Dziś premiera Jagged Alliance: Rage!

Jagged Alliance: Rage

Dziś swoją światową premierę ma zapowiadany od kilku miesięcy Jagged Alliance: Rage! Akcja gry ma miejsce na tropikalnej wyspie, gdzie naszym zadaniem będzie zlikwidowanie bossa narkotykowego wraz z jego oddziałami. Do dyspozycji będziemy mieli znanych nam najemników, ale tylko kilku z nich - i to mocno podstarzałych. Wszystko dzieje się bowiem 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii i są już dość zmęczeni. Co ciekawe, postacie mają posiadać unikalne umiejętności gniewu, które będziemy mogli wykorzystać raz na jakiś czas, by odwrócić sytuację na polu bitwy.

Twórcy Rage! postanowili powrócić do tradycyjnego turowego systemu walki, co jest zdecydowanie na plus po ostatnich trzech mało udanych odsłonach z systemem aktywnej pauzy. Ciekawie może wyglądać rozgrywka multiplayer pozwalająca na wspólną grę dla dwóch graczy jednocześnie. Obawy wielu budzi natomiast kreskówkowa oprawa graficzna i dość przesadzone animacje. Grę przygotowało niemieckie studio Handy Games na zlecenie THQ Nordic, które jest aktualnym właścicielem praw do marki. Wcześniej ta firma specjalizowała się raczej w aplikacjach mobilnych, więc zobaczymy, jak poradzili sobie z nowym projektem. A miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej, bo to już 9 odsłona serii. Ostatnia, wydana w 2014 roku JA: Flashback, zdobyła negatywne recenzje i nie sprzedała się najlepiej. Nieco lepiej poradziły sobie wydawane od 2012 roku JA: Back in Action oraz JA: Crossfire, lecz wciąż daleko im było do starego, dobrego JA2.

Jagged Alliance: Rage! zostanie opublikowane na platformie Steam dziś o godzinie 19:00 w cenie 71,99 zł i pełnej polskiej wersji językowej. Dajcie znać na naszym forum, jak już zagracie.

Oficjalna strona Jagged Alliance: Rage!Kup JA: Rage na platformie SteamJagged Alliance: Rage! - Dyskusja na forum
Komentarze (5)
 • Avatar użytkownikaLen

  Gra pojawiła się jednak wcześniej na Steam. Można już kupować: https://store.steampowered.com/app/463170/Jagged_All

 • Avatar użytkownikaM'cin

  Bez przesady z tymi negatywnymi recenzjami. Tak Flashback było zjechane, ale Back in Action zebrało raczej "średnie" czy "przeciętne" opinie :)

 • Avatar użytkownikaStarchris

  Też się nie zgadzam z opinią o JA: Back in Action. Na początku większość była na nie, ale to było przede wszystkim spowodowane brakiem tur oraz twarzami najemników, ale po patchach i wdrożeniu kilku dodatków gra zdobyła dobre recenzje i fajnie się w nią grało. Wyszło zresztą mnóstwo modów do tej gry, przez które stała się ona bardziej grywalna. Oczywiście zdobyła by pewnie jeszcze lepsze recenzje, ale te twarze... A Flashback, no to chyba każdy wie co to było...

 • Avatar użytkownikaShadowReaper

  I tyle w temacie. Wyszło ubogie i pobugowane UFO...

 • Avatar użytkownikaNick?

  Pierwszy raz przy Jagged Alliance zastanwiałem się cz mi pójdzie...
Nick: