Modyfikacje » Legion 2

Legion 2 Logo

Jagged Alliance 2
Legion 2

Autor modyfikacji:: Jazz
Wersje językowe:: Angielska, Polska
Podstawa: Jagged Alliance 2 1.13
Premiera: 17.02.2008r.
Rozmiar: 192 MB (Download)


Osarwia to kraj pogrążony w chaosie i bezładzie po rewolucji i obaleniu rządu. Nikt na pewno nie chciałby tam trafić jednak znalazł się jeden wyjątek. Terrorysta Karlos zaszył się w tym państwie po tym jak porwał córkę Oswalda – jednego z największych światowych milionerów. Za uwolnienie zakładniczki zażądał sobie bardzo godnego haraczu i zagroził, że jeżeli w przeciągu 30 dni Oswald nie przekaże mu pieniędzy, jego córka zginie. Wobec takiego zagrożenia multimilioner zatrudnia najemników, których celem jest wyruszenie do Osarwii, odnalezienie i uwolnienie jego córki.

Legion 2 to modyfikacja, którą stworzył polski moder Jazz. Znamy go z innych projektów: wielu programów ułatwiających modyfikowanie gier z serii Jagged Alliance, modyfikacji Legion do Unfinished Business a także nieukończonej Operacji Igła. Wbrew nazwie, modyfikacja wcale nie jest kontynuacją starszego projektu z 2005 roku. Sam Jazz tłumaczy to tym, iż oznacza ona drugą w pełni działającą modyfikacją jego autorstwa.

Modyfikację oparto na Jagged Alliance 2 1.13, więc korzysta ona ze wszystkich możliwości tej ogromnej platformy. Dodatkowo Legion 2 jest zgodny z takimi dodatkami jak DDB-Mod, 100AP czy nawet tryb multiplayer. Najważniejsze są jednak autorskie innowacje wprowadzone przez Jazza. Polska modyfikacja pod tym względem w porównaniu do zagranicznych wypada nad wyraz okazale: gra może być ograniczona czasowo - jeżeli w określonym czasie nie odnajdziemy i nie uwolnimy córki milionera, porywacze po prostu ją zabiją. Nasi podkomendni potrafią teraz wchodzić do domów przez okna z rozbitymi szybami a także odpowiednio grupować napotkane podczas misji osoby. Naszymi przeciwnikami są natomiast nie tylko zbiry i szumowiny z Osarwi, ale również roboty bojowe cechujące się niesamowitą celnością. Sama Osarwia to kraj zupełnie inny niż Arulco, zarówno dosłownie jak i w przenośni. Miasta są zupełnie inaczej zlokalizowane i zawierają inne elementy, nie spotkamy również zbyt wielu NPC i RPC znanych z Jagged Alliance 2. Jak mówi fabuła, kraj pogrążony jest w chaosie i tak jest w istocie: natkniemy się na wojny gangów, zaś w wykonaniu zadania nikt nam nie pomoże bez sowitej zapłaty. Całości dopełnia a zarazem nieco utrudnia system zdarzeń losowych - nie bądź zdziwiony, jeżeli już na samym początku pilot nie zrzuci twojego oddziału tam gdzie powinien...

Warto jeszcze dodać, iż Legion 2 ukazał się równolegle w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej, którą przygotował zespół Translation Team. Dzięki temu w tą, naprawdę dobrą modyfikację zagrać mogą nie tylko Polacy, ale i fani serii Jagged Alliance pochodzący z innych krajów Niestety modyfikacja nie została w pełni zakończona i ciągle znajduje się w fazie beta - podczas gry mogą więc pojawić się nieoczekiwane braki i problemy.


Legion 2 - 01 Legion 2 - 02 Legion 2 - 03 Legion 2 - 04

Zobacz więcej
Autor: lukasamd, 2 komentarze · 24642 czytań
Komentarze (2)
  • Avatar użytkownikafelek666

    Może dodam coś od siebie, gram właśnie w tą modyfikację i mam mieszane uczucie, z jednej strony nowa mapa, nowe sektory, broń itd ale z drugiej strony jest wiele niedociągnięć które mam nadzieję że zostaną naprawione, pierwsze co, spotkałem kolesia o imieniu Alex, dołączył się do mnie ale za każdym razem jak coś mówi i pokazuje się w lewym górnym kącie ekranu to niby mówi ale nic nie słychać i tak może całą dobę i dłużej i nie znika puki nie kliknę w niego, dalej nie podoba mi się system celowania, nie mogę się doklikać żeby kółko celownika doszło do środka co mnie nie raz myli i denerwuje, nie pasuje mi też że nie ma jak w Ja 2 czy Ja 2,5 UB że jak przeciwnika mam za sobą to go nie widzę i może mi za same plecy dojść a przeciwnik mnie widzi mimo że stoi do mnie plecami, pewnie bym jeszcze trochę wypisał ale i tak dużo namarudziłem, ogólnie modyfikacja puki co na plus, trudna jest i strasznie dużo przeciwników jest

  • Avatar użytkownikaDEATH ANGEL

    Jak używać zestaw do czyszczenia broni i wyłączyć ograniczenie czasowe gry ?
Nick: