Podsumowanie roku 2006

Jagged Alliance CenterRok 2006 mamy już za sobą, ale nie należy o nim zapominać, bo chyba każdy przyzna, że był on stosunkowo ciekawy, głównie za sprawą wiecznie zapowiadanego Jagged Alliance 3D, zerwania umowy Strategy First z GFI oraz późniejszej zapowiedzi Jagged Alliance 3. ¦wiat moderski również wiele pokazał, na pewno wymienić należy premierę polskiej wersji JA2: Urban Chaos oraz rozpoczęcie prac nad modyfikacją JA2: Renegade Republic.

Jednakże to wszystko to tylko jedne z wielu ważnych rzeczy jakie wydarzyły się w ubiegłym roku. Dlatego specjalnie dla was, serwis JACenter przygotował obszerne Podsumowanie roku 2006! W tym artykule znajdziecie informacje o wszystkich ważnych wydarzeniach, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i miały wpływ na późniejsze zdarzenia. W większości z nich znajdziecie także odnośniki do dokładnych opisów tych wydarzeń. Tak więc zapraszamy wszystkich do czytania, a szczególnie tych, którzy nie śledzili polskiej sceny JA na bieżąco przez cały rok, tym artykułem mogą nadrobić sporo zaległości.

x Podsumowanie rok 2006 - Artykuł
x Podsumowanie roku 2006 - Dyskusja na forum

Dział Wildfire otwarty!

Jagged Alliance CenterDzisiaj na stronie pojawił się dział o grze Jagged Alliance 2 Wildfire! Był on dosyć długo oczekiwany ale dopiero teraz postanowiliśmy go uruchomić ponieważ długo można by się spierać czy ta gra jest nowa czy jest tylko pewną modyfikacją Jagged Alliance 2. Teraz w wasze ręce oddajemy cztery nowe choć dosyć skromne artykuły na temat tej gry. Z przyjemnością zapraszam do lektury i komentowania.


x Jagged Alliance 2 Wildfire - Recenzja
x Jagged Alliance 2 Wildfire - Główne zmiany
x Jagged Alliance 2 Wildfire - Główne błedy
x Jagged Alliance 2 Wildfire - Nowi najemnicy
x Dział Wildfire - Dyskusja na forum

Wywiad z JAZ!

Jagged Alliance CenterPo niedawnym wywiadzie z Iron Suqad postanowiłem pójść za ciosem - dzisiaj chciałbym przedstawić nowy wywiad! Tym razem osobą która odpowiadała na moje pytania był Bartek0511, szef grupy moderskiej Jagged Alliance - Zone. Pytania dotyczyły tak tej, dosyć młodej grupy, jak i projektów nad którymi pracują i co zamierzają robić w przyszłości. Z przyjemnością zapraszam do lektury oraz komentowania nowego wywiadu na łamach forum.

x Wywiad z Bartkiem0511
x Wywiad z JAZ - dyskusja na forum

Nowy adres strony!

Jagged Alliance CenterZ dniem dzisiejszym strona ma nowy oficjalny adres. Jest to jagged-alliance.pl. W związku z pracami administracyjnymi wynikającymi z przenoszenia serwisu na nowy serwer chcielibyśmy poinformować że niektóre części strony mogą nie działać prawidłowo a część grafiki może nie być odpowiednio wyświetlana.

Annons z 05.01.2007:
Forum jest już sprawne i można na nim pisać.

Iron Squad wydawca Renegade Republic!

ModyfikacjeDosłownie przed chwilą na oficjalnej stronie Iron Squad, największej polskiej grupy modderskiej pojawiła się informacja o ich nowym projekcie. Informacja ta jest jeszcze bardzo gorąca i z pewnością minie duże czasu zanim spadnie temteratura przez nią wywołana. Nie minął nawet miesiąc od czasu zapowiedzi ich projektu - polskiej wersji Vietnam SOG '69 a już zapowiadają kolejny. Tym razem znacznie większy i ambitniejszy ponieważ projekt ten jest już nazywany następcą Urban Chaos, jak do tej pory największą modyfikacją do JA2. I nie jest to wcale przesadą gdyż najnowszy projekt powstaje we współpracy grupy Iron Squad ze Scorpionem, twórcą moda Vengeance. Za pośrednictwem tej współpracy powstanie polska wersja modyfikacji JA2: Renegade Republic!

Jak można się dowiedzieć ze strony grupy, jej szef - Len, otrzymał już wersję Beta modyfikacji. Ba, nawet w nią grał i nie ukrywa, że jest pod wielkim wrażeniem na co może wskazywać poniższy cytat:
"Grałem już w Renegade Republic i powiadam wam - to będzie wielki HIT!"

Póki co pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje. A was zapraszamy na stronę IS do czytania obszernej zapowiedzi polskiej wersji Renegade Republic.

x Polska wersja JA2: Renegade Republic - Zapowiedź
x JA2: Renegade Republic - Dyskusja na forum

Shady Job nareszcie ukończone

ModyfikacjeShady Job to obecnie jedna z najlepszych dostępnych modyfikacji i zdecydowanie najlepsza wśród tych na JA2UB. Dostępna jest ona w internecie już od dłuższego czasu lecz mało kto sobie zdawał sprawę z tego iż jest to niepełna wersja. W dniu dzisiejszym rosyjscy twórcy modyfikacji udostępnili pełną wersję modyfikacji, który waży... ok 240MB! Na obecną chwilę jest to modyfikacja z największym rozmiarem. Niestety całość w języku rosyjskim. Modyfikację można pobrać w trzech różnych wersjach z linków poniżej:

- Pełna wersja [241MB]
- Niepełna wersja [43MB] (bez filmików i muzyki)
- Multimedialna [226MB] (same filmiki i muzyka)

x JA2: Shady Job - Dyskusja na forum

Wywiad z Iron Squad!

Jagged Alliance CenterDzisiaj na stronie pojawił się wywiad który przeprowadziłem z Lenem, szefem grupy moderskiej Iron Squad. Tematów było kilka, rozmawialiśmy tak o skończonym spolszczeniu do Urban Chaos jak i o nowych projektach grupy. Z przyjemnością zapraszam do przeczytania wywiadu oraz wypowiadania się na forum w tej kwestii.

x Wywiad z Lenem
x Wywiad z IS - Dyskusja na forum