Premiera Jagged Alliance: Back in Action!

Jagged Alliance Back in ActionGra Jagged Alliance: Back in Action dziś ma swoją premierę! Długo oczekiwaną kontynuację można już pobierać z systemu elektronicznej dystrybucji Steam, gdzie dostępna jest w cenie 27,99 euro, czyli około 120 złotych. Co ciekawe, wraz z samą grą udostępniono trzy premierowe DLC, w których znajdziemy karabin automatyczny, hełm kewlarowy oraz wojskową kurtkę w trzech różnych wersjach dostosowanych do walki w nocy, na pustyni i w dżungli. Cena pojedynczego dodatku wynosi 1,49 euro, a wszystkie trzy można nabyć za 4,47 euro (około 20 złotych).

Back in Action dostępne jest na Steam w 7 różnych wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej i czeskiej), więc niestety Polacy muszą zdać się na swoją znajomość obcych języków. Starania o zlokalizowanie gry czyni zespół Iron Squad, jednak do tej pory brak pozytywnych efektów tych działań. Podobnie jak akcja serwisu JACenter na rzecz zachęcenia rodzimych wydawnictw do zainteresowania się tym tytułem - większość firm nawet nie odpisała. Z informacji pozyskanych od pracowników bitComposer Games wynika, że próbują nawiązać współpracę z polskimi dystrybutorami, więc możemy być dobrej myśli. Tym bardziej, że Niemcy bardzo dbają o promocję i robią wszystko, aby o ich produkcie było głośno. Za doskonały przykład może posłużyć wielki obrazek z motywem gry, który pojawił się na głównej stronie Steam. Zresztą, dziś logo Jagged Alliance jest tam wszędzie.

Jagged Alliance: Back in Action - Reklama na Steam

Jagged Alliance: Back in Action to pierwsza od czasu wydanego w 1999 roku Jagged Alliance 2 prawdziwa kontynuacja serii, która wprowadza powiew świeżości. Twórcy zaserwowali nam rewolucję praktycznie pod każdym względem, a w szczególności w systemie walki i oprawie wizualnej. Jest to bowiem pierwsza gra tej marki, która wykorzystuje pełną trójwymiarową grafikę i aktywną pauzę, która zastąpiła tryb turowy. Warto więc sprawdzić, jak pracownicy niemieckiej firmy bitComposer Games sprawdzili się w misji unowocześnienia Arulco. A jeśli mimo to, nie jesteście przekonani, to zawsze możecie najpierw przetestować wersję demonstracyjną, którą znajdziecie w naszym downloadzie. Poniżej podajemy minimalne wymagania sprzętowe gry, które pomogą wam ustalić czy zadziała na waszym pececie:
 • Procesor: Core 2 Duo (1,8 GHz lub lepszy) albo podobny z serii AMB
 • Karta graficzna: ATI 2600 lub Geforce 8800 z 512 MB pamięci i obsługą Shader Model 3.0
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca na dysku
 • System operacyjny: Windows XP (SP2), Vista lub Windows 7
Jagged Alliance: Back in Action - 01 Jagged Alliance: Back in Action - 02 Jagged Alliance: Back in Action - 03
Kup Jagged Alliance: Back in Action na SteamNasze wrażenia z Jagged Alliance: Back in Action - Dyskusja na forum
Komentarze (8)
 • Avatar użytkownikaAZS

  NARESZCIE!!! SUPER!!! :-)

 • Avatar użytkownikakowal

  A ja jeszcze w pracy ;/ następne DLC wprowadzi FoW i tury :)

 • Avatar użytkownikaConstictor

  Wygląda całkiem fajnie, tylko dopóki nie będzie PL, to nie mam zamiaru kupować... i mam nadzieję, że zejdą trochę z ceną, bo mało kto będzie kupował.

 • Avatar użytkownikaLight

  SYF, SYF jakich mało szkoda czasu i kasy na to "kupsko"...

 • Avatar użytkownikalukasamd

  @Light:
  A jakaś argumentacja? :)

 • Avatar użytkownikaemoll

  Kupsko? mi się bardzo podoba odpowiada mi i grafika jak i nowe rozwiązania aktywnej pausy. Na początku ciężko i gra zniechęca bo trzeba poznać technikę gry ale później jest fajnie.

 • Avatar użytkownikaAntheras

  @emoll
  Moim zdaniem jest odwrotnie, na początku jest faktycznie ciężko, mało amunicji, słabe uzbrojenie, brak funduszy i trzeba sobie radzić (mnie osobiście takie wyzwania zachęcają do gry). Jednak po jakimś niedługim czasie (przynajmniej ja) miałem dość duże zasoby i gra przestała mi sprawiać przyjemność, gdyż ograniczało się to do odbijania kolejnych miast czy kopalni.

 • Avatar użytkownikafrank1

  ATI 2600 ma 256mb pamieci to nie ma znaczenia i tak pociągnie ta gre ?
Nick: