NADCHODZI JAGGED ALLIANCE 3! ZOBACZCIE ZWIASTUN Z ZAPISEM ROZGRYWKI!

Jagged Alliance 3 - THQ Nordic

Studio deweloperskie THQ Nordic świętuje swoje 10 urodziny. Z tej okazji studio przygotowało wiele niespodzianek. I tu niewątpliwe największy powód do świętowania mają fani serii Jagged Alliance, bowiem podczas wczorajszego pokazu została zapowiedziana trzecia część cyklu, a za jej produkcję odpowiada Haemimont Games - to samo studio, które stworzyło takie gry jak Tzar, Tropico, Victor Vran czy Surviving Mars. Oprócz tego nie mogło zabraknąć zwiastuna zawierającego także elementy rozgrywki. Wspomniany zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Twórcy ze studia zapewniają, że w "trójce" do naszej dyspozycji zostanie oddana bardzo szeroka gama aż 60 najemników - w tym wielu znanych z poprzednich odsłon serii. Jak możemy przeczytać na oficjalnej karcie gry na platformie Steam "Grand Chien, to kraj obfitujący w surowce naturalne, lecz dręczony wewnętrznymi podziałami, pogrąża się w chaosie. Prezydent znika, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejmuje organizacja paramilitarna znana jako „Legion". Rodzina prezydenta przeznacza cały swój majątek i wykorzystuje porozumienie z potężną korporacją Adonis, aby zlecić grupie wykwalifikowanych najemników odnalezienie zaginionego i przywrócenie ładu w kraju.” W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach znika prezydent. Naszym głównym zadaniem będzie odnalezienie zaginionej głowy państwa, ale to wcale nie oznacza, że przywrócenie porządku pogrążonego w chaosie kraju, to jedyne możliwe zakończenie gry.

Dzięki tej produkcji deweloperzy chcą zapewnić szerokiej publice wciągające walki w trybie turowym, wtapiając w to również elementy eksploracji. Produkcja oprócz tego zaoferuje także tryb kooperacji dla wielu graczy.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze daty premiery, ale wiemy na pewno, że gra zmierza wyłącznie na komputery osobiste.

Parę chwil po zaprezentowaniu zwiastuna na karcie gry na platformie Steam, pojawiły się zalecane i minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: AMD FX-8320 / Intel i5-4690K
 • Pamięć: 6 GB pamięci RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960
 • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca
 • Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: Intel Core i7-3930K / AMD Ryzen 5 1600
 • Pamięć: 8 GB pamięci RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca
 • Jagged Alliance 3 od THQ Nordic - dyskusja na forum Jagged Alliance 3 - galeria screenów Jagged Alliance 3 - oficjalna strona Jagged Alliance 3 - oficjalne forum Strona gry na platformie Steam Oficjalna strona THQ Nordic Oficjalna strona Haemimont Games

  PŁEĆ PIĘKNA TAKŻE OTRZYMAŁA SWOJĄ NOWĄ STYLIZACJĘ

  Modyfikacje

  To w takim razie mamy już graficzny komplet. Wszystkie trzy postacie, czyli normalny i duży mężczyzna oraz kobieta, otrzymały nowe animacje. Zmiana ubioru pokazywana bezpośrednio na najemniku, w zależności od tego co nakładamy na niego w jego inwentarzu, to było coś, czego brakowało od samego początku powstania naszej ulubionej turówki. Dlatego jesteśmy mocno przekonani, że projekt ten doda trochę nowego życia, powiewu świeżości oraz jeszcze większej satysfakcji z rozgrywki w tej grze. Duże gratulacje oraz podziękowania dla głównego projektanta tej modyfikacji Asdowa oraz pozostałych autorów, za fantastyczną pracę oraz rezultaty.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Teraz jak się mają te nowe kreacje graficzne w stosunku do naszych przeciwników. Otóż wedle informacji uzyskanych od autorów moda, wszystkie filtry nowego ubioru działają również i na nich. Więc np. jeśli atakujący nas żołnierz Deidranny będzie miał w swoim ekwipunku odpowiednią kamizelkę, plecak oraz broń, to jednocześnie będą one widoczne bezpośrednio na jego ciele.

  Dodatkowo stworzono specjalne pliki konfiguracyjne xml, gdzie można wedle własnego uznania utworzyć armię królowej, np. w jednolitym wojskowym wariancie. Na pewno wielu z Was pamięta modyfikację Blue Dawn Mod lub Combat Evolved z JA Back in Action, gdzie gdy tylko pojawiła się możliwość edycji postaci, to od razu powstało kilka projektów ujednolicających ubiór żołnierzy. Spodziewamy się, że i również w przypadku JA2 1.13, ktoś pokusi się o takie rozwiązanie.

  JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe animacje - oficjalne forum

  DRUGA CZĘŚĆ NOWYCH ANIMACJI RÓWNIEŻ JEST JUŻ GOTOWA

  Modyfikacje

  Autorom projektu bardzo sprawnie poszło łączenie nowych obrazków z kolejną postacią, którą tym razem okazał się duży mężczyzna. Nie minęły nawet dwa tygodnie od poprzedniego newsa, a fani już mogą go testować w najnowszej becie JA2 1.13, która zaktualizowana od razu wylądowała w naszym dziale Download. Czekamy z niecierpliwością na ostatnią kompilację, w której to sylwetka kobiety powinna otrzymać nowy wygląd.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Nowe animacje postaci zostały dodane również do opcji gry, które można włączyć i wyłączyć w każdej chwili rozgrywki. W przypadku gdyby nowe stylizacje Waszych ulubionych najemników nie pojawiały się, to w pierwszej kolejności należy sprawdzić na trzeciej stronie opcji gry, czy ten dodatek został aktywowany.

  Twórcy projektu jak zawsze wypuścili nowy filmik prezentujący efekty ich dotychczasowej pracy. Tym razem jako aktorów wybrano chyba najbardziej popularnych dużych mężczyzn, czyli Grizzliego, Wolfa oraz IMPa. Warto nadmienić, że strzelanie w pozycji na twardziela, czyli trzymając długą broń w jednej ręce, także zostało podciągnięte pod nowe animacje.


  JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe animacje - oficjalne forum
  Autor: Redakcja JACenter, 1 komentarz · 1059 czytań

  PIERWSZA CZĘŚĆ NOWYCH ANIMACJI JEST JUŻ GOTOWA

  Modyfikacje

  Kilka dni temu moderzy odpowiedzialni za projektowanie nowego wyglądu naszych najemników oznajmili, że postać normalnego mężczyzny została praktycznie ukończona. Na pytanie, czy zamierzają również wykonać nowe animacje dla pozostałych ciał, czyli dla dużego mężczyzny oraz kobiety, odpowiedzieli że jak najbardziej tak i że to nawet teraz będzie z górki, ponieważ wszystkie nowe obrazki już są i wystarczy je tylko odpowiednio nałożyć na resztę. Twórcy od razu wdrożyli całość dotychczasowego projektu w najnowszą BETĘ 1.13, która jest już do ściągnięcia z naszego działu Download.

  JA2 1.13 BETA PL

  JA2 1.13 BETA ENG

  Jak się okazuje, to nie tylko odzież będzie podlegać zmianom, w zależności od tego co nałożymy na naszą postać, ale również każda broń będzie miała swoją własną sylwetkę oraz kolor. Przykładem niech będzie na poniższym lewym zdjęciu FN SCAR, który często występuje w kolorze jasnym khaki. Na poniższym filmie w drugiej minucie i 35 sekundzie, można zobaczyć, jak to działa podczas samej rozgrywki. Z kolei PKM, pokazany na poniższym prawym zdjęciu, który występuje z charakterystycznym zielonym magazynkiem skrzynkowym, został przedstawiony w czwartej minucie i 50 sekundzie. Jesteśmy naprawdę pełni podziwu dla Autorów za ich wkład, ogrom poczynionej bardzo trudnej pracy, poświęcony swój własny wolny czas oraz za fenomenalne rezultaty.

  Aktualizacji zostały poddane cztery projekty, czysta wersja 1.13, Wildfire, AIMNAS oraz Improved AI. Jak zawsze w obydwu lokalizacjach, czyli polskiej i angielskiej. Natomiast przy innych modyfikacjach trzeba zerknąć na numer BETY 1.13, na której zostały zbudowane. Musi być minimum Gr_9151 / Dr_2612. Gdyby był starszy wariant, to można spróbować nałożyć odmianę OEM danego moda, na najnowszą czystą BETĘ 1.13. Życzymy przyjemnej rozgrywki!

  JA2 1.13 - dyskusja na forum Nowe animacje - oficjalne forum

  SAMODZIELNE AKTUALIZOWANIE JA2 1.13 - CZĘŚĆ III: POLSKA WERSJA

  Modyfikacje

  W ostatniej części publikacji o samodzielnym aktualizowaniu modyfikacji JA2 1.13, zaprezentujemy Wam jak wykonać jej polską wersję. Pomimo że angielski jest wszechobecny w każdej grze i dzisiaj chyba mało kto ma z nim jakiś większy problem podczas grania, to i tak, co jest chyba oczywiste, każdy preferuje krajową lokalizację. Daje ona nieoceniony komfort podczas korzystania z rozgrywki, swobodę poruszania się po całej grze i jej ustawieniach, a przede wszystkim pozwala na pełniejsze jej zrozumienie oraz daje większą satysfakcję i nieraz unikalne doświadczenia.


  1. PLIKI GRY

  Pierwsza część polonizacji, to pliki gry z poniższego linku, które ściągamy przy użyciu metody opisanej w tym newsie. Po ich uzyskaniu wszystko kopiujemy i wklejamy do naszej gry.

  JA2 1.13 - polska wersja

  JA2 1.13 - pozostałe wersje językowe


  2. PLIKI EXE

  Druga część polonizacji, to plik exe. Kompilujemy go zgodnie z metodą opisaną w tym newsie. Natomiast przed uruchomieniem samej kompilacji należy dokonać dosłownie jednej zmiany.

  Po ściągnięciu wszystkich plików, z których składa się kod źródłowy, a z którego po kompilacji powstanie nasz plik exe, w katalogu "Build" będzie plik o nazwie "Language Defines.h". Otwieramy go (można użyć systemowego notatnika lub programu Notepad++) i w linijkach pomiędzy 87 a 93, aktywujemy język polski, tak jak na zdjęciu poniżej. Zapisujemy zmiany. Kompilujemy kod źródłowy i gotowe.

  Aktualizowanie JA2 1.13 - dyskusja na forum

  SAMODZIELNE AKTUALIZOWANIE JA2 1.13 - CZĘŚĆ II: PLIK EXE

  Modyfikacje

  Zgodnie z obietnicą publikujemy dzisiaj drugą część artykułu, pokazującą jak skompilować kod źródłowy, z którego potem powstaje plik exe, uruchamiający Waszą modyfikację JA2 1.13. Dzięki temu procesowi, będziecie mieli możliwość w każdej chwili posiadać najbardziej aktualną wersję 1.13.


  1. POTRZEBNE PROGRAMY

  Do utworzenia pliku exe, potrzebna będzie instalacja któregoś z programów do kompilacji kodów źródłowych. Jednym z najbardziej popularnym jest Visual Studio 2019 Community.

  Wersja Community jest całkowicie darmowa i jednocześnie zupełnie wystarczająca do realizacji naszego celu.

  LINK1 lub LINK2


  2. NIEZBĘDNE LINKI

  To będzie miejsce na serwerze, gdzie gromadzony jest kod źródłowy, z którego po kompilacji powstaje pliku exe.

  JA2 1.13 - plik exe


  3. PROCES POZYSKIWANIA

  W celu ściągnięcia wszystkich poszczególnych plików, z których składa się nasz kod źródłowy z powyższego linku, prosimy zapoznać się z instrukcją zaprezentowaną w poprzednim newsie.


  4. PROCES KOMPILACJI

  Uruchamiamy program Visual Studio i po prawej stronie klikamy na "Otwórz projekt lub rozwiązanie", a następnie w nowo otwartym oknie wyszukujemy miejsce, do którego ściągnęliśmy nasz kod źródowy z punktu drugiego, a tam w katalogu "Build", otwieramy plik "ja2_VS2019.vcxproj".

  Teraz w pierwszym kroku zmieniamy parametry na "Release / Win32", natomiast w drugim kroku klikamy na zakładkę "Kompilowanie", a w niej na "Kompiluj rozwiązanie" i gotowe.

  Po wykonaniu kompilacji, nasz plik exe pojawi się w katalogu "Build / Bin / VS2013". Najlepiej zostawić sobie taki folder na stałe razem ze ściągniętymi plikami, gdyż gdy tylko pojawi się nowa wersja, to wystarczy powtórzyć proces pozyskiwania, a następnie proces kompilacji, który tym razem, ściągnie, zaktualizuje oraz skompiluje tylko nowe i zmienione pliki, co powinno trwać dosłownie parę sekund. W następnym newsie zobrazujemy tworzenie polskiej wersji projektu JA2 1.13.

  Aktualizowanie JA2 1.13 - dyskusja na forum

  SAMODZIELNE AKTUALIZOWANIE JA2 1.13 - CZĘŚĆ I: PLIKI GRY

  Modyfikacje

  Dzisiaj zaprezentujemy Wam, jak dosłownie w kilku prostych krokach, posiadać najbardziej aktualną wersję projektu JA2 1.13. Modyfikacja ta podlega tak częstym zmianom z powodu wprowadzania kolejnych poprawek i nowości technicznych, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco posiadać jej najnowszej obowiązującej odmiany w naszym dziale Download. W pierwszej części tego artykułu, pokażemy Wam jak pozyskać same pliki gry, natomiast w drugiej częściej przedstawimy proces kompilacji kodu źródłowego do pliku exe, a w ostatniej trzeciej tworzenie polskiej wersji.


  1. POTRZEBNE PROGRAMY

  Do ściągnięcia i aktualizacji plików gry potrzebna będzie instalacja któregoś z programów do repozytorium SVN. Jednym z najbardziej popularnym jest TortoiseSVN.

  LINK1 lub LINK2


  2. NIEZBĘDNE LINKI

  To będą miejsca na serwerach, gdzie gromadzone są wszystkie pliki gry.

  JA2 1.13 - pliki gry

  JA2 1.13 - Wildfire


  3. PROCES POZYSKIWANIA

  Najpierw tworzymy gdziekolwiek, jakikolwiek folder, a następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "SVN Checkout..." Teraz w nowo otwartym oknie, w pierwszej zakładce u góry o nazwie "URL of repository", kopiujemy i wklejamy wybrany przez nas link i klikamy na "Ok" i gotowe. Po chwili w naszym folderze znajdą się wszystkie pliki ja2 1.13 z najnowszej odsłony.

  Najlepiej zostawić sobie taki folder na stałe razem ze ściągniętymi plikami, gdyż gdy tylko pojawi się nowa wersja, to wystarczy powtórzyć proces pozyskiwania, który tym razem, ściągnie i zaktualizuje tylko nowe i zmienione pliki, co powinno trwać dosłownie parę sekund. W następnym newsie zobrazujemy kompilację pliku exe, która naszym zdaniem ma chyba jeszcze prostszy przebieg.

  Aktualizowanie JA2 1.13 - dyskusja na forum
  Autor: Redakcja JACenter, 3 komentarze · 1521 czytań