Jak zgarnąć darmowe JA2 pod modyfikacje

Jagged Alliance 2Co jakiś czas będziemy Wam przypominać o pewnych sprawach, które być może nie cieszą się zbytnią popularnością, ale z pewnością mają w sobie coś, co dadzą wszystkim inny sposób na spełnienie swoich potrzeb. Pewnie niektórzy pamiętają tego newsa, w którym informowaliśmy o wypuszczeniu specjalnej wersji Jagged Alliance 2. Po długich dyskusjach okazało się, że jej pochodzenie jest jak najbardziej legalne, a przy odpowiednim jej przerobieniu mogliśmy zdobyć pełną i najnowszą wersję tej odsłony gry.

JAGGED ALLIANCE 2 TRIAL

Rosyjscy fani znaleźli kilka lat temu plik, który okazał się pełną wersją JA2, ale ograniczoną do 3 godzin grania (z momentem wejścia w pierwszy sektor zaczęło się odliczanie 180 minut). Materiał ten był (nadal jest) pobierany z oficjalnych serwerów firmy, która legalnie posiada licencje od Strategy First i sprzedaje tę grę w jej imieniu. Ogólnie rzecz biorąc plik ten jest z systemu podobnego do Steam, w którym możemy przed zakupem danego produktu, wypróbować jej wersję demonstracyjną. Tak właśnie jest w przypadku tutaj opisywanym, wszystko jest jak najbardziej legalne, lecz żeby tak pozostało, to sama gra nie może być poddawana żadnym przeróbkom likwidującym ograniczenie czasowe.

No właśnie, jeśli chodzi o ten niby nie do przejścia limit (gdyż jest on wdrożony bezpośrednio w plik EXE), to fani od razu znaleźli sposób na jego obejście. Jak się okazało, wystarczyło wrzucić na ten projekt którykolwiek z dostępnych patchy (a najlepiej ten najwyższy Gold 1.12 US, gdyż sama gra była w tej wersji) i ni stąd ni zowąd, mieliśmy pełną wersję gry. Oczywiście w takiej konfiguracji zgodność z licencją zanika, gdyż dokonano niedozwolonych przeróbek, lecz sam trial jest idealną i legalną pozycją pod wszelkiego typu modyfikacje bazujące na tej odsłonie Jagged Alliance. Więc jeśli macie problem ze zdobyciem oryginalnej kopii gry pod same modyfikacje, to ta propozycja będzie dla Was godną polecenia alternatywą.

JA2 Trial - download JA2 Trial - spis patchy JA2 Trial - dyskusja na forum
Komentarze (0)Nick: