie większe niż oryginalne). Z kolei drugim elementem są bronie i przedmioty, które do podstawowego ich zestawu z JA2 1.13, dodaje swoje własne w liczbie kilku tysięcy.

Problemem jest tylko to, że projekt AIMNAS cały czas jest w fazie produkcji, lecz już od dawna nie otrzymuje aktualizacji i w połączeniu z najnowszymi wersjami 1.13, powoduje wiele rożnego rodzaju błędów, które czasami wręcz uniemożliwiają satysfakcjonującą rozgrywkę.

Znalazł się jednak moder o pseudonimie SUN-ALF, który zaktualizował AIMNAS do najnowszych wersji 1.13 w ten sposób, że usunął pierwszy składnik, czyli mapy, a ten drugi związany z kilkoma tysiącami sztuk broni i przedmiotów pozostawił. Dzięki temu mamy w pełni działający AIMNAS na oryginalnych klasycznych mapach.

JA2 1.13 BRAINMOD

2. IMPROVED AI + MODPACK - ten projekt też zaktualizowaliśmy do najnowszej wersji, ponieważ on także zawiera w sobie BRAINMODA i to w połączeniu z kilkoma różnymi modyfikacjami, a mianowicie:

 • Arulco Revisited,
 • Azazel Maps,
 • Night Ops,
 • TypeP,
 • Wildfire Maps.
 • IMPROVED AI + MODPACK

  Niestety inne wersje językowe w tym polska, już od jakiegoś czasu nie są wydawane przez autora moda, dlatego na chwilę obecną dostępna jest tylko angielska jej odmiana.

  3. JA2 1.13 BETA - do kompletu, podstawowe wersje rozwojowe 1.13 też otrzymały najnowszy numer.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Brainmod - oficjalna strona

  NOWA WERSJA PROJEKTU STRACCIATELLA

  Modyfikacje

  1. STRACCIATELLA - jest to modyfikacja oparta na klasycznym JA2, mająca na celu ulepszenie rozgrywki na zasadzie poprawy lub usunięcia tylko i wyłącznie wszelkich bugów, nieprawidłowości czy innych tego typu aspektów, które utrudniały grę lub powodowały jej crash. Dlatego nie znajdziemy tutaj żadnych nowinek technicznych, nowych broni i ich statystyk, nowych najemników itd. Jest to w 100% czyste, oryginalne JA2, ale pozbawione już ogromnej ilości błędów i niedociągnięć, których Twórcy nie zdążyli już w oryginale wyeliminować. Dodatkowo projekt przygotowuje grę do działania na wielu platformach, m.in. Windows, Mac, Linux, Android oraz w każdej możliwej rozdzielczości.

  JA2 STRACCIATELLA

  Każdy kto będzie chciał jeszcze raz pomóc rebeliantom w obaleniu okrutnej królowej, powinien zainteresować się przede wszystkim czterema plikami. Znajdują się one w katalogu "JA2 Stracciatella v0.19.1 / externalized", a są to:

 • game.json,
 • items.json,
 • magazines.json,
 • weapons.json.
 • W trzech ostatnich plikach możecie edytować wszelkie parametry broni, amunicji oraz przedmiotów i to w bardzo przystępny sposób. Wystarczy program Notatnik lub dedykowany Notepad++. Co ważne, zmiany zachodzą od razu, nie trzeba zaczynać gry od nowa. Poniżej wyjaśnienie podstawowych wartości na przykładzie H&K 21E:

  DEFINICJE POSZCZEGÓLNYCH PARAMETRÓW

  PARAMETR

  DEFINICJA

  internalName
  nazwa
  internalType
  rodzaj
  ubWeight
  waga
  ubPerPocket
  ilość w jednym slocie w inwentarzu: 0 - tylko duży slot; od 1 do 8 - mały slot,
  ubWeight
  waga
  usPrice
  cena
  ubCoolness
  pojawianie się broni w grze, zależne od jej postępu: od 1 do 10, gdzie 1 to 10% gry
  bReliability
  zużywanie się broni: im większa liczba, tym broń mniej się zużywa
  bRepairEase
  trudność naprawy: im większa liczba, tym broń szybciej można naprawić
  calibre
  rodzaj amunicji
  ubReadyTime
  koszt pierwszego przycelowania
  ubShotsPer4Turns
  koszt strzału liczony wedle wzoru: 90 / 13 = 7 punktów akcji
  ubShotsPerBurst
  liczba kul w serii, maksymalnie 6
  ubBurstPenalty
  odrzut serii: im większa liczba tym większy odrzut
  ubBulletSpeed
  szybkość pocisku: im większa liczba tym mniejsza prędkość
  ubImpact
  obrażenia
  ubMagSize
  pojemność magazynku
  usPrice
  cena
  usRange
  zasięg
  ubAttackVolume
  głośność broni: dając 1 broń będzie zawsze całkowicie wytłumiona
  ubHitVolume
  głośność uderzenia pocisku o jakąkolwiek strukturę
  attachment_...
  rodzaje dodatków do broni, można po kolei dodać wszystkie
  bDamageable
  czy przedmiot ma być możliwy do zniszczenia
  bRepairable
  czy przedmiot można naprawiać
  bWaterDamages
  czy woda powoduje uszkodzenia przedmiotu
  bMetal
  czy przedmiot jest metalowy
  bSinks
  czy przedmiot tonie w wodzie
  bTwoHanded
  czy przedmiot wymaga użycia obydwu rąk
  bBigGunList
  czy broń ma być dostępna tylko w opcji "Mnóstwo broni"

  Teraz kilka najważniejszych opcji znajdujących się w pliku "game.json", które to z kolei będą miały bardzo duży wpływ na całą rozgrywkę. Zmiana ich również nie wymaga rozpoczęcia gry od nowa.

  DEFINICJE POSZCZEGÓLNYCH PARAMETRÓW

  PARAMETR

  DEFINICJA

  ms_per_game_cycle
  (WAŻNE) im niższa wartość, tym szybciej mijają tury niewidocznych przeciwników
  ms_per_time_slice
  im niższa wartość, tym szybciej poruszają się wszystkie widoczne postacie łącznie z naszymi najemnikami oraz wszystkie aspekty interfejsu użytkownika ładują się szybciej
  starting_cash_...
  (WAŻNE) ilość gotówki dla każdego poziomu trudności
  drop_everything
  (WAŻNE) czy przeciwnicy mają pozostawiać po sobie całość swojego ekwipunku
  all_drops_visible
  czy upuszczony ekwipunek przeciwnika, ma być od razu widoczny
  squad_size
  (WAŻNE) ilość najemników w jednej drużynie, opcja zależna od wybranej rozdzielczości, maksymalnie 12
  better_aiming_choice
  czy przeciwnicy mogą przycelowywać częściej i do maksimum skupienia broni
  go_prone_more_often
  czy przeciwnicy mogą częściej używać pozycji leżącej do ataku lub obrony
  avoid_ambushes
  czy przeciwnicy mogą unikać zasadzek i wbiegania na miejsce poległego towarzysza prosto pod nasze kule
  stay_on_rooftop
  czy przeciwnicy mogą schodzić z dachu
  extra_attachments
  czy zezwolić na dodatkowe przedmioty w kamizelkach ochronnych np. noże, race świetlne, gogle
  show_hit_chance
  (WAŻNE) czy pokazywać szansę na trafienie obok kursora myszki
  max_attribute_points
  min_attribute_points
  zero_attribute_points_bonus
  bonus_attribute_points
  dostępne punkty przy tworzeniu IMPa
  pick_skills_directly
  (WAŻNE) bezpośrednie wybieranie umiejętności IMPowi, zamiast wypełniania quizu
  unhired_merc_deaths_...
  czy zezwolić na śmierć niewynajętym najemnikom na misji na filipinach: 0 oznacza brak zgody

  2. NOWE MAPY - stworzone specjalnie tylko dla Stracciatelli, a noszą one nazwę AZAZEL MAPS. Główną ideą Twórców było to, aby sektory wykonane na nowo były trudniejsze do zdobycia, bardziej realistyczne oraz dawały o wiele więcej satysfakcji i przyjemności z samej rozgrywki. Co ważne, nie są one puste, czyli losowo w każdym schowku, meblu, czy skrzyni, będzie możliwość znalezienia jakiegoś mniej lub bardziej wartościowego przedmiotu.

  AZAZEL MAPS DLA STRACCIATELLI

  Strona projektu Stracciatella Forum projektu Stracciatella Strona projektu Azazel Maps Forum projektu Azazel Maps
  Autor: Redakcja JACenter, 8 komentarzy · 1157 czytań

  WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY REDAKCJA JACENTER!

  Wesołych Świąt od JACenter!

  Zespół redakcyjny serwisu Jagged Alliance Center
  życzy wesołych Świąt Wielkanocnych
  oraz bardzo mokrego dyngusa!


  W związku z nadchodzącym okresem Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Cudownych Świąt Wielkanocnych, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, spełnienia wszelkich marzeń i celów, a w koszyczku zaś mnóstwo pisanek kolorowych. Niech zbliżający się poniedziałkowy dyngus zmyje z Was wszelkie troski i zmartwienia.

  Pozdrawiamy

  Redakcja Jagged Alliance Center

  THQ NORDIC ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ. WŚRÓD PREZENTOWANYCH GIER JAGGED ALLIANCE 3!

  Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

  Rozkręca się powoli okres, w którym to twórcy oraz wydawcy, zaczynają zapraszać graczy na swoje konferencje i pokazy. Nie inaczej jest z THQ Nordic, który ogłosił datę swojego corocznego zademonstrowania nadchodzących projektów. Co prawda austriacki wydawca ma na swoim koncie wydanych wiele znanych tytułów, ale tym wydarzeniem chce również pokazać te, które dopiero zmierzają na rynek, w tym m. in. Jagged Alliance 3.

  Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ dzięki temu THQ Nordic będzie miało okazję do pokazania kilku zupełnie nowych gier, dzięki którym znacznie poszerzy swoją dotychczasową kolekcję wydanych tytułów. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie na stronie głównej wydawcy „gracze mogą spodziewać się absolutnie wszystkiego, od mroku i brutalności po radość, kolory i po prostu dobrą zabawę! Oprócz mnóstwa zapowiedzi oraz pierwszych rzutów okiem na rozgrywkę, dowiecie się też co aktualnie dzieje się z Outcast 2 – A New Beginning oraz Jagged Alliance 3!”

  W trakcie pokazu będzie można zobaczyć Outcast 2: A New Beginning oraz zapowiedziane we wrześniu zeszłego roku Jagged Alliance 3. Wówczas z okazji swoich 10 urodzin THQ Nordic zaprezentował kilka świeżych gier jak i tych wcześniej zapowiedzianych. Jedną z tych nowości było oczywiście wspomniane Jagged Alliance 3 tworzone przez bułgarskie studio Haemimont Games. Zobaczyliśmy trailer, otrzymaliśmy kilka screenów oraz poznaliśmy wymagania sprzętowe po czym nagle zapadła cisza.

  W tej sytuacji nie ulega wątpliwości, że zaprezentowane gry raczej nie trafią do naszych rąk w nadchodzących miesiącach, lecz znacznie później. W każdym razie mamy nadzieję, że w trakcie tej imprezy zobaczymy nie tylko zapisy z rozgrywki, ale i poznamy także oficjalne daty premier.

  "Zgodnie z rozpoczętą w zeszłym roku tradycją, przed wydarzeniem odbędzie się presshow, podczas którego nasi przyjaciele z HandyGames zaprezentują najnowsze pozycje mobilne, więc pamiętaj, aby włączyć transmisję trochę wcześniej!”

  Pokaz organizowany przez THQ Nordic odbędzie się 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 21:00 polskiego czasu. Wydarzenie można będzie zobaczyć na żywo dzięki transmisjom na YouTube, Twitchu oraz platformie Steam.

  Ponadto bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zamieszczania komentarzy pod tym newsem jak i na naszym forum dyskusyjnym.

  Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  PREMIERA JAGGED ALLIANCE 3 CORAZ BLIŻEJ?

  Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

  Minęło pół roku od czasu gdy po raz pierwszy informowaliśmy o nadchodzącym Jagged Alliance 3 i od tamtej pory nastała wokół produkcji gry złowroga cisza, która zaniepokoiła wielu. Choć sami twórcy z Haemimont Games zapewniają, że bardzo ciężko pracują nad grą to wśród fanów serii pojawiały się głosy o zawieszeniu prac na wyżej nieokreślony czas lub co gorsza nawet anulowaniu całej produkcji. Póki co producent ani również wydawca do tej pory nie wydali w tej sprawie żadnego komunikatu. W tej sytuacji należy sądzić, że prace nad Jagged Alliance 3 postępują, ale obecnie nie wiadomo na jakim są etapie.

  Zaglądając od czasu do czasu na stronę Steam trzeciej części Jagged Alliance możemy zauważyć, że w dalszym ciągu widnieje na niej adnotacja "Coming Soon". Jednak ta bardzo enigmatyczna fraza, nie do końca wyjaśnia kiedy możemy spodziewać się wyczekiwanej produkcji.

  Sytuacja zmienia się diametralnie gdy wejdziemy na kartę wydawcy THQ Nordic. Znajdują na niej bowiem wszystkie przez niego wydane gry jak i te które, znajdują się w produkcji. Zgodnie z oficjalną listą gier wydawanych przez THQ Nordic na Steam, Jagged Alliance 3 miałby być udostępniony graczom już 30 czerwca 2022 roku, więc za niecałe trzy miesiące. Nie wiadomo jednak dokładnie jak długo data widnieje na stronie i kiedy została ustawiona przez wydawcę.

  Czy jest to rzeczywiście data premiery? A może jest to celowo wpisany placeholder? Tego nie wiadomo, ale w każdym razie pojawienie się tej informacji nie było na pewno zamierzone, gdyż odbyło się to po cichu i bez jakichś głośnych zapowiedzi. Wszystko wskazuje jednak na to, że data pochodzi wprost od wydawcy, jednak jeśli nie zostanie to oficjalnie potwierdzone wszystko może ulec zmianie.

  Na sam koniec jeszcze przypomnijmy czym tak naprawdę będzie Jagged Alliance 3. Tym razem przejmiemy kontrolę nad siłami najemników w fikcyjnym państwie o nazwie Grand Chien. W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejęła paramilitarna jednostka znana pod nazwą "Legion".

  Aby odnaleźć prezydenta rodzina na ten cel przeznacza cały swój majątek i kontaktuje się w tej sprawie z potężną korporacją Adonis, która zrzesza wokół siebie grupę wykwalifikowanych najemników. Grupa ta będzie miała za zadanie odnalezienie zaginionego prezydenta i przywrócenia porządku w pogrążonym chaosie Grand Chien.

  Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  NOWOŚCI TECHNICZNE W JA2 1.13 - CZĘŚĆ XVII: INTERFEJS UŻYTKOWNIKA

  Modyfikacje

  Być może wielu z Was ta informacja zaskoczy, ale pomimo upływu kolejnych lat, największy dotychczasowy projekt w postaci JA2 1.13, nadal jest aktywnie wspierany i ciągle rozwijany. Prawdopodobnie z racji tego, że z powodu ograniczeń związanych z kodem źródłowym, już coraz trudniej wdrażać kolejne nowości techniczne mające na celu urealnienie samej rozgrywki, dlatego tym razem skupiono się na ulepszeniu interfejsu użytkownika. Razem z zarządzaniem naszymi najemnikami podczas bitwy, jest on używany przez nas chyba najczęściej podczas całej gry, więc i jego upgrade na pewno się przyda.

  1. HISTORIA AKCJI NA PANELU NAJEMNIKA - umiejscowiono ją w lewym dolnym rogu ekranu, a dodatkowo panel ten został przystosowany do scrolowania przy pomocy myszki. Klikając na ten panel prawym przyciskiem myszy, będziemy mieli możliwość przełączania na jego inne rodzaje.

  2. STATYSTYKI NAJEMNIKA W JEGO INWENTARZU - podobnie jak to było w JA2 Wildfire, tak i również wdrożono tę opcję do JA2 1.13, z tym tylko wyjątkiem, że położoną ją po lewej stronie inwentarza najemnika. Klikając na ten panel prawym przyciskiem myszy, będziemy mieli możliwość przełączania na jego inne rodzaje.

  3. NAJWAŻNIEJSZE KOMENDY W INWENTARZU NAJEMNIKA - tę funkcję umiejscowiono z kolei w prawym dolnym rogu w jego inwentarzu. Nie trzeba już nawet używać skrótów klawiaturowych, wystarczy jedno kliknięcie myszki.

  4. WSZYSTKIE KOMENDY W JEDNYM PANELU - należy przytrzymać prawym przyciskiem myszy na ekranie taktycznym, a następnie wybrać z menu opcję "S" i pojawi się okno, dzięki któremu przy użyciu tylko myszki, będziemy mieli dostęp do wszystkich komend.

  5. WIĘKSZA MINI MAPA - aktywuje się ją poprzez naciśnięcie przycisku "zmiana składu".

  6. DODATKI WIDOCZNE NA GRAFICE BRONI - o wiele ciekawiej i przyjemniej gra się z taką formą grafiki.

  7. AKTYWACJA WSZYSTKICH PANELI - w głównych opcjach gry należy włączyć składniki zaznaczone na poniższym zdjęciu.

  Najnowsza wersja JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowości techniczne w JA2 1.13 - część I Nowości techniczne w JA2 1.13 - część II Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIa: zawód szpieg Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIb: nowe bronie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IIIc: niewola Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IVa: nowe możliwości broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IVb: nowe możliwości dodatków do broni Nowości techniczne w JA2 1.13 - część Va: najemnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część Vb: przeciwnicy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VI: wyposażenie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VII: laptop Nowości techniczne w JA2 1.13 - część VIII: pojazdy i składy Nowości techniczne w JA2 1.13 - część IX: specjalne umiejętności Nowości techniczne w JA2 1.13 - część X: personifikacja armii Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XI: tryb zombie Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XII: infrastruktura Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIII: milicja Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XIV: kolejne nowe funkcje Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XV: nowe animacje Nowości techniczne w JA2 1.13 - część XVI: aktywne wyposażenie najemnika
  Autor: Redakcja JACenter, 3 komentarze · 1110 czytań